· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Sunt la pamant,nu mai stiu ce sa fac......
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Sunt la pamant,nu mai stiu ce sa fac......     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
13 ani, 4 luni

01.11.2006 8:07   Sunt la pamant,nu mai stiu ce sa fac......  citat 

Sunt insarcinata in 24 de saptamani,la 17saptamani mi s-a pus diagnosticul de "placenta inserata joasa,previa"va-m intrebat si atunci ce inseamna mai exact si mi-ati raspuns,va mai intreb iara si apelez la voi ca nu mai stiu ce sa fac,am colege care au mai fost diagnosticate ca mine,dar nu sa-u simtit cum ma simt eu.Eu am dureri tot timpul,e normal oare asa ceva,vreau sa spun ca ma-m obisnuit cu ele pentru mine nu ar fi o problema prea mare,dar uneori ma doare cam tare,incerc sa ma odihnesc cat pot,dar am inceput serviciul,obligata fiind,pentru ca mie nu mi se plateste concediul medical,la servici stau pe scaun,nu fac efort deloc,si nu inteleg de ce ma simt asa,oricum sunt suparata,ma chinui de 2 luni,durerea e foarte jos uneori e una suportabila,alteori doare mai tare,am ajuns sa ma rog sa-mi tina Dumnezeu copilasul in burtica,si sa ajung cu bine pana la termen.Va doresc multa sanatate.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 11 luni

01.11.2006 9:10     citat 

rdolyy, daca ai dureri, eu zic sa nu asculti de ce iti spun x si y pe forum, ci mergi la dr. ca sa te consulte, ca nu e de gluma! Poate ca e "normal", dar daca nu e si iti faci apoi reprosuri? Nu inteleg, ce serviciu ai de nu ti se plateste concediul medical? Nu stiu, dar eu la o adica as sta si in concediu fara plata, chiar daca e ceva mai stramt financiar. trist Sa stii ca nici "statul in fund" permanent nu e sanatos, se recomanda sa schimbi pozitiile, adica daca ai un job de stat in fund, sa te ridici si sa umbli putin din cand in cand, iar daca ai un job de stat in picioare, sa te asezi din cand in cand.
Sanatate!

sus

Denunta
val12mad

Copii
marian: 23 ani, 11 luni
gabriel: 17 ani, 3 luni
alex: 13 ani, 10 luni

01.11.2006 9:18     citat 

Acelasi lucru il spun si eu,mergi neaparat la doctor,pentru linistea ta si pentru a fi sigura ca bebe este bine
Dureri am avut si eu dar am fost mereu sub tratament si observatia medicului
Multa sanatate asteptam vesti sarut

sus

Denunta
raloo

Copii
Vladut: 14 ani
Julia: 10 ani, 9 luni

01.11.2006 9:36     citat 

mergi mamica la doctor!
si cum adica nu iti plateste concediul medical? pai ce? e la alegerea angajatorului? este o reglementare prin lege care stabileste cu cat se plateste concediul medical, in functie de codul de boala trecut pe certificat de medic! ei, dracie nervos

sus

Denunta
arriel

Copii
Octavian Tudor: 14 ani, 9 luni

01.11.2006 10:31     citat 

Si eu zic la fel, nu se poate sa nu-ti plateasca concediul medical, daca esti angajata cu carte de munca si acte in regula. Asta numai tu stii. Dar vad ca esti in 24 de sapt, deci mai ai 8 sapt. pana la prenatal, la 32 de sapt, si chiar daca nu te plateste acum, nu e un capat de tara astea 8 saptamani, preferabil asta decat sa pierzi sarcina, Doamne fereste! Iar cncediul nu este unul oarecare, ci trebuie sa-ti dea un concediu de risc maternal, pe toata durata sarcinii, pana la prenatal si nu are cum angajatorul sa te oblige sa vii la lucru ca altfel nu te plateste.

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 13 ani, 5 luni
Marcus: 16 ani, 1 luna

01.11.2006 3:04     citat 

Si eu stiu ca angajatorul e obligat sa-ti dea concediu daca ai asemenea probleme...medicul tau ce parere are? banuiesc ca ti-a spus ceva daca spui ca ai durerile astea de la inceputul sarcinii confuz ...cunosc persoane care au sta in medical pana au intrat in prenatal si au avut probleme mai putin grave...si parerea mea este sa vorbesti cu medicul si apoi sa-ti iei medical sarut

sus

Denunta
Dalinuta

Copii
Robert: 14 ani, 1 luna
Miriam: 10 ani, 2 luni

01.11.2006 3:41     citat 

Mergi la doctor, nu te mai chinui ca nu-ti faci bine. Spui ca la serviciu stai in fund si ca nu faci efort, totusi ma gandesc ca pozitia asta e tare incomoda, apasa si bb si placenta pe col pentru ca ma gandesc ca e o presiune mai mare, nu?
Sa ne spui ce ti-a spus medicul. Multa sanatate!

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
13 ani, 4 luni

24.11.2006 10:03     citat 

Dragele mele cam tarziu va raspund,va multumesc din suflet de incurajari si sfaturi.mai merg la servici ca sa mi se plateasca prenatalul,adica sa fac 6luni cotizate la stat fara intrerupere,in fine e o poveste lunga si complicata oarecum.
Doctorul meu care imi urmareste sarcina,spune ca nu e nicio problema ca nu prea intelege ce ma doare(sau nu vrea sa zica)ba ca imi apasa pe vezica........nimic concret,am cam nimerit eu la un medic...........(nu spun nimic).Acuma ma simt mai bine,nu ma mai doare asa tare,parca mai tare ma durea cand stateam acasa,dar totusi eu duc sarcina cu o durere tot timpul,nu-i problema m-am obisnuit,la echo iese bine,au spus ca e totul in regula,probabil ca oi fi eu mai sensibila.Multa sanatate si inca odata multumesc! sarut

sus

Denunta
corinaelena

Copii
ANASTASIA ELENA: 18 ani, 3 luni
RARES PAUL: 14 ani

24.11.2006 10:21     citat 

rdolyy,dar la ce medic mergi?
dar sa stii ca de 1ian 2007,trebuie sa ai 12 luni fara intrerupere cotizate,asa stiu eu,intereseazata mai bine.si nu inteleg,unde lucrezi de nu beneficiezi de concediu medicat,la tine nici nu se pune problema de asa ceva.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: