· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Dintisori > Caninii!!!Bata-i vina!!!!Ca rau ne mai dor!!!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5
subiect nou  raspunde
autor Caninii!!!Bata-i vina!!!!Ca rau ne mai dor!!!     
Anka-Christine

26.04.2007 10:12     citat 

Da, eu zic ca cel mai bine faceti un coproparazitologic, ca nu strica. Macar sa n-aiba nimic copilul, ceea ce va doresc din suflet, decat sa continuie sa-l chinuie asa!

Pupici si sanatate!

sus

Denunta
simosin

Copii
alexia-ioana: 14 ani, 11 luni
Maria-Cristiana: 13 ani, 3 luni

26.04.2007 11:09     citat 

multumim anka!

sus

Denunta
mamyanne1002

Copii
Robert-Ciprian

04.05.2007 11:21   Buna  citat 

si n oi avem acceasi problema dar cu maselutele...si caninii sunt inflamati dar nu iese nimic!!! :( Am folosit si Calgel,care e apa de ploaie ca da odata cu limba si s-a dus(nu mai pun la socoteala faptul ca abia mai scot degetul intreg din gurita lui Robert ),iar Nurofen...prea multe pentru stomacut saracu'.

sus

Denunta
simosin

Copii

05.05.2007 1:58     citat 

cu burtica am scapat..era enterocolita...
pb este totusi dentitia...sa nu mai zic si yo ca aseara era sa raman fara degetul mic....
si plange in somn si se enerveaza, se zvarcoleste...ne-a zis dr ca ies si masele si caninii de sus. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Anka-Christine

06.05.2007 9:48     citat 

Bine ca ati scapat de enterocolita!
Sanatate multa cu dintisorii si nervi de fier!
Incearca sa-i dai (daca vrei, desigur, ca unele mame sunt impotriva lui) putin peritol la culcare... Poti sa intrebi pediatrul, vezi ce zice...
Eu ii dadeam Roxanei 2-3 zile cate 2 ml si efectul de "somnifer" o mai ajuta sa doarma, ca se trezea mai obosita decat se culcase, si noi la fel!
Sau homeopat Chamomila. E pt acelasi lucru, linistire la eruptia dintilor.

sus

Denunta
simosin

Copii

06.05.2007 2:35     citat 

multumim anka, cred ca as apela la ceva homeopat ...dimineata dupa o noapte plina de maraieli nu-i mai intri in voie cu nimic...si eu la fel...sunt zombi!
si abia ce scapam de dintisorii alexiei....hopa vin dintisorii surioarei scot limba
da macar acum stim mai bine ce avem de facut...ne-am mai tabacit nitel!
sarut

sus

Denunta
Minny84

09.07.2016 7:53     citat 

Buna ziua, bebe al meu are 1 an si 1 saptamana si are cam majoritatea dintisorilor iesiti cu exceptia caninilor 😞 de cateva zile face febra 38,6 si chiar 39,2 dar dupa ce ia antitermice ii scade repede ....febra vreau sa mentionez ca apare noaptea.Gingiile dunt rosii el molfaie tot ce prinde si saliveaza abundent ,ceea ce ma ingrijoreaza e ca noaptea trecuta s-a trezit plangand isteric apoi a adormit dar au mai urmat cateva astfel de episoade pana dimineata.Fiind week-end nu am niciun pediatru unde pot merge asa ca va rog din suflet sa ma ajutati din experientele voastre. Va multumesc

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: