· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ce zodie sunteti? II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ce zodie sunteti? II     
arond

13.11.2007 2:56     citat 

Res, recunosc cu modestie foarte fericit ca asa-i foarte fericit Sunt un leu greu foarte fericit

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 16 ani, 6 luni

13.11.2007 7:33     citat 

Eu - fecioara cu ascendent in leu (07.09), barbatu - balanta, copilu - sagetator zambet

si-am gasit pe www.elystar.ro urmatoarele:

Compatibilitatea dintre parinti si copii

Copilul Berbec ( 21 martie - 20 aprilie )

Parintii cei mai compatibili pentru copilul Berbec sunt : tatal Leu sau Sagetator, mama Berbec sau Peste.
Mai putin compatibili : tatal Balanta sau Scorpion, mama Capricorn sau Rac

Copilul Taur ( 21 aprilie - 21 mai )

Compatibilitate excelenta in cazul , cand tatal este Capricorn sau din semnul Fecioarei, iar mama, din zodia Racului sau a invidiat, daca tatal este Berbec sau Sagetator, iar mama Capricorn sau Fecioara.
Incompatibilitate : tatal Sagetator sau Berbec, mama din zodia Leului sau a Aer.

Copilul Balanta ( 23 septembrie - 22 octombrie )

O compatibilitate reusita : tatal Leu sau Varsator, iar mama Geaman sau Balanta.
La capitolul incompatibilitate : tatal din zodia Pestilor sau a eu aici....................sunt scorpion!Mersi sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 14 ani, 11 luni
Denis Gabriel: 12 ani, 8 luni

30.11.2007 10:02     citat 

io sunt leu trag cu ochiul 1 august 1979

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 14 ani, 11 luni
am nascut deja!

02.12.2007 9:52     citat 

Ramona, cum e leul din punctul tau de vedere? ma refer la adulti.
Eu sunt sagetator

sus

Denunta
Inuca0212

Copii
yvonne: 18 ani, 1 luna

05.12.2007 6:03     citat 

deci m-am demoralizat di tat! fii-mea e taur si zice ca daca maica-sa e sagetator nu miroase bine. am citit si eu la mine, si zice ca daca tata e berbec (si e!) ma-nteleg bine cu el (da) da daca mama e gemeni ies scantei (dadadadadaada). deci asta inseamna ca si intre mine si fii-mea or sa iasa scantei? trist BA NU!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 15 ani, 8 luni
Pufarina: 11 ani, 6 luni

05.12.2007 6:12     citat 

auileu, sunt cea mai incompatibila mama (rac) pt copilu meu balanta plang sau sunt foarte trist
ce ma faaaac?
oare poate sa ma dea la schimb, sa isi ia alta mama?
in schimb tacsu e gemeni, ceea ce e mama perfect pt el... sa fie tacsu mama lui????

sus

Denunta
Delia40

05.12.2007 6:17     citat 

Nu dispera doamna cu Vovo ca iaca:
----------
rene a incadrez la marele fix cu Deea mea: tat'su balanta si ma'sa capricorn, mai, mai ce potrivire... foarte fericit Compatibile ori ba -dupa regulile astea- noi doua ne intelegem de minune (zic eu, poate ea are alta parere). Povestea cu tat'su prostit ... Ei, acolo se potriveste: clar nu-s compatibili! zambet

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 16 ani, 6 luni
Mara Sofia: 12 ani, 10 luni

05.12.2007 6:29     citat 

daaa...si eu ma "incadrez" perfect... eu sunt berbec si mama rac

ontopic: Ceza e Sagetator cu ascendent in Varsator; eu sunt berbec si tati e scorpion. Oare ne "incardam"?

sus

Denunta
marynecula

10.07.2009 5:02     citat 

eu sunt balanta

nazdravanii mei:capricorn si pesti

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

23.10.2009 10:18     citat 

coucou daca mai e cineva pe aici ochi peste cap

eu sunt varsator ( 18 febr)... dupa anumite zodiace ar fi prima zi de pesti...poate ma lamureste si pe mine cineva scot limba

sus

Denunta
GRASANA

30.10.2009 6:38     citat 

hellou
eu sunt balanta iar micuta mea este in gemeni....se pare ca suntem compatibile zambet tati este taur
ralu sora mea e tot pe 18 febr nascuta

sus

Denunta
liliana-theodora

Copii
sebastian ionut: 14 ani, 11 luni

18.11.2009 11:14     citat 

eu sunt berbec sau taur (ultima zi din berbec / prima zi din taur, depinde cum e impartit zodiacul). iar sebi e rac.

sus

Denunta
puika

24.11.2009 12:23     citat 

Noi suntem, oricum, incompatibili.

sus

Denunta
MATZA

Copii
Snejana Gabriela: 18 ani, 7 luni

01.02.2010 9:34   Ce zodie sunteti? II  citat 

Berbec
„Cine-i şeful aici? a unde pot să fac rost de un palat de cristal luminat ca ăla?”

Taur
Părăsindu-şi corpul, Taurul realizează că nu mai are stomac şi se întoarce instantaneu în corp, fără să vadă tunele, lumini sau entităţi cereşti, ceea ce îl face sceptic pentru tot restul vieţii.

Gemeni
Ideea de bază în cazul Gemenilor nu este experienţa vreme ce Gemenii se simt bine în orice lume, mai puţin într-una fără telefoane, internet sau alte mijloace de comunicare, se întorc în corp destul de repede - iar gura are tendinţa a-a ceea ce restul numesc „viaţă”, atunci când îşi fac curaj să iasă din casă pentru cumpărături.

Leu
„Nuuuuuuuuuuuu... NU am murit! Nu, nu nu!! Cine-s ăia în alb? Ce cântă acolo? Sună complet aiurea. Eu pot să cânt mai bine! Unde e dirijorul? Vreau un microfon acum! Şi nu mă deranjaţi, decât dacă e vorbă de un impresar important!”

Fecioara
După 60 ore de muncă în continuu, Fecioara pică frântă şi părăseşte corpul, ajungând într-un tunel de lumină ce străluceşte de c*răţenie. Însă, în c*rând, începe să se îngrijoreze la gândul că cei dragi au rămas singuri şi fără ajutorul ei, a vreme ce majoritatea Scorpionilor au 9 vieţi, aceştia sunt tentaţi să experimenteze multe feluri de moarte aparentă (uneori provocată de ei înşişi). Când se despart de corp, o foarte mică parte din ei traversează tunelul de lumină fără a felul stupid în care a lumină, refuză să se întoarcă în corpul pe care a accidente datorate neîndemânării proverbiale. Deoarece este foarte curios dacă religiile „organizate” sunt valide, profită de ocazie pentru a „evaluarea muncii” (pentru profani – evaluarea faptelor bune şi rele din timpul vieţii) şi o notă roz (reînviere). Capricornii se întorc destul de repede în corp, nefiind capabili să îndure existenţa ceva nou şi că regulile sunt făcute pentru a reforme, a urgenţă înapoi în corp.

Pesti
Dintr-un motiv sau altul, Peştii nu prea observă moartea aparentă. În schimb, într-o zi de muncă normală, mulţi Peşti spun că văd fiinţe cu figuri suferinde, care le spun într-un mod calm să se întoarcă în corp.

Va recunoasteti? foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: