· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Cine a nascut normal cu epidurala????
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
subiect nou  raspunde
autor Cine a nascut normal cu epidurala????     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
Nicole_Bebe

Copii
Bianca-Mihaela-Daniela: 12 ani, 9 luni

05.12.2006 4:47     citat 

Ce faceti daca sunteti in locul meu ???
1. sotul nu vrea sa nasc in bucuresti ci in caracal unde stau acum
2.la spitalul respectiv unicul din oras se naste cu asistenta
3. nu sa auzit de epidurala
4. te coase pe viu pt ca zic ele xilina umfla... si cand se dezumfla e posibil sa ai surpriza sa nu fii cusuta bine din cauza umflaturii de la xilina si ca faci pipi pe tine ca nu mai simti etc...ce parere aveti ?

sus

Denunta
elizamam

Copii
Eliza: 13 ani, 11 luni
Stefan: 12 ani, 2 luni

05.12.2006 5:11     citat 

am murit :lol:la faza cu cusutul pe viu Nicole-Bebe
Bafta!
Am nascut cu epidurala:pusa la dilatatie 4 cm.. singurul efect a fost: rad expulzia.
Cred ca mi-a facut xilina pentru cusut, dar am ramas cu un mic spatiu, de cativa mm, m-am intors la medic (foooarte bine cotat aici in Cluj) in ziua a 11-a; mi-a zis sa pun acid boric-praf.. am pus, s-a cicatrizat perfect tesutul...
Nu stiu ce sa zic.. mai studiaza.. dar sa stii ca si cat de pozitiva mergi catre momentul nasterii ajuta enorm! Mergi la scoala mamei, citeste, si stocheaza tot ce pozitiv!
Inca o data Bafta!

sus

Denunta
fluffy

05.12.2006 5:24     citat 

----------
Nicole_Bebe a scris:
Ce faceti daca sunteti in locul meu ???
1. sotul nu vrea sa nasc in bucuresti ci in caracal unde stau acum
2.la spitalul respectiv unicul din oras se naste cu asistenta
3. nu sa auzit de epidurala
4. te coase pe viu pt ca zic ele xilina umfla... si cand se dezumfla e posibil sa ai surpriza sa nu fii cusuta bine din cauza umflaturii de la xilina si ca faci pipi pe tine ca nu mai simti etc...ce parere aveti ?
----------

Umila mea parere este ca toate punctele insirate de tine provin de fapt de la punctul 1. "sotul nu vrea sa nasc in bucuresti ci in caracal unde stau acum.".
Pardon, da' cumva naste sotul de isi impune el punctul de vedere? ochi peste cap Intreb si eu...

sus

Denunta
Nicole_Bebe

Copii

05.12.2006 5:26     citat 

Intrebi si tu dar daca el nu vrea ce pot sa fac ? plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
fluffy

05.12.2006 5:30     citat 

Nicole... traim in secolul XXI totusi... ai dreptul sa alegi ce crezi ca e bine pentru tine si pentru copilas.. Nu vrea sotul... e problema lui. Tu fa cum stii si simti ca e mai bine pentru mami si puiul mic. zambet

sus

Denunta
elizamam

Copii

05.12.2006 5:32     citat 

nu-i nimic garantat, dar incearca sa il convingi sa nasti intr-un oras mai mare.. sunt si costuri, dar'.. vezi tu
poate mergi la Victoria, sa nasti in apa zambet daca mai functioneaza acel spital intrebare

sus

Denunta
Nicole_Bebe

Copii

05.12.2006 5:33     citat 

Zice ca nu are rost sa ne trambalam cu bagaje si dupa drumul cu bebe s.a.m.d

sus

Denunta
fluffy

05.12.2006 5:37     citat 

Nicole, tu ai expus situatia si ai solicitat niste sfaturi... Noi ti le-am dat... Dupa cum vezi, toate converg spre varianta de a NU naste in Caracal, din moment ce lucrurile stau asa cum stau.

Insa se pare ca nu vrei sa iei in seama nici unul dintre sfaturi, pentru ca "asa vrea sotul". Este de apreciat devotamentul tau de sotie, insa intr-un cuplu, parerile si nevoile amandurora sunt importante. Cu atat mai mult cu cat e vorba si de un sufletel care va veni curand in vietile voastre.

Gandeste-te ca daca sotul tau ar avea de scos o masea, iar in Caracal nu ar fi nici un cabinet stomatologic care sa practice anestezia, cu siguranta s-ar duce in alt oras sa-si scoata respectiva masea. trag cu ochiul

Curaj, expune-i sotului dorinta ta si... sustine-o cu argumente puternice. sarut

sus

Denunta
Nicole_Bebe

Copii

05.12.2006 5:40     citat 

chestia e ca e distanta de 200km intre orase si trebuie sa merg mai din timp acolo ca nu stii exact cand vine momentul si nu am unde sa stau cu ai mei suntem certati si nu am unde sa stau in tot timpul asta pana vine momentul etc.........long story.......mai bine mintiti-ma cum ma mimtit cineva ca sunt dureri ca la ciclu da un pic mai mari rad

sus

Denunta
fluffy

05.12.2006 5:42     citat 

Eu nu am cum sa te mint sau nu, ca nu am trecut prin aceasta experienta inca. zambet Poate ma minti tu pe mine, dupa ce se naste bebe scump. scot limba Oricare ar fi decizia TA, eu iti tin pumnii sa fie totul bine!

sus

Denunta
Nicole_Bebe

Copii

05.12.2006 5:43     citat 

Fluffy nu ai bebe deloc? nici in burtica?

sus

Denunta
fluffy

05.12.2006 5:43     citat 

Nici... nici... deocamdata. zambet

sus

Denunta
Nicole_Bebe

Copii

05.12.2006 5:44     citat 

e in lucru sau ?

sus

Denunta
fluffy

05.12.2006 5:45     citat 

Hmm... se poate spune si asa. trag cu ochiul

sus

Denunta
elizamam

Copii

05.12.2006 5:51     citat 

Nicole-Bebe, poate ai noroc sa fie chiar asa cu dureri un pic mai mari decat la ciclu zambet
Da' gimnastica de gravide faci?.. miscare multa.. speri sa te lasa aia din spital sa te tot plimbi, ca sa ajuti travaliul? Scuze! esti la inceputul sarcinii.. chiar timp sa te pregatesti si fizic si psihic pentru nastere.. am auzit si de cazuri mai putin fericite si in Buc.. Tu ia exemplele pozitive doar: cauta "Povestea nasterii Elizei" pe forum la "nastere"

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: