· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 VIII
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 VIII     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

07.12.2006 10:59   Bebelusi de toamna 2006 VIII  citat 

BEBELUSI DE TOAMNA 2006

Alina79, VasiJoy ... bine ati venit la Bebelusi de toamna 2006. Sa creasca mari bebeii, sa fie sanatosi si voiosi!
Asteptam vesti bune de la Roxanica, Luluka si bebeii lor.

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de vara - toamna ----------------------------- sarut ---------------------------

15.08 - Stefania Estera (puiutza de VasiJoy), 3,030 kg, 53 cm

------------------------ sarut ---------------------------Septembrie ----------------------------- sarut ---------------------------

01 - Ana Iarina (puiutza de Adnas), 3,400 kg, 56 cm
03 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 3,417 kg, 50 cm
06 - Alexia Maria (puiutza de alina79), 3,400 kg, 52 cm
07 - Maria Mirabela (puiutza de Margaritar) 3,150 kg, 48 cm
08 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg
11 - Erik (pui de Biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm
17 - Ruxandra (puiutza de sophia3)
18 - Karina (puiutza de Helem), 3,750 kg, 50cm
18 - Ana Iarina (puiutza de inutza19)
21 - Eric Joel (pui de Bdelmari), 3,090 kg, 55 cm
22 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm
23 - Dennisa (puiutza de mihaela_18_ani)
25 - Melissa Andreea (puiutza de magda06), 3,150 kg , 51cm
26 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg
27 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm
29 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm

------------------------ sarut ---------------------------Octombrie ----------------------------- sarut ---------------------------

02 - Melisa (puiutza de maslinuca)
03 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg si 53 cm
04 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm
06 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm
12 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm
15 Alexandru Ionut (puiutza de hermine), 4,050 kg, 52 cm
18 Isabella (puiutza de Anima_dia), 3100 kg, 50 cm
19 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5cm
19 - Boris (pui de Bavi), 3,600kg, 50 cm
30 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic + Eagles), 2,840 kg, 50 cm

------------------------ sarut ---------------------------Noiembrie ----------------------------- sarut ---------------------------

02 Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm
05 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm
06 Bendis (puiutza de gazella)
08 Andrei Darie (pui de Roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm
10 Rares (pui de bumbisor), 4,000kg, 53cm

Avem 19 fetite si 13 baietei ...
... sa ne creasca mari, sanatosi si voiosi !!!

sus

Denunta
Carlex

Copii
Alexia Sophia: 14 ani, 3 luni

07.12.2006 11:03     citat 

Ruxi multumim de listutza!
Incerc sa pun si eu o poza cu papdia mea:) Sper sa reusesc. prostit
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
iubu77

Copii
David Petru: 14 ani, 3 luni

07.12.2006 11:36     citat 

Ruxi capul sus!!! O sa fie bine pana la urma... si io-s de acord cu sotul tau..ref la a doua parere.. eu asa am facut in sarcina cand au fost probleme... sper ca a ajutat..
cu atat mai mult la bebe pt probleme mai delicate..
la ce doctor ai fost cu ea?
stiu ca la medlife este o pediatra buna-dna Marcu.. dar cred ca deja acum la tine tine de ortopedie..

Pupici..
Io vad ca stau prost cu tmpul si intru mai rar...plang sau sunt foarte trist( dimineata ne jucam... apoi mergem la plimbare aproape zilnic... pana una alta se face 5.. iar cand doarme el uneori mai fac ceva treaba sau ma intind si eu un pic...

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

07.12.2006 11:38     citat 

Maiiiiiii........da ' ce copii frumosi aveti!Superbe toate pozele!Sa fie sanatosi, voi sa aveti laptic mult si bb-ii sa doarma bine noaptea! sarut sarut

Ruxi se pare ca vestile nu sunt asa imbucuratoare!Si eu as cere si o a treia parere! Fratele meu,Andrei, are acum 22de ani si a avut aceeasi problema ca Alexutza, cand era mititel.Si mama a fost cu el la multi medici.Pana si la celebrul Pesamoska, nici nu stiu daca mai traieste. foarte fericit Pana la urma tot la ghips a ajuns,ambele picioare si cu un bat intre ele!Si acum imi aduc aminte ce se chinuia mititelul si cu spalatul si cu mancatul si cu iesitul afara, ce sa-ti mai zic!!!!!!!!Si ai mei saracii erau disperati! Dar dupa cum ti-am zis acum are 22 de ani si e o mandretze de barbat, inalt si frumos de pica!!!Sicu niste picioare lungi, paroase si drepte!!! rad rad
Asa ca ........sa ai tot timpul in cap ideea ca va fi bine, sa gandesti pozitiv si sa aveti curaj sa invingeti toate problemele ca Alexutza sa fie bine pt ca merita!Pupam pe obrajori!!!
Multumim pt listutza!Vad ca predomina domnisoarele!!!!!!!

Mie nu mi-au trecut nici lohiile...............d'apai sa ma mai gandesc la "rusi", sa stea la ei acasa ca nu imi e dor !! foarte fericit foarte fericit rad rad

awa si eu sper la o noapte calma!Multumim! sarut sarut

Bdelmari nu am mai ras de mult asa!F.buna intrebarea!!Ideea e ca .......ar fi fost minunat sa fie gradatzi!!!!!!

va dorim o noapte linistita!
Aici o poza cu Andrei, de fapt vrem sa ne laudam cu body-ul primit de la nasa Raluca (ralumati)!Aici suntem dupa baie si cerem tzitzi de aia avem gura asa mareee!!!!! rad rad

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
Carlex

Copii

08.12.2006 12:17     citat 

Ruxi_Mici iti doresc ca problemele micutzei sa se rezolve cat mai repede si mai usor! Cat despre a cere parerea inca unui dr, clar este o idee foarte buna.

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

08.12.2006 9:51     citat 

Neata, fetelor si va multumim pentru cuvintele bune si incurajari.

Alexutza mea draga ne-a facut azi un maaare cadou (in special lui Bogdan, de ziua lui sarut ), ne-a lasat sa dormim pana la ora 07:20, culcata fiind putin inainte de 23.
Problema e ca in timpul asta sanii mei au produs (am baut si niste bere aseara) si ea nu a golit nici macar un san si s-a culcat la loc. Acum sunt cat pe ce sa explodez, asa ca o sa ma duc sa ma mulg ca simt ca am un pietroi in loc de san foarte fericit . Doamne, ce-mi mai place sa stiu ca am atat de mult lapte. Yuhuuu!!!

Pupici sarut

sus

Denunta
VasiJoy

Copii
Estera: 14 ani, 5 luni
Rebeca: 12 ani, 3 luni
Tabita: 10 ani, 6 luni
am nascut deja!

08.12.2006 9:52     citat 

uite ca ne-am gasit si noi locul la vara-toamna. ce onoare pe capul nostru sa fim cap de lista. rad multumim. tare frumusei bebeii. sa fie sanatosi.

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

08.12.2006 10:12     citat 

Hai sa ma laud! foarte fericit
Am scos 140ml din sanul drept si m-am oprit ca nu mai aveau loc in biberon. Restul sa se serveasca dra direct de la sursa.
Ma bucur ca i-am putut face un biberon, pt ca maine trebuie sa merg la dr. si nu as fi vrut sa o las cu un biberon de formula, ci cu unul de la mine.

Yuhuuu!!!
O fi de la bere??? sarut Ca daca da ... de acum beau cu navetele!

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

08.12.2006 10:16     citat 

Buna dimineata !
Fetelor ce frumuseti aveti foarte fericit sarut
Eu sunt dupa o noapte mai mult alba , Steff a dormit deabia la 2:45 , pana i-am pregatit lapticul pentru urmatoarea masa s-a facut ora 3 , m-am pus in pat si la 5:20 s- a trezit ca ii era iarasi foame surprins asta dupa ce mancase la ora 2 180ml !!!
Asa ca m-am dus sa ii dau papa si am adormit amandoi pana la ora 8 cand iarasi ii era foame . Acum s-a trezit sa il schimb si l-am pus pe burtica si se pare ca doarme in continuare .
Roxana la voi cum a fost ?
Ruxi sunt sigura ca problemele voastra se vor rezolva si totul va fi bine ! Iti doresc cat mai mult laptic pentru Alexandra , am inceput sa beau si eu bere fara alcool , e a treia oara in 3 saptamani . Am baut pentru ca am avut musafiri si trebuia sa beau si eu ceva cu ei prostit Fetele care beau bere fara alcool chiar va stimuleaza lactatia , sau e doar mit ?

sus

Denunta
Awa

Copii
Maia: 14 ani, 2 luni

08.12.2006 10:16     citat 

Kiki, multa sanatate!!! sa treaca sinuzita, rusii, constipatia si toate cele cat mai repede!!! si sa urmeze nopti linistite cu somn odihnitor!!! sarut
Ruxi, foarte bine ca solicitati si o a doua opinie! tinem pumnii sa fie vesti mai bune, dar pana atunci voi trebuie sa fiti optimisti sarut !!! La multi ani pentru Bogdan!!!
Ca a venit vorba de aniversari, si noi am sarbatorit ieri 4 ani de cand ne-am casatorit!!! foarte fericit
Roxana rad, ai fost de coma cu picioarele fratelui!!! rad Sper ca ai avut o noapte mai buna!!! noi am fost cat de cat ok, Maia a adormit pe la 10 jumate aseara, si a dormit reprize de cate 4 ore, asa ca m-am odihnit si eu! scot limba
Lili, imi pare rau de noaptea alba!!! Eu n-am baut inca bere fara alcool, de fapt nu beau nimic altceva in afara de apa plata si ceai...dar vreau sa incerc, ca imi place berea si mi-e o poftaaaaa!!! rad

Pupici! sarut

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

08.12.2006 10:28     citat 

Lili ... daca nu a dormit noaptea trecuta, sper sa recupereze azi, ca sa te poti si tu odihni.
Awa ... La multi ani fericiti si armoniosi impreuna. sarut

Mie nu imi place berea, dar daca o sa ma conving (placebo scot limba ) ca sporeste lapticul, o beau ca pe medicament. foarte fericit

Hai sa ma laud si eu cu fata mea, pe care ieri, incercand sa o trezesc ca sa manance inainte de a pleca la medic, am pus-o in cantar si nici acolo nu s-a trezit.
http://new.photos.yahoo.com/ruxi_cvb/al...2350819708

sus

Denunta
Carlex

Copii

08.12.2006 10:28     citat 

Fetelor stiti cumva cat timp se poate tine laptele praf care este deja diluat cu apa? Aseara pe la 20:30 Sophia a papat de la san, dupa care nu a mai adormit . Pe la 21:30 i-am facut baitza, dupa care a inceput sa planga ca din gura de sarpe si isi sugea degetele. M-am gandit ca nu se saturase de la san si i-am facut un biberon de lapte, dar pana l-am facut a adormit bustean si nu am mai putut sa i-l dau. Eu l-am aruncat pt ca am auzit ca laptele praf nu se poate tine la frigider pt ca dezvolta ceva bacterii... Este adevarat?

sus

Denunta
rucsa

Copii
Alessia-Maria: 14 ani, 6 luni

08.12.2006 10:31     citat 

carlex nu se tine formula daca nu o bea atunci o aruni si peste jum de ora, o ora cand ii e foame faci altul

sus

Denunta
Carlex

Copii

08.12.2006 10:32     citat 

Ruxi_Mici ai o dulce de fata! zambet Iar poza aceea "Cioc Cioc" e o poza de facut poster pt ca e super!

sus

Denunta
Carlex

Copii

08.12.2006 10:36     citat 

Deci este adevarat ca nu se tine formula. Mersi rucsa.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: