· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006-XXII
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006-XXII     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

01.02.2007 11:25   Bebelusi de toamna 2006-XXII  citat 

La multi ani Ana Iarina, puiutza de Adnas!!!

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi mai maricei ----------------------------- sarut ---------------------------

15.08 - Stefania Estera (puiutza de VasiJoy), 3,030 kg, 53 cm

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 5 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de Adnas), 3,400 kg, 56 cm, diversificat

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 4 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

02.09 – Ioan Alexandru (pui de ursulina), 3,400 kg, 55 cm
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 3,417 kg, 50 cm
06.09 - Alexia Maria (puiutza de anca79), 3,400 kg, 52 cm, alaptat exclusiv
07.09 - Maria Mirabela (puiutza de Margaritar) 3,150 kg, 48 cm
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg, 44 cm, alaptat exclusiv
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 3,600 kg, 52 cm, diversificat
11.09 - Erik (pui de Biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3)
18.09 - Karina (puiutza de Helem), 3,750 kg, 50 cm
21.09 - Eric Joel (pui de Bdelmari), 3,090 kg, 55 cm
25.09 - Melissa Andreea (puiutza de magda06), 3,150 kg , 51 cm
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg, diversificat
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm
29.09 – Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm, diversificat

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 3 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

02.10 - Melisa (puiutza de maslinuca)
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm, lapte praf
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm
06.10 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm, mixt
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm, lapte praf
15.10 – Alexandru Ionut (puiutza de hermine), 4,050 kg, 52 cm
18.10– Isabella (puiutza de Anima_dia), 3100 kg, 50 cm, diversificat
18.10– Alexia Elena (puiutza de lole), mixt
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5 cm, alaptat exclusiv
19.10 - Boris (pui de Bavi), 3,600kg, 50 cm, lapte praf
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm
30.10 – Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic + Eagles), 2,840 kg, 50 cm, alaptat exclusiv

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 2 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

02.11 – Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm, diversificat
02.11 – Arianna (pui de irinuta78), 2,965 kg, 49cm, lapte praf
05.11 – Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm, alaptat exclusiv
06.11 – Bendis (puiutza de gazella), alaptat exclusiv
08.11 – Andrei Darie (pui de Roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm, alaptat exclusiv
08.11 – Tudor Andrei (pui de dryada), 3,300 kg, 52 cm
10.11 – Rares (pui de bumbisor), 4,000 kg, 53 cm
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 3,180 kg, 53 cm, alaptat exclusiv

Avem 19 fetite si 17 baietei ...
... sa ne creasca mari, sanatosi si voiosi !!!

Pozele din colaj sunt in aceeasi ordine cu cea a listei pentru o recunoastere mai usoara a bebeilor. Floricelele rosii si albastre sunt corespondente fetitelor si baieteilor a caror poza nu o am (mai putin cele de la mijlocul ultimului rand, pe care le-am pus pentru simetrie foarte fericit)
Daca doriti sa apara alta poza decat cea gasita de mine, va rog sa o postati sau sa mi-o trimiteti pe mail

sus

Denunta
Awa

Copii
Maia: 14 ani, 2 luni

01.02.2007 11:33     citat 

Wow! am avut de citit, nu gluma!!!
ok...acum sa vedem ce-mi mai aduc aminte! rad
Adnas, felicitari pentru cele 5 lunite ale Anei!!! e o scumpa! sa va traiasca!!! sarut
Kiki, esti o mama super! fruntea sus si lasa grijile in seama altcuiva! tu trebuie sa ai grija de tine acum! esti cea mai importanta fiinta din viata copilului tau!!!
Ruxi, sper sa fie Alexutza ok cu ortezele alea! ma gandesc mereu la voi, toate mamicile care trebuie sa treceti prin incercari de astea!
Ana, ce bucurie ca veniti in Ro!!! Va invitam si la Sibiu...ca doar e capitala culturala europeana! scot limba
Bblusa, nu te mai stressa de faptul ca iti raspund sau nu fetele la postarile tale! daca te linisteste, nu esti singura in postura asta! eu nu ma mai agit, fiindca stiu ca intru relativ rar...dar imi face multa placere sa citesc forumul, mi-s dragi feletele, asa ca una o compenseaza pe alta. iar daca am o intrebare mult prea importanta o pun de atatea ori pana capat raspuns! scot limba cool

Ahaaaa...acum mi-am amintit! ce torturi minunate am vazut!!! noi l-am avut in forma de barza...dar ghinionul a facut sa n-avem poze trist...asa ca...pot sa va spun numai a fost foarte gustos!!!
Si Maia saliveaza foarte mult...ma tot uit la gingii, dar nu se vad semne de aparitie a dintisorilor inca. eu ii pun si cate o bavetica, fiindca isi uda body-ul cu care e imbracata pana la piele, si dupa aia urla ca e neconfortabila
rad . Bubite nu i-au iesit, sper sa nici nu-i iasa.
Ok...va las acum, ca mergem sa cautam si sa cumparam un baby-phone. Sper sa si gasim!
Pupici tuturor! sarut

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

01.02.2007 11:52     citat 

Fetelor de azi vreau sa merg la aerobic. A mai incercat cineva sa faca miscare dupa nastere? Imi este putin groaza de febra musculara.

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

01.02.2007 11:59     citat 

Fetele multumim pentru invitatii rad daca putem o sa va vizitam pe toate si o sa facem schimb de ciupit falcute rad

rad Da cascata mai sint !!!! Am citit despre cazutul parului si am inteles ca e vorba despre copii ca pierd parul- vazind ca Fede a mea e aproape cheala ca tat-su rad da era vorba despre noi, mamele scot limba si na ca am inceput si eu sa pierd din coama mea. Pe jos peste tot vad numai par de-al meu, acu am inceput cu vitamine B-uri pe urma vom vedea, daca nu o sa ajung cheala ca cei doi porumbei ai mei rad o sa va facem poza in trei rad

Ruxi multumim pentru listuta sarut ai uitat sa pui la Fede ca la nastere a avut 49 cm, da nu-i bai ca nu este asa de important.
Sper ca Ale este bine ca si tine dealtfel, si ca ortezele sint ok. Tare mult ne gindim la voi, in fiecare zi, cite probleme ati avut cu piciorusele si stomacelul si mucisorii, Roxana cu colicile, Kiki cu plinsul, agitatia si colicile...

Si eu am intrebat fetele care au facut al doilea vaccin la puiuti, cum au reactionat ca mergem si noi la vaccin confuz si inca nu mi-a raspuns nimeni. Se vede ca inca nu ati fost toate asa ca voi mai pune intrebarea mea scot limba pina imi raspundeti rad rad rad

sus

Denunta
Dia27

Copii
MARIO: 14 ani, 2 luni

01.02.2007 12:01     citat 

Felicitari Ana Iarina!!!!! Sa cresti mare si sanatoasa!!!!!! E f. frumoasa! Fotomodel..i-ar sta tare bine!!!

Ruxi; Multumim pentru listuta si colaj trag cu ochiul zambet ! sie u zic ca..atunci cand se incrunta si maraie in somn..viseaza ca ii fura cineva biberonul..iar cand rade in somn..zicem ca a descoperit un depozit cu biberoane pline rad

Gazzella; Mario, din fericire, s-a nascut pana la urma prin cezariana..dupa un travaliu de 1 zi intreaga..in care nu m-am dilatat decat 5 cm... A avut circulara dubla trist ! M-am gandit ca poate fi o cauza a "cosmarurilor" (daca le putem numi asa..) sale..sau ma mai gandeam ca..poate..a ramas cu traume de la sectia de nou-nascuti..unde asistentele, in loc sa se ocupe de copii...se uitau la tv si mancau seminte..iar micutii..plangeau de mama focului (noroc ca Mario era cumintel si atunci si nu prea plangea asa tare...).. i-au facut si perfuzii in manuta (poate si asta i-a ramas..in inconstient..).. dar..na..astea sunt supozitii..de-ale mele.., pentru ca..vad ca si alti bebei fac asa...

Mai..fetelor..sa nu indrazniti sa va dati la merisoarele lui Mario.., clar?! scot limba foarte fericit rad rad rad

sus

Denunta
anima_dia

Copii
Isabella: 14 ani, 2 luni

01.02.2007 12:16     citat 

Adnas, ti-a crescut mare fata!!! surprins Cand?! prostit La multi ani! si de la noi... ca frumoasa e deja scot limba

Ruxi, v-ati cumparat ortezele? Cum se impaca Alexutz cu ele?

Dia27, si noi patim la fel cu plansul in sughituri trist Pupam "merele" lui Mario rad

Bdelmari, lasa torturile, ca altfel devii ca mine... dependenta... foarte fericit

Bavi, si tu esti cu treaba dupa ora 10 seara? foarte fericit

gazzella, crezi ca felul in care ai nascut are legatura cu plansul bblului din senin? Te referi la amintirile din timpul travaliului... Spune mai multe... confuz

Awa, bafta la cumparaturi!

Ana_B, si mie imi pare rau ca nu ne putem intalni trist Dar poate ne adunam toate la o sedinta pe Messenger, ne activam camerele si ... voila... ne vedem live... foarte fericit

Ultima modificare efectuata de catre anima_dia la 01.02.2007 12:19, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

01.02.2007 12:17     citat 

Na..........am scris un mesaj lung si l-am pierdut!
plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Ruxi multumim de listuta!Ce copii frumosi si sanatosi avem scot limba
Ruxi sa va mearga bine cu ortezele si Alexutz sa-si revina repede!
Ana vad ca ai primit multe invitatii!Noi asteptam incuscrirea rad rad
Dia si Andrei scanceste in somn dar de la burtica!Stiu sigur pt ca dupa aceea urmeaza un mare partz rad rad Mario e demential.Ce zambet smecher are! sarut sarut
Ana Iarina sa cresti mare si norocoasa!
Adnas ce relaxata doarme !

Kiki ai avut o mica depresie si ma bucur ca ti-a trecut!Si eu am impresia ca sunt o mama rea si ca nu fac indeajuns pt puiul meu si ca e loc de mai mult si de mai bine.Dar cat pot fac.Iar cand ii vad zambetul lui Andrei asa ma multumeste si imi umple inima de bucurie incat in momentul acela toate trec si totul e frumos.El e ce am eu mai scump pe lume si daca e sa-mi dau si viatza pt el (sunt cam melodramatica dar asa e) mi-as da-o oricand!!!!!!!Asa ca nu mai gandi negativ si treci la lucruri pozitive pt ca sa trebuie sa-i crestem.Iar lui nu iiplace sa vada o fatza plina de lacrimi sau schimonosita de greutati.Iar sotzii nostri, cred ca ne ajuta cat pot si ei, asa ca nu il mai acuza.El munceste ca sa-i ofere totul.Nu e vina lor ca se munceste pana tarziu .Nu au incotro. Crezi ca nu si-ar dori sa stea mai mult cu ei?
Hai fruntea sus si zambeste...............si maine e o zi! Cum zicea ......Scarlet O'Hara!

Andrei a dormit de la ora 00.30 la 6.45!Asa se mai odihneste si mama lui.Sper sa-l tina!
Noi facem baia pe la 22.30 sau 23.00!El doarme intre 20.00 si 21.00!Si am dus baia asa tarziu pt ca el oricum adoarme dupa 00.00.Asa ca intre 21 si 22.30 ne jucam cu el ca sa-i consumam energia
rad rad

O zi buna va doresc,
Rox

sus

Denunta
ANA_B

Copii

01.02.2007 12:18     citat 

Dia si eu care planificasem deja o raita si prin Timisoara rad

sus

Denunta
ANA_B

Copii

01.02.2007 12:23     citat 

Anima e faina ideea cu messengerul si cu webcam trag cu ochiul cine stie, poate o vom aplica

Roxana pai ne incuscrim nu ? rad rad rad

Acu ma duc sa dau para la Fede foarte fericit ca s-a trezit

Va pup sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

01.02.2007 12:25     citat 

Ia uitati cum dormim noi la aer:

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
anima_dia

Copii
Isabella: 14 ani, 2 luni

01.02.2007 12:28     citat 

Ruxi, in listutza viitoare, noua ne pui poza asta confuz

Scuze ca iti dau de lucru (ca parca n-ai avea destule pe cap)... dar faci o treaba tare buna cu listutza foarte fericit

sus

Denunta
ANA_B

Copii

01.02.2007 12:29     citat 

Mamaaaaaaa Roxana parca ar fi o papusa sarut ce frumusel este!!!!!

Intre timp Fede a adormit iarasi prostit asa ca asteptam cu para.
Mai fetelor, ieri seara am cintarit-o pe Federica si am crezut ca pic pe spate cind am vazut cit arata cintarul 7.000 g goala pusca prostit Ai vostrii cit cintaresc?

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 16 ani, 1 luna
B: 14 ani, 2 luni
M: 8 ani, 9 luni

01.02.2007 12:38     citat 

----------
anima_dia a scris:
[gazzella, crezi ca felul in care ai nascut are legatura cu plansul bblului din senin? Te referi la amintirile din timpul travaliului... Spune mai multe... confuz

----------

da, sunt convinsa
cand o sa am timp o sa caut sa traduc cate ceva din niste carti
Bendis a avut si ea o nastere traumatica, uneori tipa in somn, se linisteste repede, pun imediat mana pe spatele ei, suspina si readoarme.
a avut si episoade de voma foarte urate, dar au trecut treptat
fetelor, daca vreti si daca va rog puneti in dreptul copiilor vostri in listuta povestea nasterii?
singurul lucru pe care-l puteti face pentru copii cand au asemenea episoade este sa le fi-ti aproape.
nu spun ca in cazul tuturor copiilor este asta cauza ci ca in cazul copiilor nascuti prin nasteri violente se pot manifeste aceste disturbari mai tarziu in viata

sus

Denunta
bdelmari

Copii
Eric Joel: 14 ani, 3 luni
Joshua Christian: 11 ani, 8 luni
Emma Blanca: 9 ani, 2 luni

01.02.2007 12:45     citat 

make sense, eu am nascut pelvian si eric are multe sesiuni de suspinuri si plans tipator in somn...hmm nu stiam de ce

ruxi mi-e si teama sa-mi fac test de sarcina, dar pofte am, greturi am, somn cat cuprinde, si mai nou ma doare in dreapta cum ma durea inainte de operatia la apendice cand eram gravida.... ochi peste cap confuz

vreti sa va pun o poza sexy? oare am voie? idee

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

01.02.2007 12:46     citat 

Multumim Ana!

Doi somnorosi: Andrei Darie si Toulouse, ai nostri sunt!!!!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: