· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > Hemangiom
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
subiect nou  raspunde
autor Hemangiom     
RadutaCarmen

14.11.2011 10:30     citat 

reclama

sus

maria-sophia

09.12.2011 3:27     citat 

salutare la toti! Ajutati-ma va rog si pe mine cu un raspuns. Eu am un baietel de 1 an si 8 luni, la 3 luni dupa nastere am observat ca buzita de sus era mai umflata ca de obicei, m-am uitat mai atent si intre buzita de sus si gingie, direct la mijloc, avea o umflatura de culoare rosie intunecata spre vinetiu. Medicul de familie a spus ca e hemangioma, ne-a trimis la chirurg , la care el a zis in graba, (ca se grabea la operatie) ca trebuie operat, dar sa vedem in decurs de o luna cum evolueaza, creste sau nu. M-am speriat cind am auzit de operatie, si nu m-am dus mai mult la chirurg.Auzisem de hemangiome pe corp, pe cap, dar nu si in gura. A trecut deatunci un an de zile, si hemangioma s-a decolorat pina la culoarea pielii, si s-a oprit de crescut, dar nu se micsoreaza.De multe ori se trage de buza si plinge,ceea ce ma ingrijoreaza. Poate sa existe oare hemangiome in gura? S-a intilnit cineva cu asa tip de hemangiom?

sus

Denunta
pufuletele

30.09.2014 1:43   Ce ai mai facut?  citat 

----------
maria-sophia a scris:
salutare la toti! Ajutati-ma va rog si pe mine cu un raspuns. Eu am un baietel de 1 an si 8 luni, la 3 luni dupa nastere am observat ca buzita de sus era mai umflata ca de obicei, m-am uitat mai atent si intre buzita de sus si gingie, direct la mijloc, avea o umflatura de culoare rosie intunecata spre vinetiu. Medicul de familie a spus ca e hemangioma, ne-a trimis la chirurg , la care el a zis in graba, (ca se grabea la operatie) ca trebuie operat, dar sa vedem in decurs de o luna cum evolueaza, creste sau nu. M-am speriat cind am auzit de operatie, si nu m-am dus mai mult la chirurg.Auzisem de hemangiome pe corp, pe cap, dar nu si in gura. A trecut deatunci un an de zile, si hemangioma s-a decolorat pina la culoarea pielii, si s-a oprit de crescut, dar nu se micsoreaza.De multe ori se trage de buza si plinge,ceea ce ma ingrijoreaza. Poate sa existe oare hemangiome in gura? S-a intilnit cineva cu asa tip de hemangiom?
----------

Buna ...si micuta noastra ar putea avea tot la fel, un mic hemamgiom intre buzita si gingie. Ce s-a mai intamplat la voi intre timp? A ramas la fel? Cum ati rezolvat?Mersi mult.

sus

Denunta
munca-part-time

17.11.2014 6:17     citat 

Cele mai sigure locuri de munca in toata tara!

Oferta extrem de serioasa! Asiguram din start contract legal! NU este MLM! NU este joc piramidal! Castigurile sunt garantate! Cautam operatori online care vor sa castige cel putin 300 de dolari lunar, cu o munca usoara de 3 ore pe zi! Pentru un plus de siguranţă iti voi pune la dispoziţie la final şi o copie scanată a unui extras de cont bancar cu plata cştigului, adică o dovadă foarte clară a seriozităţii absolute a acestei oferte.

Pentru a va oferi detalii, trimiteti textul "Info" pe adresa noastra de email [email protected]

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: