· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > La cumparaturi >Prin magazine > ce saltea pt patutul bebeului?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor ce saltea pt patutul bebeului?     
ancutzica

Copii
junior: 17 ani, 2 luni
praslea: 13 ani, 6 luni

07.02.2007 10:06     citat 

na, ca nu mi-a iesit jenat daca vrea cineva adresa site-ului respectiv sa imi scrie pe privat ca asa pot trimite linkul foarte fericit
Christa cand am dat vizualizeaza nu mi-a aparut reclama, dupa ce am trimis a aparut jenat

sus

Denunta
aari_si_sara

Copii
David Aaron Ilie: 14 ani, 6 luni
am nascut deja!

07.02.2007 11:42     citat 

da noi am luat si pt noi si pt patul baietelului, scuze eu am trimis dimensiunea si pretul pt a noastra...salteaua pt patul lui Aari e 80X190 cm- 299 ron si are 13 cm inaltime.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

08.02.2007 12:36     citat 

----------
ancutzica a scris:
Christa cand am dat vizualizeaza nu mi-a aparut reclama, dupa ce am trimis a aparut jenat
----------

Mda, deci n-am visat atunci cand mi se intamplase mie asta acum cateva zile. nervos

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

08.02.2007 11:22     citat 

noi avem saltea din paie se spune ca e ff buna

sus

Denunta
ancutzica

Copii
junior: 17 ani, 2 luni
praslea: 13 ani, 6 luni

08.02.2007 2:15     citat 

si eu asa am, dar David se intoarce si se deplaseaza in patut si ramane urma unde a stat trist
vreau sa ii iau o saltea cu care sa nu mai am probleme, dar nici exagerat de scumpa avand in vedere ca la vara vreau sa il mut in pat de o persoana la Andrei in camera jenat

sus

Denunta
rivali

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 9 luni

08.02.2007 6:12     citat 

Poti cumpara saltea de cocos,se gaseste in hipermaeketuri si costa in jur de 150 ron. Eu am pentru bebelusul meu si sunt foarte multumita.

sus

Denunta
tic_tic

Copii
Parascheva-Ioana: 13 ani, 2 luni

09.02.2007 9:06     citat 

Si eu caut salteluta ....am gasit ceva la 120 Ron dar nu stiu din ce e ......o sa caut din asta de cocos trag cu ochiul

sus

Denunta
mella77

Copii
MM: 13 ani, 2 luni
am nascut deja!

09.02.2007 9:17     citat 

Eu am luat d'asta de cocos pt ca acum 6 luni se vb ca e cea mai buna pt bebei. si eu sunt multumita de ea, am dat mai mult pe ea, nu tin minte cat.... insa e 140/70(am cel mai mare pat de bebe)

sus

Denunta
bubuluc

Copii
Katia Anastasia: 13 ani, 5 luni

09.02.2007 9:52     citat 

aari_si_sara , multumesc pt dimensiuni. o sa ma decid si eu.ar fi cazul,nu?zambet

sus

Denunta
delsim

12.11.2009 3:49     citat 

revigorez acest subiect mai vechi....daca e sa cumpar saltea de cocos , de care sa iau de-aia cu cocos integral sau de aia de tip sandwish?

sus

Denunta
roxi80

30.04.2010 11:45     citat 

saltelele ......sunt atatea modele....cele mai bune sunt cele multistrat cu fibra de cocos si spuma, dar mai sunt si cele doar din fibra cocos, antialergice, cu hrisca.....din cate am citit si dimensiunea difera....dar cel mai important este sa nu fie moale. Asa ca eu am cumparat pe cea multistrat ; e mai tare si ajuta la coloana copilului, fibra e ft buna daca sta pe burtica ....il lasa sa respire ....cauta pe net.....[...].......au multe modele, iar descrierea produselor te ajuta sa te decizi.......o mami la fel de stresata:)
________
avertisment pentru reclama.

sus

bia8

14.01.2011 12:06     citat 

----------
roxi80 a scris:
saltelele ......sunt atatea modele....cele mai bune sunt cele multistrat cu fibra de cocos si spuma, dar mai sunt si cele doar din fibra cocos, antialergice, cu hrisca.....din cate am citit si dimensiunea difera....dar cel mai important este sa nu fie moale. Asa ca eu am cumparat pe cea multistrat ; e mai tare si ajuta la coloana copilului, fibra e ft buna daca sta pe burtica ....il lasa sa respire ....cauta pe net.....[...].......au multe modele, iar descrierea produselor te ajuta sa te decizi.......o mami la fel de stresata:)
________
avertisment pentru reclama.
----------

buna sunt o viitoare mamica in devenire si ieri am primit patutul si acum as vrea sa iau si saltea si nu stiu de care...ce ma sfatuiti? care e cea mai buna si potrivita pentru bebe? ce puteti sa-mi spuneti despre cele tip sandwich (fibra cocos-spuma-hrisca antialegica, antimucegai? sau de cele cu fibra de cocos si lana?
va multumesc...

sus

Denunta
Geanina85

18.11.2015 11:09     citat 

Eu v-as recomanda o saltea mykids. Este foarte buna. Eu am comandat-o de pe site-ul www.plusica.ro

sus

Denunta
iuli88

09.05.2016 9:37   salteluta din fibra de cocos si hrisca  citat 

Salut,
Sincer eu am o prietena care are 2 copiii si a cumparat exact aceasta saltea http://www.soffiplanet.ro/saltea-din-co...-7-cm.html si pot spune ca sunt foarte bune, partea cu fibra din nuca de cocos se foloseste pana la un an de zile si cea din hrisca dupa un an. Este buna pentru ca ea avand aceasta compozitie permite circularea aerului, deci pielea copilului nu mai transpira asa usor si astfel nici bubitele alea de iritatie nu mai apar.
Pentru ca stiu si am vazut cum se comporta aceasta saltea chiar o recomand!

sus

Denunta
happyastrid

Copii
Nichita: 13 ani, 7 luni
ariadna: 9 ani, 1 luna
matei

23.05.2016 1:17     citat 

Si noi am folosit la salteluta din fibra de cocos, care a fost chiarmai buna decat cea de la dormeo pentru bebelusi. E tare si nu transpira...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: