· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2006-2007 (2)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2006-2007 (2)     
madygreieras

Copii
Stefan-Alexandru: 13 ani, 7 luni

23.02.2007 10:10     citat 

Am si eu o intrebare :bebeii vostri isi tin capul??ca alex nu prea si -l tine si cand il tin in brate se inconvoaie ...se arcuieste asa..si cand il pun pe burtica incearca sa si-l risice,dar.......ma ingrijoreaza......

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 13 ani, 6 luni
Marcus: 16 ani, 3 luni

23.02.2007 11:36     citat 

Mady, cred ca mai are timp sa-si ridice capul...Marcus a fost seful puturosilor , si-a tinut capul f tarziu, nu s-a rostogolit de pe-o parte pe alta, statea pe burta ca o placinta daca-l puneam....ei nu vreau sa zic ca nu pot exista probleme dar daca medicul iti spune ca e normal pt varsta lui eu te sfatuiesc sa nu te ingrijorezi pt ca fiecare copil are ritmul lui propriu de dezvoltare...incearca sa-l pui mai des pe burtica si sunt sigura ca va incepe sa-si ridice capusorul sarut ...imi amintesc cate griji inutile mi-am facut si eu cu marcus pt ca aveam o prietena cu o fetita de varsta lui care le facea pe toate si el nimic...nici macar de-a busilea n-a mers...si m-am ingrijorat degeaba pt ca el tot puturos a ramas...
despre vaccinuri voiam sa va intreb si eu pt ca ne apropiem de 2 luni si nu ma pot hotari...cu medicul inca nu am vorbit dar sunt sigura ca el o sa mi le recomande pe cele gratuite asa ca inca nu sunt hotarata 100% ce sa fac...
billa , ce mai face Luca? i-a trecut varicela/ mai povesteste-ne desi stiu ca nu prea ai timp zambet

sus

Denunta
misabelush

Copii
Dana Kineret: 13 ani, 7 luni

24.02.2007 12:06     citat 

mady bebelina mea isi tine capul de la o luna.nu am lasa-o eu sa exagereze, i=am mai tinut capul...ieri am pus-o dupa baie pe burta, pentru prima oara si vad ca l=a ridicat. o sa-ti arat si o poza sarut

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

i-am facut poza imediat cum am vazu ca isi tine caputzul singurica sarut

am auzit ca unii copii isi tin capul singui de la o luna, alti de mai tarziu...depinde de feicare baby in parte prostit
ce era cu vaccinul de 2 luni? se face in picior? de ce in ambele picopare?cam ciudat..in fine..trebuie facut la 2 luni fix?

weekend placut si noape buna
sarut sarut sarut

sus

Denunta
alimary

Copii

24.02.2007 12:11     citat 

Si despre tinutul in brate ce sa va zic....nu va amagiti...nu e o boala care se vindeca odata cu trecerea timpului ci una care se accentueaza rad rad rad ...Marcus a fost asa la inceput...il tineam mult in brate, ne jucam tot timpul impreuna, am ajuns sa trebuiasca sa-l iau cu mine si la WC...acum are aproape 3 ani si trebuie sa ma joc cu el tot timpul...are tot ce-si poate dori, o camera a lui plina de jucarii dar nu petrece nici macar un minut acolo daca nu suntem cu el trist ...pe Robin o sa incerc sa-l invat mai independent...nu stiu daca o sa-mi reusesca pt ca deja l-am invatat in brate prostit dar macar sper ca o sa reusesc sa-l conving sa se mai joace si singur din cand in cand prostit

sus

Denunta
Billa

Copii
Luca Andrei - minunea din viata noastra
13 ani, 6 luni

24.02.2007 12:30     citat 

alimary, din pacate nu i a trecut varicela trist , desi cred k nu vor mai erupe bubitzele pt. k au trecut deja 4 zile, insa el este destul de agitat si astazi a facut si febra trist , sper sa se amelioreze si sa fie de la o zi la alta mai bine.
in privintza vaccinului nici eu nu am decis, si cu dr. nu am apucat sa vorbesc, insa mi ar placea sa stiu mai multe pareri si mai ales reactiile bebeilor la ele.
va pupam, weekend placut sarut sarut sarut

sus

Denunta
MariVic

Copii
Alexandra - frumoasa si vesela
13 ani, 8 luni

24.02.2007 1:35     citat 

noi am facut Pentaxim si Euvax B sint 2 vaccinuri (asta-i pe bani 130 lei) daca-l faceam cel gratuit era o singura injectie si picaturi dar are efecte secundare ( voma, febra, lipsa pofta mincare , agitatie, nu vrea sa doarma, dureri ale picioruselor ) plus ca trebuie sa fie perfect sanatos , reactiile astea nu le au toti copii dar procentul este destul de mare surprins noi nu am avut nici o reactie si sintem la fel de vesele si dam din picioruse ca ininte de vaccin trag cu ochiul

de brate nu ne lasam numai cind dormim , da orice invat are si un dezvat scot limba

sus

Denunta
kateryna

Copii
Anelin-George: 13 ani, 7 luni

24.02.2007 3:13     citat 

Avand in vedere ca astazi e Dragobetele, bb Anelin le ofera tuturor fetitelor de aici, o floare si o invitatie la o cafea ( a se citi laptic)

sus

Denunta
kateryna

Copii
Anelin-George: 13 ani, 7 luni

24.02.2007 3:28     citat 

In ceea ce priveste vaccinul, noi o sa facem Infarix Hexa. Am zis pas la cel gratuit dupa ce am auzit care sunt reactiile la picaturile de la antipolio.

sus

Denunta
Kay

24.02.2007 3:29     citat 

Doamnelor, va rog sa pregatiti listuta pentru noul capitol .

sus

Denunta
rivali

Copii
Vlad Andrei: 13 ani, 7 luni

24.02.2007 3:45     citat 

Buna ziua mamicilor!
Ma numesc Vlad Andrei (pui de rivali) m-am nascut in data de 04.01.2007 la ora 11.04 la Spitalul Municipal Bucuresti cu o greutate de 3,450g si 51 cm scor apgar 9 ( nascut prin cezariana) As vrea sa ma treceti si pe mine in listuta. Va multumesc!

sus

Denunta
alimary

Copii

24.02.2007 5:17     citat 

bine ati venit rivali si Vlad sarut
Fetelor pe unde umblati? ca ma simt cam singurica pe aici scot limba ...nu ca n-as avea treaba, am o gramada dar mi-e dor si de voi...ce s-a intamplat? la gravidoase aveam activitate de exploda si acum nimeni nimik trist

sus

Denunta
Billa

Copii
Luca Andrei - minunea din viata noastra
13 ani, 6 luni

24.02.2007 5:17     citat 

bine ai venit rivali sarut sarut sarut

sus

Denunta
alimary

Copii

24.02.2007 5:49     citat 

Marcus n-a avut nici un fel de reactii neplacute dupa vaccinuri...si le-am facut pe cele gratuite pt ca pe atunci nu citeam pe aici sa stiu asa multe scot limba ...acum nu stiu ce sa zic...o sa intreb si doctorul si in functie de ce va zice si dupa ce ma documentez sine, o sa ma decid zambet

sus

Denunta
asined

Copii
Bianca Ana-Maria: 13 ani, 7 luni

24.02.2007 7:29     citat 

Noi am facut vaccinul de doua luni ieri. L-am facut pe cel cu plata Infarix Hexa. Nu anm facut febra, am plans putin cand ne-a facut injectia dar in rest a fost bine. Adica nu a fost maraita.

sus

Denunta
rotar_m

Copii
Daria Teodora: 13 ani, 6 luni

24.02.2007 7:49     citat 

Buna seara mamicutze zambet
Am reusit sa intru si eu un pic pe net cat doarme pitica foarte fericit sa va citesc asa pe fugarite rad , chiar imi ocupa tot timpul fetitza noastra sunt intre alaptat tinut la tzitzi aprox 1h 2h dormit 2 ore max dar cu intreruperi plang sau sunt foarte trist , dureri de burtica si mult alint din partea la toti trag cu ochiul insa intram pe program cat de curand ca nu se mai poate cool .
Va multumesc pentru urari tuturor sarut , va laud si eu bbii vostri frumosi si dragastosi sarut sa va traiasca si sa ne bucure vietile tuturor foarte fericit si apropo de tinut capul, Daria mea deja il ridica foarte bine si sus il misca dintr-o parte in alta ca ne minunam de ea cateodata ce puternica e printzesa noastra si cat de mandri suntem de ea foarte fericit sarut
Va pupic pe toate va doresc sanatate rabdare mult laptic si bbei cuminti
Va pun si niste poze mai recente cu noi cu acte in regula rad foarte fericit
http://new.photos.yahoo.com/rotarmihael...2390798327
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: