· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Dintisori > Caninii!!!Bata-i vina!!!!Ca rau ne mai dor!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor Caninii!!!Bata-i vina!!!!Ca rau ne mai dor!!!     
piersicuta2005

31.01.2007 9:48     citat 

Multumesc fetelor pentru mesaje ,.
Pac :Am comandat si eu Camilia de pe net si azi mi-a venit ,dar sunt cam nedumerita in ce priveste modul de administrare ,adica din cat in cat timp se poate administra? ,ca eu nu am inteles.Din 15 in 15 minute de cate ori pe zi?tu cum procedezi?
Multumesc jenat

sus

Denunta
pac

Copii
Patricia Maria: 16 ani, 9 luni
Melania Andreea: 14 ani, 9 luni

01.02.2007 6:15     citat 

se da dupa cum scrie in prospect,adica,in momentul cind crezi ca plinge din cauza dintilor, ii dai o doza,daca nu se linisteste ii mai poti da inca 2 doze la un interval de 15 minute fiecare si anume;
sa zicem ca prima data ii dai la ora 10.15 minute,daca mai plinge mai poti da o noua doza la 10.30 si daca tot plinge inca una la 10.45 si gata,ar trebui sa se linisteasca.
Daca nu se linisteste ,inseamna ca plinge din alte motive sau poate ca la ea nu da rezultate bune Camilia.
La noi dupa prima doza se linisteste si nu mai este nevoie de o a doua doza.
multa sanatate si liniste

sus

Denunta
pac

Copii

01.02.2007 6:21     citat 

sper sa se linisteasca micutul tau zambet
eu sunt foarte multumita de camilia ca o linistesc pe Melania fara sa aiba senzatia de amortit, (cum se intimpla cu orajel gel) si nu da dependenta
va pupam cu drag sarut

sus

Denunta
piersicuta2005

01.02.2007 7:27     citat 

Multumesc PAC ,sa stii ca si la noi cred ca functioneaza ,deoarece dupa prima doza a dormit 4 ore dupa amiaza ,dar seara tot s-a mai trezit dar nu a mai plans asa de disperat ca si celelalte nopti.Oricum ,multumesc mult. prostit

sus

Denunta
pac

Copii

01.02.2007 10:25     citat 

ma bucur sa aud vesti bune.
cind se mai trezeste, ii poti da linistita o doza, mai ales ca stii ca il ajuta.
va pupam sarut si sa auzim numai de bine

sus

Denunta
Anka-Christine

02.02.2007 9:04     citat 

Fetelor, PAC si Piersicuta, puteti sa-mi spuneti si mie din ce scrie pe "Camilia" teething pain de la firma Boiron, ce contine? Ca aici in Ro nu se gaseste exact asa, in forma asta, dar eu ii dau Roxanei remediu homeopat Camomilla de 2 seri si a dormit 2 nopti intregi fara sa se trezeasca si fara sa ne trezeasca, si eram curioasa daca are aceeasi "substanta activa".
Multumesc si sanatate la bebici!
Anca

sus

Denunta
piersicuta2005

02.02.2007 10:19     citat 

Pe cutia mea de Camilia Scrie cam asa:
Active ingredients:Belladonna 5C HPUS
Chamomilla 9C HPUS
Ferrum phosphoricum 5C HPUS
Sa stii ca si la al meu s-a vazut ameliorare imediat ,nu de tot dar mai bine,sunt tare multumita de produs . jenat

sus

Denunta
Anka-Christine

02.02.2007 1:09     citat 

Asa cum banuiam, e un compus care contine si acest Chamomilla. Belladonna eu ii dau fetitei de obicei cand are febra, iar Ferrum phosphoricum la febra insotita de dureri (gat, ureche, raceala, chiar si dinti).
Multumesc mult pt lamuriri, piersicuta2005! Chiar daca nu se gaseste si la noi produsul, macar bine ca stiu ce contine.
Sanatate la dintosi!
Anca

sus

Denunta
RamySa

Copii
Georgia Myra: 15 ani, 1 luna

02.02.2007 4:39     citat 

Anka, camomile este musetel! zambet sarut I se mai spune si Chamomile..etc.

http://calphotos.berkeley.edu/cgi/img_q...Chamomilla

sus

Denunta
pac

Copii

02.02.2007 7:07     citat 

Anka-Christine scuze pt intirzierea raspunsului, dar intru o data pe zi, cind doarme fata rad rad
pe cutia mea scrie la fel ca la piersicuta.Numele de Camilia este de fapt Musetel tradus in romaneste.Probabil ca asa a vrut producatorul sa se numeasca produsul,mai ales ca musetelul face parte din compozitie.

va pupam si sanatate multa sarut

sus

Denunta
sunny

03.02.2007 4:48     citat 

si la noi e cu trezit cu tipete noaptea.....din senin.....cu mofturici.....cu toate cele.....si ne tratam tot cu nurofen....cu capsuni(aroma)
sa ne dea cerul rabdare si putere....ca-mi iau mintile uneori....si nesomnul....isi pune rau amprenta trist

sus

Denunta
Anka-Christine

03.02.2007 6:12     citat 

pac, multumesc pt raspuns!
da, stiu ca musetel are denumirea stiintifica in limba latina, camomilla.

sus

Denunta
piersicuta2005

03.02.2007 7:51     citat 

Sunny ,ce se intampla de aproape toti au crize de astea de dinti la 1 an si 6 luni ,la toti le iasa acu canini si masele ? surprins E o varsta fixa?Eu una simt ca nu mai rezist si cedez nervos azi -maine ,mult nu mai am plang sau sunt foarte trist rad surprins prostit

sus

Denunta
ioanagrava

Copii
maria: 15 ani, 6 luni
elena: 11 ani
am nascut deja!

03.02.2007 10:25     citat 

de unde pot cumpara CAMOMILLA?

sus

Denunta
Anka-Christine

04.02.2007 6:24     citat 

ioanagrava, vad ca esti din Onesti, nu stiu cum e acolo. in Bucuresti exista farmacii homeopate, dar si unele farmacii din lanturile HelpNet si Dona au acum si remedii homeopate. Poti intreba de fapt la orice farmacie daca vinde remedii homeopate, si sper sa gasesti.

Acuma eu am pt fii-mea Camomilla dilutie (sau concentratie) 200 CH. Mi se pare ca-i face foarte bine asa, deja e a 4-a noapte cand nu se trezeste deloc! Dar poti lua si o dilutie mai mica (30 CH, de exemplu).

Succes!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: