· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > nastere prematura
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor nastere prematura     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
madalina22

Copii
Sotir Ioana Cristiana: 14 ani, 1 luna
am nascut deja!

07.12.2006 8:50   nastere prematura  citat 

Buna fetelor...sunt noua pe aici si nu stiu exact cum merg treburile dar chiar am nevoie de ajutor...Sunt insarcinata si ar trebui sa nasc intre 19-23 ianuarie 2007 dar se pare ca fetita mea vrea sa vina intre Craciun si Revelion...Mi-e teama deoarece doctorul imi tot zice ca trebuie sa o facem sa mai stea, sa nu nasc acum....iar prietenul meu nu face altceva decat sa imi spuna in fiecare dimineata cand pleaca la servici : "sa nu nasti azi, e prea devreme" !!! Contracti am in fiecare zi....de cele mai multe ori , sunt f dureroase...
Ce fac? Vreau sa fie bine bebe meu si sa nu ii dezamagesc pe cei din jurul meu...dar tinand cont ca de la 5 luni jumate stau la pat....nu prea mai rezist nici eu.
Va pup si sa aveti toate copii sanatosi
PS Copilul poate avea complicatii daca se naste pe la 34-36 sapt?

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 2 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 3 luni

07.12.2006 10:27     citat 

NU cred ca trebuie sa-ti faci f mari griki pt ca mai rau faci...la 36 de sapt , teoretic nu sunt pb....eu aveam termenul pe 13 ian2005 si am nascut pe 21 dec 2004...deci dc stai sa calculezi ai sa vezi ca e cam acelasi timp ca si la tine.....si apoi uita-te la poze la mine si sa vezi ce mare s-a facut si cat de bine este si din pct fizic(greutate, inaltime) si din cel psihic...pupici, si stai linistita

sus

Denunta
deedees

Copii
Zuzu: 15 ani, 2 luni

07.12.2006 10:38     citat 

salut. eu am stat de pe la 2 luni acasa cu iminenta de avort si contractii. cateodata aveam niste contractii atat de puternice si imi venea sa imping, incat aveam impresia ca daca nu-mi strang picioarele iese bebe afara. dar am stat cuminte in pat (ma rog, cat de cuminte am putut fi) si bebe a stat cuminte pana la 39 de saptamani.
important e sa gandesti pozitiv si sa stai calma. povesteste cu bebe si spune-i ca mai trebuie sa stea acolo cumintel ca afara e frig tare sarut
multa sanatate.

sus

Denunta
Denise

Copii
Tyron.B: 19 ani, 11 luni
Imara Romina Luona: 15 ani, 3 luni
Amylyn: 21 ani, 1 luna

11.12.2006 4:59     citat 

de la 29 de saptamani bebe sigur are sanse sa traiasca(de fapt chiar si de la 26sapt.)
sa mai discutat in trecut despre prematuri etc
eu am nascut baiatul la 34 sapt. si a fost ok
a trebuit sa mai stea in spital aproape 3 sapt. din alte motive .

eu zic sa nu iti faci griji si daca vine atunci mai bine ca te scapi dar sper sa nu fie nici o problema.
iti doresc multa tarie ,succes si nastere usoara.
eu zic sa stai de vorba cu doctorul tau foarte serios.

succes inca odata

sus

Denunta
madalina22

Copii
Sotir Ioana Cristiana: 14 ani, 1 luna
am nascut deja!

11.12.2006 5:30     citat 

Cu fiecare mesaj pe care il primesc cu atat mi-e mai usor sa ma linistesc...stiti, am pe frigider un calendar mare si in fiecare dimineata , tai ziua care tocmai a trecut si ii multumesc lui Dumnezeu ca a mai stat un pic.
Va multumesc pentru vorbele frumoase si multa sanatate si voua si copiilor.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: