· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Mici probleme de sanatate la sugari > ajutorr - iritatie
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor ajutorr - iritatie     
Inuca0212

Copii
yvonne: 18 ani

08.12.2006 3:05     citat 

pai daca-i dolo, sa-i stergi bine si pliurile, sa nu ramana umezeala acolo...

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 15 ani, 9 luni
stefania elisabeta: 14 ani, 7 luni
Sofia Elena: 6 ani, 8 luni

08.12.2006 6:01     citat 

nu la pliuri e rosie numai un picut la fundulet sotul meu zice ca exagerez ca nu are cine stie ce,las ca poate trece cu crema asta,ms :P

sus

Denunta
fata

Copii
David-Andrei: 16 ani, 9 luni
Iulia Alexia: 11 ani, 10 luni

08.12.2006 6:08     citat 

Noi ne-am impacat foarte bine si cu crema de galbenele, si, sa nu radeti, ulei de masline dinala presat la rece fiert. Dar variaza de la copil la copil, pastreaza zona cat mai mult uscata, fara scutec, e cea mai buna metoda.

sus

Denunta
adinaaaa

09.12.2006 8:51     citat 

daca e doar putin rosie la fundulet merge foarte bine bephanten dat dupa fiecare schimb de scutec si aerisita bine zona, trebuie sa fie uscata cand ii pui scutecul... si schimbat des sa nu stea umeda. daca are eroziuni poti sa dai cu streptomicozan solutie (sol Castellani) de 1-2 ori pe zi 2-3 zile... fara creme cu cortizon insa la varsta asta!

sus

Denunta
gaguta

Copii

09.12.2006 11:25     citat 

adinaaa noi stam in sania si nu avem Bepanthen am inteles ca e bun astept sa vad dupa cat timp ii trece dupa crema asta ,am sa primesc si crema asta din tara,ms mult de sfat

sus

Denunta
aprilia

Copii
maria aprilia: 16 ani, 3 luni

09.12.2006 7:19     citat 

noi folosim mustela, crema pentru schimbatul scutecului. am avut probleme serioase si asta a fost singura care ne-a ajutat. exista si varianta speciala pentru piele iritata, dar e foarte buna si cea simpa.

sus

Denunta
gaguta

Copii

09.12.2006 7:42     citat 

am cumparat mustela dar nu cea cu oxid de zinc caci nu-i trecea cu aia asa ca am luat tot mustela ptr iritatii mai grave sper ca asta sa-si faca efectul observ ca incepe sa -si revina dar trebuie sa o las si fara scutec sa se aerisesca mai mult,nu o las prea mult ca sa nu racesca,sanatate la bebe

sus

Denunta
gaguta

Copii

09.12.2006 7:44     citat 

cu siguranta Aprilia ca atunci cand o sa fie si fetita mea de 9 luni nu o sa mai avem probleme zic ca timpul le rezolva mai ales daca e si un pic grasuta,ms de sfat

sus

Denunta
MarianaQ

Copii
Lia Isabel: 15 ani, 7 luni

10.12.2006 7:45     citat 

Eu folosesc o crema cu zinc de la Chicco. Este super buna si sunt sigura ca se gaseste peste tot.

sus

Denunta
gaguta

Copii

11.12.2006 3:50     citat 

buna fetelor fetita mea a inceput sa isi revina la fundulet o schimb mai des o las si mai mult fara scutec ,dar ceea ce voiam sa ve intreb locul unde a fos rosu incepe sa se usuce credeti ca e bine adica e pe punctul de vindecare,a mai avut vreun bebe asa :?

sus

Denunta
Inuca0212

Copii
yvonne: 18 ani

11.12.2006 3:54     citat 

da mai e de bine! ca pielea aia iritata tre sa se refaca, nu? si atunci se usuca si apare un nou strat de piele... nu-ti mai fa asa multe griji! rad)

sus

Denunta
gaguta

Copii

11.12.2006 3:59     citat 

sunt o mama grijulie cum e primul copil ma preocupa totul :D sper sa isi revina cat mai repede

sus

Denunta
gaguta

Copii

15.12.2006 7:09     citat 

fetelor ce ma fac? iar e rosie la fundulet cand credeam ca i-a trecut acuma e la fel
a avut cam 2-3 zile care ii trecuse aproape de tot dar acuma la fel ca inainte,offf poate cu timpul o sa-i treaca a mai patit cineva asa ?pana cand a fost bebele fostru rosul la fundulet? dupa cate luni nu a mai avut nimik

sus

Denunta
danaaddy

18.12.2006 9:52   rosela funduletului  citat 

EU II DAU CU BEPHANTEN SI II TRECE ,ESTE FOARTE BUN. trag cu ochiul

sus

Denunta
emapatrichi

Copii
Eliza: 15 ani, 10 luni

18.12.2006 10:00     citat 

Noi nu am avut probleme de acest gen. Folosim o crema cu oxid de zinc. Se zice ca iritatia aceasta apare de la urina care e prea acida. Dar nu stiu daca se poate face ceva ca sa nu fie astfel; poate ceva legat de alimentatie, poate apa cu care faci lapte, ceai...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: