· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 IX
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 IX     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

12.12.2006 12:30   Bebelusi de toamna 2006 IX  citat 

BEBELUSI DE TOAMNA 2006

S-a terminat si toamna. Oare asta va ramane formula finala de bb de toamna? zambet

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de vara - toamna ----------------------------- sarut ---------------------------

15.08 - Stefania Estera (puiutza de VasiJoy), 3,030 kg, 53 cm

------------------------ sarut ---------------------------Septembrie ----------------------------- sarut ---------------------------

01 - Ana Iarina (puiutza de Adnas), 3,400 kg, 56 cm
03 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 3,417 kg, 50 cm
06 - Alexia Maria (puiutza de alina79), 3,400 kg, 52 cm
07 - Maria Mirabela (puiutza de Margaritar) 3,150 kg, 48 cm
08 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg
11 - Erik (pui de Biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm
17 - Ruxandra (puiutza de sophia3)
18 - Karina (puiutza de Helem), 3,750 kg, 50cm
18 - Ana Iarina (puiutza de inutza19)
21 - Eric Joel (pui de Bdelmari), 3,090 kg, 55 cm
22 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm
23 - Dennisa (puiutza de mihaela_18_ani)
25 - Melissa Andreea (puiutza de magda06), 3,150 kg , 51cm
26 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg
27 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm
29 – Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm

------------------------ sarut ---------------------------Octombrie ----------------------------- sarut ---------------------------

02 - Melisa (puiutza de maslinuca)
03 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm – Timisoara, Calea Aradului
04 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm
06 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm - Buc, Pta Sudului, S4
12 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm
15 – Alexandru Ionut (puiutza de hermine), 4,050 kg, 52 cm
18 – Isabella (puiutza de Anima_dia), 3100 kg, 50 cm
19 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5cm
19 - Boris (pui de Bavi), 3,600kg, 50 cm – Buc, Matei Voievod-Vatra Luminoasa, S2
30 – Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic + Eagles), 2,840 kg, 50 cm

------------------------ sarut ---------------------------Noiembrie ----------------------------- sarut ---------------------------

02 – Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm
05 – Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm
06 – Bendis (puiutza de gazella)
08 – Andrei Darie (pui de Roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm
08 – Tudor Andrei (pui de dryada), 3,300 kg, 52 cm
10 – Rares (pui de bumbisor), 4,000kg, 53cm

Avem 19 fetite si 14 baietei ...
... sa ne creasca mari, sanatosi si voiosi !!!

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

12.12.2006 12:42     citat 

Ruxi , nu a mai vomitat de atunci , ( alaltaieri seara a vomitat) inca nu a intrat in normal , sper sa se intample curand trag cu ochiul Eu cred ca nu va afecta vaccinul , totul e sa nu aiba temperatura , daca au temperatura sau sunt raciti stiu ca nu e indicat sa se faca vaccin . Noua inainte sa ii faca vaccinul ne-a luat temperatura ! cred ca asa procedeaza toti medicii , cel putin asa sper zambet
Ca sa te linistesc si mai mult , sa sti ca Stefan e si el un mare fomist ,cand ii bagam biberonul in gura ii mai dadea drumul doar cand se golea rad (150-180ml)

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

12.12.2006 1:21     citat 

Ruxi esti mortala ca de obicei!!!Pupicei!Chipendales..ha...............bani si femei!!!!!!!rad rad rad

Kiki te inteleg perfect!Si eu merg cu el la toaleta si eu iau micul dejun la 13.45!!!Si Andrei urla uneori fara motiv!Si eu cred ca vor veni clipe mai bune dar trebuie sa avem rabdare si nervi de otel!!!!!!!!!!!!Cearcanele atarna si la mine!!
Asa ca..............mergem inainte, capul sus, privirea inainte ca o sa avem copii mari in curand si noi o sa fim odihnite!!!!!!!!!Pupicei!

Pe vremea asta iesiti la aer cu bb-ii?

Rox

sus

Denunta
Awa

Copii
Maia: 14 ani, 2 luni

12.12.2006 2:11     citat 

Roxana, noi iesim in fiecare zi! foarte fericit Acum tocmai ce am intrat in casa dupa o plimbare de aproape 2 ore, Maia e imbracata bine, o acopar si cu o paturica si landoul de la carucior are ca o copertina. Asa ca Maiutza nu sufera deloc de frig, ba chiar ii place afara! Cum iesim, cum adoarme! scot limba trag cu ochiul
Vasi, am gasit paturica de joaca in Sb! Sunt la HelpNet, langa blocul plomba, acolo unde era pe vremuri libraria Luceafarul. Eu am cumparat una, si stiu sigur ca mai au pe stoc inca una. Vezi ca e pusa in vitrina in patutul ala care e expus acolo! trag cu ochiul Sper sa mai gasesti! aha...costa cam 140 RON. foarte fericit

Pupici pentru mamici si bebelusi! sarut

sus

Denunta
anima_dia

Copii
Isabella: 14 ani, 3 luni

12.12.2006 2:16     citat 

Noi chiar acum ne pregatim sa iesim afara, ca altfel facem ture-ture la noapte pana adoarme Isa...

Christa, eu cred ca Isa o sa stea cuminte la poze si mai incolo. Se simte excelent cand e in centrul atentiei... Chiar si printre straini... Important e sa i se dea atentiei si sa fie tinuta in brate si "zdranganita" ca o jucarie rad ( In ritmul asta cred ca o sa ajunga sa se plictiseasca cu noi, parintii, pt ca suntem tare "obisnuiti" pt ea... rad ) Se vede ca e Balanta...

Gata, plecam! Va pupacim pe obrajori (si sa nu cumva sa va stergeti obrajorul dupa ce v-a pupat Isa nervos )

sus

Denunta
rucsa

Copii
Alessia-Maria: 14 ani, 6 luni

12.12.2006 3:05     citat 

ce mult s-a scris surprins

sus

Denunta
VasiJoy

Copii
Estera: 14 ani, 5 luni
Rebeca: 12 ani, 3 luni
Tabita: 10 ani, 6 luni
am nascut deja!

12.12.2006 4:25     citat 

AWA multumesc de info. am si uitat de magazinul acela si nu am fost niciodata acolo.trebuie sa dfau o fuga. cat despre salteluta de joaca cred ca noi renuntam. i un pic cam tarziu. estera este foarte energica si deja vrea foarte mult in fundulet si pe burtica. cred ca pana de anul nou o sa plece de-a busilea prin casa ni nu o sa mai stea ea pe paturica. daca ne-am fi gandit mai devreme. poate. poate la urmatorul foarte fericit o sa luam mai devreme dar cred ca pentru ea o sa trebuiasca mai repede sa luam un scaun din acela care sta suspendat decat paturica. multumesc oricum
pupici si bebici sanatosi sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

12.12.2006 4:34     citat 

AAAAAAA............deci iesiti afara!!!!!Eu iar ma iau dupa gura unora!!!!!!!
Si puiul meu doarme la aer de aceea vroiam sa stiu!
Pupicei,
Rox

sus

Denunta
bdelmari

Copii
Eric Joel: 14 ani, 3 luni
Joshua Christian: 11 ani, 8 luni
Emma Blanca: 9 ani, 2 luni

12.12.2006 5:27     citat 

si noi iesim cu VasiJoy cate 2-3 ore, ii imbracam in salopeta de fas, si le punem copertina si ne plimbam de mama focului, nu faceti prostia sa staiti in casa ca astfel racesc la iarna, cand va ninge si va fi ger.

sus

Denunta
bdelmari

Copii
Eric Joel: 14 ani, 3 luni
Joshua Christian: 11 ani, 8 luni
Emma Blanca: 9 ani, 2 luni

12.12.2006 5:29     citat 

AWA hai si tu cu noi! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

12.12.2006 6:01     citat 

----------
bdelmari a scris:
si noi iesim cu VasiJoy cate 2-3 ore, ii imbracam in salopeta de fas, si le punem copertina si ne plimbam de mama focului, nu faceti prostia sa staiti in casa ca astfel racesc la iarna, cand va ninge si va fi ger.
----------

Mari si pe ceata iesiti afara ?
La noi de cateva zile e ceata si implicit umezeala si nu l-am scos decat la geam !

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 3 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

12.12.2006 7:15     citat 

----------
roxanamirela a scris:
Pe vremea asta iesiti la aer cu bb-ii?
----------

noua ni s-a recomandat sa nu iesim pe ploaie, vant sau ceatza. asa ca urmam sfaturile si am stat in casa astazi, pt ca a plouat. si asa e mai mare tragedia cu imbracatul si mai ales pus caciula pe cap... ochi peste cap prostit
si al meu pui adoarme afara. nici nu deschid usa la casa bine ca a si inchis ochii. in schimb, cand ne intoarcem, cum deschid usa... cum a facut niste oooochi cat casa si o guritza maaare de foame rad

sus

Denunta
VasiJoy

Copii
Estera: 14 ani, 5 luni
Rebeca: 12 ani, 3 luni
Tabita: 10 ani, 6 luni
am nascut deja!

12.12.2006 8:02     citat 

Lili eu am scos-o pe Estera afara seara la 8 pe ceata ca sa doarma bine, si pe la 2 noaptea pentru ca se facuse prea cald in camera (doarme in patutul ei in camera cu noi) am deschis usa la balcon 2 minute dupa ce am pus pe ea inca o patura, si a dormit super. Si am mai iesit si pe ploaie dar o ploaie marunta si nu a tinut mult ce-i drept. Am pus husa de ploaie pe carucior si ne-am plimbat. Estera s-a nascut pe 15 aug si de atunci cred ca sunt 4 sau 5 zile in care noi nu am iesit afata in res in fiecare zi timp de 3-4 ore cand era fain si cald si apoi 2-3 ore. Acum ca i mai rece mere si 1 ora 2. Nu zic ca asa i cel mai bine dar noi asa am facut si Estera are imediat 4 luni si nu a fost niciodata bolnava.

sus

Denunta
anima_dia

Copii
Isabella: 14 ani, 3 luni

12.12.2006 8:08     citat 

----------
KiKilinis a scris:
si al meu pui adoarme afara. nici nu deschid usa la casa bine ca a si inchis ochii. in schimb, cand ne intoarcem, cum deschid usa... cum a facut niste oooochi cat casa si o guritza maaare de foame rad
----------

Exact asa e Isabella rad ... Nici noi nu iesim pe ceata, vant si ploaie.... Tocmai de aia iesim si tarziu, in jur de ora 15.00 afara (ot ca abia atunci e vremea mai buna si trece ceata) si stam o ora, cel mult 2.

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 3 luni

12.12.2006 8:37     citat 

si noua tot asa ne-a zis dr. : pe vant, ploaie sau ceata sa nu iesim. Dar acum vad ca s-a mai incalzit un pic si iesim aproape in fiecare zi cam 1-1,1/2 zi
noi ne agitam de botez: nasa nu a gasit cruciulite si a trebuit sa caut si sa le cumpar eu, am dat comanda la tort cu desen pe el( o barza care tine in cioc un baietel) rad rad rad , iar pana joi trebuie sa am confirmarea tuturor invitatilor care vin la restaurant trag cu ochiul trag cu ochiul zambet
va pup fetele si o seara placuta va doresc sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: