· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Dintisori > Caninii!!!Bata-i vina!!!!Ca rau ne mai dor!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor Caninii!!!Bata-i vina!!!!Ca rau ne mai dor!!!     
ioanagrava

Copii
maria: 15 ani, 4 luni
elena: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

04.02.2007 9:45     citat 

dar de pe net se poate comanda?

sus

Denunta
Anka-Christine

04.02.2007 4:50     citat 

Nu stiu, n-am auzit sa se poata...
Da o cautare pe la magazinele online pt bebici, insa nu cred ca o sa gasesti, pt ca asta nu e un produs de care sa stie toata lumea, toti comerciantii online cu chestii de bebici ca e impotriva durerilor de la eruptiile dentare.
De fapt, asta e doar unul dintre efectele Chamomilla, are mai multe, si numai medicii homeopati le stiu pe toate.

sus

Denunta
sunny

07.02.2007 10:56     citat 

ne-a iesit un canin de jos.....ura...... sarut

cred ca e perioada pe la un an jumate.....da.....am mai auzit cazuri.....eu am calgel si in chiloti.....mereu cu mine.... scot limba
inca nu am innebunit dar deja ma tratez..... foarte fericit

sus

Denunta
piersicuta2005

07.02.2007 2:47     citat 

Si noua ne-a iesit unul de sus rad ,uraaaaa plang sau sunt foarte trist Dar mai avem 3 surprins ,murim aici cu zile ,avem noroc cu Camilia ca altfel era de groaza prostit

sus

Denunta
Anka-Christine

07.02.2007 2:54     citat 

Noi inca nu ne putem lauda cu iesit de canini, dar tare rau de mai dor! Si e asa de maraita de nu stiu ce sa-i mai fac sa-i intru in voie! confuz
Si taman acum m-am gasit si eu sa-i aduc bona in casa, sa dureze acomodarea un secol! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
andismom

Copii
Andi: 14 ani, 9 luni
Maria Cezara: 11 ani

08.02.2007 4:37     citat 

Anka-Christine, incercati Dentinox gel. la noi a fost f bun, in timp ce Calgelul este frectie la picior de lemn. iar pentru dureri mari si agitatie ziua sau noaptea, i-am dat Nurofen.

of, Doamne, mi-e groaza ce ne asteapta si pe noi cu maselele si caninii... aproape toti dintii de pana acum (exceptie unul sau doi) au iesit cu urlete, vaitat, febra, diaree, lipsa poftei de mancare, nesomn si toate cele...

sus

Denunta
RamySa

Copii
Georgia Myra: 14 ani, 11 luni

08.02.2007 4:45     citat 

Si Myrei i-a iesit azi dimineata unul din caninii de jos si cred ca in seara asta sau maine cel tarziu ii iese si al doilea de jos ca se vede foarte aproape. Noi am scapat destul de usor, fata de cum ma asteptam. E maraita noaptea, se trezeste, tipa putin dar se culca la loc imediat. Chestia e ca n-a vrut sa mai doarma in patul ei ci cu noi in pat! plang sau sunt foarte trist Sunt asa fericita ca am scapat de unul dintre canini! foarte fericit

Oricum, i-am comandat si eu de pe net Camilia, sa vad cum functioneaza, sa-l am aici in caz de ceva. La noi a functionat orajel-ul pana acum. Cand o dor dintii, ori ma ia de mana si ma duce la locul unde tin gelul de dinti ori daca e ea in zona respectiva, il ia si-mi arata sa o dau!

Hai, va urez dureri cat mai putine de dinti si sa iasa cat mai repede! zambet

sus

Denunta
Anka-Christine

08.02.2007 7:13     citat 

andismom, Uff, sper sa scapam de noaptea ce vine ai usor decat a trecut precedenta, si maine ma duc si ii iau Dentinox gel si ce-or mai avea aia prin farmacie! Ca azi noapte a facut ca toate alea!!! O ora intreaga a urlat, de-a dreptul, nu mai era plans, ci urlet, si s-a tavalit pe jos! plang sau sunt foarte trist Mi-era o mila de ea! I-am dat Nurofen si abia dupa ce si-a facut ala efectul s-a linistit. Si nu se vede nici un canin inca, doar gingia umflata plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Anka-Christine

08.02.2007 7:14     citat 

Ce mi-e mie ciuda, ca va tot aud de Orajel, e ca abia a venit sotul din delegatie din Statele Unite si nu i-am zis sa aduca, inca nu incepuse calvarul numit canini.
Hai, sanatate!
Anca

Daca nici canini astia nu ne omoara, suntem tari!

sus

Denunta
ioanagrava

Copii
maria: 15 ani, 4 luni
elena: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

16.02.2007 8:56     citat 

fetelor, copilasii vostrii au facut febra de la canini?

sus

Denunta
dale112

Copii
Amalia: 15 ani, 4 luni

16.02.2007 12:02     citat 

si la noi e la fel de rau cu caninii
ii dau nurofen si eferalgan, plus daca nu poate dormi deloc... oboseste si ii dau ketof, o ajuta sa se odihneasca
succes

sus

Denunta
Veronika

Copii
Szamcsek Stefan Peter: 15 ani

18.02.2007 3:14     citat 

buna,
La noi a mers cu Dentinox, si Nurofen. Dar Dentinox mai mult. Il ungeam cu gel si se calma, adormea.....era din nou liniste. Multumesc laDumenzeu ca n-am avut probleme pana acum cu nici o febra sau alte cele rele....si avem caninii toti afara. Deci, avem 16 dinti trag cu ochiul .

sus

Denunta
Florentza

11.03.2007 5:45     citat 

Fetelor....ce ne facem ....?!
Si al meu de cca 2 sapt doarme fff prost....incepand cu ora 2 noaptea se trezeste plangand ...doarme 10 -15 min si iar se trezeste , plange in somn sau se ridica in fundulet , da din picioare ....ca la voi...ce sa mai zic ...nu ii mai dau caninii aia odata ???....ca mi-e dor si mie de o noapte linistita ( Alex = 1,9 luni) ......
Acum o luna jumate i-au dat doua masele si de atunci nimic....cat dureaza pana ies caninii ? Dureaza mai mult de 2 sapt. - ca asa cum v-am zis de cca 2 sapt. nu mai doarme noaptea.... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Am auzit ca Nurofenul nu este bine sa-l administrezi mai mult de 3 zile fara avizul medicului.......voi ce stiti ? confuz
Si despre Calgel am auzit ca nu prea e bun si mai da si reactii adverse.....ati avut probl. la folosirea lor ? intrebare intrebare intrebare

sus

Denunta
Anka-Christine

12.03.2007 7:54     citat 

Florentza, noi ne-am confruntat cu problema asta, a trezitului noaptea, plans, urlat, trezit din 10 in 10 minute etc. A inceput acum vreo luna jumate, alternau nopti de somn (mai putine) cu nopti chinuite (mai multe consecutive), vreme de vreo luna. Acum de vreo 2 saptamani Roxi doarme bine, abia daca se mai trezeste o singura data ca sa bea putina apa si adoarme la loc. Iar caniniii NU i-au iesit. Dimpotriva, abia acum vad ca roade tot ce prinde, dar fara sa faca scandal, doar roade.
Pediatra zice si am si citit ca mai toti copilasii trec acum, intre 1 an jumate si 2 ani, printr-un fel de faza de frica si cosmaruri, ca tu incerci sa-i feresti de imagini negative de tot felul, inclusiv la televizor, dar ei acum trec printr-o faza de dezvoltare a imaginatiei si asta le da cosmaruri etc.
Asa ca... nervi de otel!
Si canini, cand or veni si ei! zambet
Anca

sus

Denunta
Florentza

12.03.2007 9:37     citat 

Merci ANKA .M-am speriat la inceput pt ca prea brusc si rau plangea.. plang sau sunt foarte trist si l-am dus la doctorita , care a zis ca acesti canini sunt fff pacatosi.......(la consultat si nu are nimic altceva)....acum,de cca 2 zile observ ca -l doare spre dimineata.......nu ma mai trezeste pe la 2 , ci incepand cu 4-5 dimineata pana la 8-9.......dar de iesit....NIMIC.Probabil va fi explozie de maselute cand vor iesi.......cum am citit pe forum.......4 odata..... trist
Probl. este ca el pana la 1 an nu a avut nici un dintisor.......apoi au inceput sa iasa ......si acum avem 8 dinti si 2 masele.....asa ca ....mai avem de indurat...doctorita mi-a zis ca pana la 2 ani o sa-i iasa toti.... surprins eu nu as prea crede.... rad
Sarcina usoara iti doresc !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: