· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia peste 3 ani > Ficatel de pui
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Ficatel de pui     
pepenas

Copii
Andreea: 16 ani, 2 luni
Corina: 16 ani, 2 luni

30.10.2003 12:08     citat 

Eu nu le dau fetelor mele ficat, din acelasi motiv pe care l-a spus Adina. Nu am gasit la mgazinele cu produse bio si ficat de pui. Mie imi plac foarte mult ficaciorii de pui si chiar nu stiu ce sa fac: sa le dau sau nu ficaciori din astia "cu toxine" ?

Toate cele bune!

Manu

sus

Denunta
floro

Copii
Tudor: 16 ani, 7 luni
Matei Ciprian: 11 ani, 8 luni

01.11.2003 3:57     citat 

I-am facut si eu lui Tudor ficatei dupa reteta de la Anne... Mmmmm.......deliciosi! Sa-l fi vazut pe tamburica ce manca cu amandoua mainileeeee!...

sus

Denunta
Nina

Copii
Nina-Cristina: 17 ani, 1 luna

10.11.2003 1:59     citat 

Eu ii dau Cristinucai ficat de pui, fiert si pasat, in amestec cu pireu de cartofi, de la 7 luni, o data pe saptamana. Neamestecat cu pireu nu il mananca, il scuipa afara.
Cand eram insarcinata citisem ca prea mult ficat nu este bun, este toxic.

sus

Denunta
Cora

12.11.2003 9:52     citat 

----------
AdinaA a scris:
Am aflat de la o pasarica:

: ficatul este uzina organismului unde se depoziteaza toate ciurucurile cu care sint hranite animalele : in ficat, splina si in piele.

ficatul in general contine toxine

daca luati ficat de la sursa directa, de la tara, unde nu folosesc ingrasaminte si antibiotice puteti sa le dati de 1-2 ori/sapt

fierul il puteti lua din carne de vita (carne rosie) slaba, peste , legume fructe
----------

Si care ziceai ca-i "pasarica"? confuz scot limba

sus

Denunta
AdinaA

Copii
Matei: 19 ani
Maria Romana: 14 ani, 4 luni
Mircea Victor: 10 ani, 6 luni

13.11.2003 12:10     citat 

----------
Cora a scris:
----------
AdinaA a scris:
Am aflat de la o pasarica:

: ficatul este uzina organismului unde se depoziteaza toate ciurucurile cu care sint hranite animalele : in ficat, splina si in piele.

ficatul in general contine toxine

daca luati ficat de la sursa directa, de la tara, unde nu folosesc ingrasaminte si antibiotice puteti sa le dati de 1-2 ori/sapt

fierul il puteti lua din carne de vita (carne rosie) slaba, peste , legume fructe
----------

Si care ziceai ca-i "pasarica"? confuz scot limba
----------

Cora pasarica, ce bine ca ai revenit!! sarut sarut

sus

Denunta
viatainroz

Copii
Arthur: 11 ani, 11 luni
am nascut deja!

11.06.2009 4:31     citat 

si eu am auzit "pasarica" asta trist

sus

Denunta
mamae

07.07.2009 3:54     citat 

cu ficatul nu se impaca nici fata mea,nu-l vrea sub nici o forma.eu il prepar cu un sos si-i mai dau si ei din sosul ala,ca altfel nu vrea ficat si pace. plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
raisa5

15.09.2010 1:19     citat 

Eu nu cred ca are nimic, dompotriva ar trebui sa te bucuri, deoarece ficatul de pui este foarte sanatos, si nu tuturor le place.

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 12 ani, 6 luni
stefania elisabeta: 11 ani, 4 luni
Sofia Elena: 3 ani, 4 luni

06.11.2010 6:31     citat 

acuma mai depinde si de copil,dupa cum spuneau mai multe mamici...am gatit si eu ieri niste ficatei,mie personal nu i-mi plac,fetita cea mica ii daduse de gust,chiar a papat bine trag cu ochiul

sus

Denunta
Safa

08.11.2010 4:32     citat 

Cred ca daca-i dai o data pe saptamana nu are nimic.Eu ficateii de pui ii prajesc in putin ulei dar ii dau mai intai prin pesmet,le mai ia din gustul amarui.

sus

Denunta
rgmd

30.11.2014 10:09     citat 

Ii poti da odata de doua ori pe saptamana, nu este o mancare care sa-i dauneze. Ficateii sunt cam inecaciosi. Depinde si cum ii prepari. Banuiesca ca nu ii poti da copilului ficatei cu sos.

http://www.gatitul.net

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: