· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Cultural > Eurovision -2006
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Eurovision -2006     
Gatula

Copii
Sofia: 15 ani, 11 luni

20.05.2006 8:21   Eurovision -2006  citat 

In seara asta se va desfasura concursul Eurovision.Romania e considerata favorita..dar nu se stie niciodata.Va rog,cei care avetzi posibilitatea de vot , NU uitatzi sa votatzi Romania in seara asta. scot limba
Am vazut aproape toate probele de dinaintea concursului si atunci cind intra pe scena Mihai Traistariu,totzi danseaza,aplauda......Pe toate posturile tv de aici se vorbeste despre el,prezentatorii fredoneaza melodia lui.La totzi le place doar ca-l considera un inamic foarte bun......si-i ureaza cu caldura sa iasa pe locul 2 rad rad rad
Sper din tot sufletul sa castige Romania sarut

sus

Denunta
simonet77

20.05.2006 4:43   Hai Romania! :)  citat 

Eu il votez sigur! zambet In Norvegia si in celelalte tari nordice a fost foarte apreciat la emisiunile de comentarii si prognoze eurovision- cool sincer m-a surprins ca toti vorbeau asa de elogiativ la adresa lui, ca aici de obicei tin doar tot cu tarile vecine. foarte fericit
Da, Gatula, s-a vorbit si aici despre cum Mihai a cantat melodia Annei Vissi fara acompaniament si i-a lasat pe toti cu gura cascata rad

sus

Denunta
Gatula

Copii

20.05.2006 5:41     citat 

Wow...nu stiam ca ( , ) canta bine si melodia Annei.Oricum de cind a venit in Grecia ptr pregatiri,a fost unul din cei mai invitatzi pe la emisiunile matinale.Se ``bateau`` pe el rad ..acum era la un post tv si peste o ora la altul.Zicea ca atunci cind era mic ,a luat lectzii de pian si la una din emisiuni l-au intrebat daca vrea sa le cante ceva la pian.Saracul a ramas surprins...ca nu se astepta...si prima intrebare a fost ``de ce?avetzi pian aici? surprins `` I s-a raspuns ca in 10 minute vor avea ,daca el e de acord. foarte fericit rad Le-a explicat ca n-a mai cantat la pian de vreo 7-8 ani.....dar daca le face placere va canta.Se cam fasticise un pic. jenat
Au bagat publicitate si cind au revenit in direct aveau si pian.A cantat super.I-a last pe totzi masca zambet
Sper sa nu-l fure grecii....ca-i puneau tot felul de intrebari....cit castiga in Romania un cantaretz asa bun ca el......daca e multzumit...etc..Si-i bateau apropouri cit castiga pe seara un cantaretz in Grecia.

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 8 luni
MICA: 10 ani, 4 luni

20.05.2006 10:52     citat 

pe ce loc a intrat in consurs romania? din pacate am uitat ca azi se transmite emisiunea si am ajuns cand canta locul 17, adica finlanda.
succes mihai!

sus

Denunta
Gatula

Copii

20.05.2006 10:58     citat 

Locul 12

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 8 luni
MICA: 10 ani, 4 luni

20.05.2006 11:24     citat 

uf! ce note mici am primit... suntem pe 6 trist
finlanda pe..... 1???????????
oribilitatile alea?????????/

sus

Denunta
simonet77

20.05.2006 11:59   Romania locul 4 !  citat 

La anul... in Helsinki! zambet
Felicitari lui Mihai- a fost super!
Ati observat ca Spania a dat punctaj maxim Romaniei?
La cati romani sunt acolo.... nu e de mirare foarte fericit

sus

Denunta
CHRISSDY

Copii
Di: 22 ani, 8 luni

21.05.2006 12:11     citat 

Ce proba de concurs.... surprins surprins surprins ,multi au ramas fara replica in privintza castigatorilor! prostit
Anyway,Well Done, Romania! sarut sarut sarut 4th PLACE!

La inceputul cantecului romanesc comentatorul de aici ,Terry Wogan a zis ca Romania e favorita pentru locul 4 iar Rusia pentru 5 daca paria cu ce a prognosticat pentru noi sigur castiga,printre altele afirma cu sarcasm fin de corectitudinea politica a votarilor intre tari precum si situatia ridicola de a da drept de vot tarilor eliminate in semifinala,care evident si-au votat vecinii.

Ultima modificare efectuata CHRISSDY la 21.05.2006 12:13, modificat de 2 ori in total

sus

Denunta
aledeea

Copii
Andrei: 27 ani, 1 luna

21.05.2006 12:12     citat 

plang sau sunt foarte trist nu a fost corect....uratii aia locul intai. surprins surprins .....asta e...oricum Mihai a fost la inaltime , mie una mi-a placut sarut

sus

Denunta
Gatula

Copii

21.05.2006 12:30     citat 

Mda.....dezamagire totala trist Nu pot sa cred ca au castigat monstrii aia...si inca cu ce diferentza de punctaj surprins surprins Adica ce concurs e asta?Pui o masca si castigi.....Eu nu sunt prea convinsa de ei.....de unde stiu eu ce au ei pe sub costumele alea?Asa pot sa faca si playback....(zic eu de nervi).....dar m-a frapat ca nu i-am auzit vorbind deloc...se exprimau in scris..pe tot felul de hartii si la sfarsit dupa ce-au castigat,au multzumit prin semne..gesturi surprins confuz Se zicea inainte cu cateva zile....ca cica finlandezii nu i-au vazut niciodata la fatza si nu stiu cum arata....de fapt ca e posibil sa-i fi vazut dar nu stiau ca sunt ei.
In fine....aia nu e muzica de eurovision.....dezamagire totala.Cred ca la anul 80% din spectatori vor fi mascatzi foarte fericit Ne apucam de carnaval in politica:D Ca din cite se vede asa se castiga un concurs....muzical exclamatie

Felicitari lui Mihai !!! A cantat super sarut Si chiar si asa cu putzine puncte adunate de ici de colo.....tot am ajuns pe locul 4 .

sus

Denunta
nelus

21.05.2006 6:26     citat 

mai fetelor, eu ma simt ca dupa semifinala din UEFA cand nu s-a calificat Steaua. Cel mai tare m-a socat ca pana la penultima tzara care si-a anuntat votul, Romania era la concurenta cu "We are the winners" socat I-am tinut mereu pumnii lui Mihai, sa iasa macar pe locul 4 cum si-a dorit. De primele 3 locuri nu mai comentez, dar m-au socat aia din Lituania socat

Jurnalul National de vineri:

APLAUZE CA LA STAN SI BRAN. Lituania s-a prezentat in semifinala cu o piesa care suna mai degraba cu imnul Stelei (semnat Scooter). "Noi suntem castigatorii Eurovisionului!" cantau (aiurea!!!) lituanienii LT United. Desi cu aceasta atitudine au trecut peste primul prag, credem ca in finala vor ajunge sa cante "Noi suntem cei care pierdem Eurovisionul!". Aleluia! – ca sa-l parafrazam pe Lordi.

Finlanda l-a trimis pe Diavol (pe numele de scena Lordi) la Atena, ca sa cante "Aleluia"! Ptiu, drace!, ar zice unii, dar rockerii chiar s-au simtit in al noualea cer! Solistul trupei era Diavolul in persoana (bineinteles, costumat), care a reusit sa califice (cel putin in finala) o piesa de rock suparat rau. S-ar putea ca tocmai aceasta piesa antiEurovision sa iasa fruntasa la Atena. prostit

Nu mai comentez! nervos nervos nervos

sus

Denunta
adina0

Copii
Rares Gabriel: 16 ani, 9 luni

21.05.2006 8:56     citat 

Dezamagire totala! trist trist

Circ si muzica, se numea mai bine editia de anul asta! Cate cantece frumoase, cati artisti talentati si..... au iesit dracii pe primul loc. Mie mi-a placut foarte mult si Rusia! A fost un Mihaita mai ritmat! foarte fericit

Rusine pentru politica de votare non-valoare a tarilor europene!

Bravo Mihai! Ai fost cel mai bun! In sufletul nostru tu esti CASTIGATORUL! jenat jenat

sus

Denunta
iutzulica

21.05.2006 10:04     citat 

cred ca llocul 1 il meritau in egala masura romania si rusia iar locul 2 bosnia hertegovina,locul3 grecia .ce o fi fost cu ramasitele alea dea au cantat "noi suntem castigatorii"sau cu finlandezii aia urati care mai lipseau sa vomite pe scena.cum facea naspa ala cu limba.ihh scarbos.a inceput cumva sa ne placa uratul,scarbosul?nu cred !cred ca a fost aranjata treaba.naspa rau.melodia aia nici nu trebuia sa participe la un concurs de nivelul asta.

sus

Denunta
nelus

21.05.2006 10:09     citat 

Cred ca unii au votat "in bascalie". Dupa ce au votat piesa care le-a placut, restul le-au pus pt amuzament. Nu asta face Europa? Ia in deradere munca si frumosul?

sus

Denunta
cornelia

Copii
Alexander Wayne: 18 ani, 4 luni
Richard: 16 ani, 11 luni

21.05.2006 11:10     citat 

Nu cred ca Eurovizionul este un concurs unde cei talentati castiga. Voturile nu se dau pentru melodie /cantaret/ coregrafie. Voturile se dau pe cine cunoastem , pe cine preferam , cine sunt vecinii nostri .... etc.... numai pe merit nu se dau. Sunt foarte dezamagita. Mihai a cantat foarte bine dar machiajul lui si coregrafia nu a fost la inaltimea vocei lui. Oricum locul patru nu-i de el. Trebuia sa fie in primele trei dupa parerea mea. Cat despre castigatorii concursului ... imi venea sa ma i-au la palme. Ori a fost bataie de joc , ori au votat foarte multi copilasi care sunt inebuniti dupa muzica de proasta calitate.
Felicitari inca o data lui Mihai pentru prestatie!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: