· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > ce saltea pt patutul bebeului?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor ce saltea pt patutul bebeului?     
bubuluc

Copii
Katia Anastasia: 13 ani, 1 luna

03.02.2007 7:46   ce saltea pt patutul bebeului?  citat 

ce saltea e mai buna pt patutul copilului? de iarba de mare? sau relaxa pe comanda? sau alta care nu prea stiu din ce e facuta zice doar saltea pt copii?
va multumesc!

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 14 ani, 6 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 9 ani, 7 luni

03.02.2007 7:48     citat 

Eu am de iarba de mare si este super buna , o am de 2 ani si nu are nici un semn de degradare sau de adancituri in ea si sare Danutza in tarc mereu

sus

Denunta
Marinutza

Copii
Alexandru zis Trompetzic: 14 ani, 2 luni

03.02.2007 7:57     citat 

noi avem saltea Laska standard. sunt ff multumita de ea, nu s-a deformat deloc (acum copilul meu mai si topaia in pat), este groasa si cred dar nu stiu sigur ca pe o parte este mai dura decat pe cealalta si pe aceea am folosit-o cat a fost bebe mic.
Compozitie: umplutura de bumbac 100% , fibra poliuretan (dunapren).
http://www.barza-ro.com/matrazi.html

sus

Denunta
bubuluc

Copii

03.02.2007 9:37     citat 

multumesc pt raspunsuri.avand in vedere ca de iarba de mare am gasit aici ,cred ca o sa i iau si ei de-asta.
pupici la bebici

sus

Denunta
mmp

Copii
tudor

05.02.2007 3:31     citat 

imi pare rau, cred ca raspund cu intarziere. eu sunt alergica si doctorul mi-a spus sa nu tin in casa saltea cu iarba de mare. nu cred ca sunt foarte sanatoase nici pentru bebelus. erau la mare moda candva, dar s-au dovedit nocive pentru persoanele cu alergii.

sus

Denunta
bubuluc

Copii

05.02.2007 7:28     citat 

la alergii chiar nu m am gandit....desi nu cred ca iarba e sanatoasa...deci ramane sa ma gandesc. eu alta intrebare vroiam sa pun:am auzit ceva de limita de varsta (6 luni??) pana la care se poate folosi salteaua din iarba de mare??

sus

Denunta
tic_tic

Copii
Parascheva-Ioana: 12 ani, 10 luni

05.02.2007 7:41     citat 

Imi ziceti si mie va rog niste preturi?? foarte fericit Merci mult sarut

sus

Denunta
aari_si_sara

Copii
David Aaron Ilie: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

05.02.2007 9:08     citat 

eu am comandat saltea si perne dormeo orthopedic si sunt foarte multumita.Sunt anti alergice si sunt excelente pt coloana vertebrala. Sunt toate marimile.Avem si la noi in dormitor si la baietelul nostru in pat.

sus

Denunta
ancutzica

Copii
junior: 16 ani, 10 luni
praslea: 13 ani, 2 luni

05.02.2007 10:19     citat 

ce bine ca ati deschis subiectul zambet si eu am dilema cu salteluta care trebuie sa o schimb, am gasit un site cu saltelute, dar nu stiu de care sa aleg
am vazut de iarba de deal, aia nu e de fan uscat? jenat
relaxa nu pot lua ca e prea inalta, mai era cica turnata din ceva(am uitat jenat ce) dar nu mi-a placut, plus ca dimensiunile trebuie sa le fac la comanda ca si patul e facut tot la comanda, nu are dimensiunile unuia standard trist
daca ajungeti la o concluzie, care este cea mai indicata pentru bb sa-mi spuneti si mie trag cu ochiul
sa pun adresa site-ului unde am vazut saltelute? nu o sa fie considerat reclama?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 12 ani, 11 luni

05.02.2007 10:24     citat 

----------
ancutzica a scris:
nu o sa fie considerat reclama?
----------

aia depinde de site. Poti apasa pe "vizualizeaza" in loc de "trimite", si daca e sa fie, apare deja acolo cuvantul reclama si poti renunta. trag cu ochiul

sus

Denunta
bubuluc

Copii

06.02.2007 7:11     citat 

aari_si _sara, ai spus de dormeo orthopedic,ca ai facut comanda. unde se face comanda? eu locuiesc in Rm. Valcea,dar sunt din Caransebes trag cu ochiul cat de groasa e salteaua? ca una normala sau mai subtire? si cat costa? mersi!!

sus

Denunta
mella77

Copii
MM: 12 ani, 10 luni
am nascut deja!

06.02.2007 10:39     citat 

eu am cumparat d'aia cu cocos(perii aia de la nuca de cocos, presupun eu:) )

sus

Denunta
aari_si_sara

Copii
David Aaron Ilie: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

07.02.2007 1:30     citat 

eu am intrat pe dormeo.net si am luat de acolo adresa de mail a persoanei care se ocupa cu dormeo in RO, si de la ea am nr de tel unde pot comanda.salteaua este la fel de inalta ca cea care am avut-o inainte. pe mine m-a costat 160x200 cm -549 ron. daca vrei poti sa-ti trimit mai multe date despre saltea .Eu am primit prin mail un fisier in word cu o gramada de date despre produsele dormeo orthopedic,precum si preturi. Nr de tel unde am facut comanda: 021-407.57.08

sus

Denunta
bubuluc

Copii

07.02.2007 4:55     citat 

aari_si_sara , eu credeam ca pt bebe ai luat salteaua... ca 160 pe 200 e pt patul de mijloc,nu?
atunci e la fel de inalta ca o saltea normala de pat eu as fi vrut mai subtire ca si asa e inalta katia! mersi

sus

Denunta
ancutzica

Copii
junior: 16 ani, 10 luni
praslea: 13 ani, 2 luni

07.02.2007 10:04     citat 

aici sunt multe oferte insotite de preturi, probabil pentru ca sunt asa multe sunt dezorientata rad eu
http://www.avertisment pentru reclama/categories/212-saltele/

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: