· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > viata mea Denis -poveste nasteri
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor viata mea Denis -poveste nasteri     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 5 luni

20.11.2009 12:36   viata mea Denis -poveste nasteri  citat 

totul a inceput dupa un examen de bacalaureat in care eram foarte fericita ca am trecut cu bine fericita ca am intrat la facultatea dorita ...dupa inscrierea la facultate observ ceva ciudat de ce aveam pofte ? de ce nu mai venise CM? iau un test de sarcina si surpriza doua lini roz foarte clare si frumoase rad
buuuun...a urmat o perioada mai aiurea sa zic retragerea de la facultate
apoi pe 25 octombrie 2008 eu si tati am luat-o pe aceeasi drum am avut o nunta mare si frumoasa
au trecut cela 40 sapt mai exact p 1 aprilie ma cheama dr la spital sa vada ce putem face ...adica toate pacientele ei au nascut numai 1 nu adica eu ...de ce nu am nascut ? pt ca avem colul lung si tare ... ma lasat acasa a spun ca poate mi se va inmuia colul si voi naste natural ii era mila sa "ma taie" pt ca aveam un bazin numai bun pt a naste normal astea toate au fost intr-o vineri
sambata ne-am dus la taierea motului a nepoatei mele m-am jucat cu ea am facut un pic efort si incepuse sa ma doara spatele si burta...
duminica 5 aprilie acasa cu tati pregatim pranzul ..dupa catva timp vin parinti mei si mai multi musafiri eu ca deobicei fac clatite (mancam zilnic )si mama zice mai...ai facut pe tine ? eu ma inrosesc mami cum sa fac ? cand ma uit mai bine membranele se fisurase o sun p dr ma trimite la spital si dand ajung nici bine nu ma urc pe masa ca am facut balta zambet bun...pana la 12 seara nimic mai era o fata cu mine in sala de travaliu se chinuia saraca imi era mila de ea nu stiam ce ma asteapta pana la ora 4 m-am putut controla mama statea cu mine moasa si ea dr era p drum de la de la 5 a inceput scandalu aveam dilatatie 8 mi-au pus o perfuzie de glucoza ca nu mai aveam putere nici sa ma misc ..mai stau mai ma invart dr dupa mine mama plangea afara eu faceam scandal dupa 55 de minute ma urca p masa si aud HAIDE Bianca Impinge ...imping ce imping nu mai pot ..mai un pic haide haide ....eu din nou nu mai pot ..atunci moasa mi-a dat o mana de ajutor si a iesit si Domnu Denis un baiat de 52 cm 3700gr scor apagar 10 un plangacios si jumatate ...intre timpt mama deja era la bebelusi plangea cu deni in brate a venit si tatal meu a inceput si el sa planga ...si saracul Cosmin (tati lui denis) abea a reusit sa-si vada "clona" ca bunici nu se mai desparteau de el
seara am inceput cu lapticul un mancacios si jumatate
si acum are mama un baiat mareeeee si frumos

sus

Denunta
mihiab

Copii

20.11.2009 1:13     citat 

Felicitari mamica tanara si curajoasa !
multa sanatate si tie si baietelului sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 3 luni
Radu Stefan: 7 ani, 11 luni

20.11.2009 3:41     citat 

foarte frumos bianca, sa nu-ti pra rau, sigur denis o sa fie mandru cu mamica lui cea tanara si frumoasa. Sa fiti sanatosi si numai bine. Mama sotului meu si-a dat seama ca e insarcinata cand s-a dus sa dea examen la facultate.

sus

Denunta
haiducitza

Copii
Daria Maria: 11 ani, 3 luni
am nascut deja!

24.11.2009 10:15     citat 

Felicitari Bianca, frumoasa povestea ta, sa iti traiasca Denis si sa fie sanatos!!
acum inteleg de ce nu vrei sa il dai nici 5 minute nimanui!!! jenat sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: