· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Ingerasi > Cuvinte, ganduri care nu ajuta
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Cuvinte, ganduri care nu ajuta     
marypoppins_2

21.02.2007 3:25     citat 

Imi sustin opinia ca acest subiect nu-si are rostul. Vad ca s-a in prioritar.
ma denunt singura ca oricum ma trimiteti la purgat.

sus

Cora

21.02.2007 8:43     citat 

----------
marypoppins_2 a are rostul. Vad ca s-a in prioritar.
ma denunt singura ca oricum ma trimiteti la purgat.
----------

si eu mi-o sustin si te sustin Mary... mai lipsea sa devina si prioritar, ca biata mamica sa nu fie lasata nicicum in pace... trist

----------
mamaluieric a intrebam daca dupa jumatate sau 1 an vine cineva si redeschide un subiect, cum se simte persoana in cauza?
----------

nu as vrea sa fiu vreodata persona in cauza la un subiect din acest forum trist... si scuze, intrebarea asta suna complet aiurea pt. urechea mea.... la fel ca si subiectul acesta. trist

daca se vroia un subiect fara referire la un anumit caz intelegeam sa continue, dar asa... trist, foarte trist.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 11 luni

21.02.2007 9:08     citat 

----------
Cora a ce a eu acum cateva zile ca o persoana noua pe forum s-a a aici de la "Ingerasi" si a nu stiu cum s-au simtit parintii in cauza daca au vazut subiectul "actualizat". Adica mi s-a ce a eu acum cateva zile ca o persoana noua pe forum s-a a aici de la "Ingerasi" si a nu stiu cum s-au simtit parintii in cauza daca au vazut subiectul "actualizat". Adica mi s-a parere ca subiectul nu merita pastrat. zambet

sus

Denunta
fata

Copii
David-Andrei: 16 ani, 10 luni
Iulia Alexia: 11 ani, 11 luni

21.02.2007 10:07     citat 

Cora, Christa, mai uitati-va si pe la purgatoriu.
Nu mai zic nimic, ca ma trece admin. la purgatoriu. Iar. Daca nu ne trece pe toate.

sus

Denunta
Christa

Copii

21.02.2007 10:20     citat 

----------
fata a pe la purgatoriu.
----------

Citisem ce scrie acolo. Dar, cum ziceam mai sus, cred ca stiu care i-a titlul subiectului astuia), si anume sa incerce sa previna sa mai calce si altii in strachini. Nu stiu daca ai vazut linkul dat de arond la acest subiect. Articolul, daca pot sa ii spun asa, e scris de Denise, care si ea din pacate a la "Ingerasi". Din pacate discutam iar off topic ("sunt asteptate doar comentariile care incearca sa explice de ce nu ajuta cuvintele/faptele in cauza"), asa ca nu m-ar mira sa ma regasesc maine la purgatori. jenat

Discutia in sine este cumva necesara, zic eu, dar poate ar fi trebuit purtata intr-un subiect deschis in mod expres, chiar daca mesajul lui lilith1 a cu cat vor fi mai putine postari sau chiar de loc nu va mai iesi asea in funte ca un umblator prin creieri. Oricum exista 2 subiecte unde ne putem spune ofurile : Ce ma enervat azi si un subiectu din toate cate putin sau ma mai frustrat pe forum.

sus

Denunta
marypoppins_2

21.02.2007 11:28     citat 

----------
little_djini a cu cat vor fi mai putine postari sau chiar de loc nu va mai iesi asea in funte ca un umblator prin creieri. Oricum exista 2 subiecte unde ne putem spune ofurile : Ce ma enervat azi si un subiectu din toate cate putin sau ma mai frustrat pe forum.
----------

Ba, s-avem pardon, litlle-ule, da' e subiect prioritar, asa ca va fi mereu in frunte. ochi peste cap

sus

Denunta
Christa

Copii

21.02.2007 11:40     citat 

----------
little_djini a restul care au raspuns inaintea ei) i se adresasera lui lilith inainte sa se desparta subiectul asta de cel unde fusese scris mesajul initial, asa ca lilith poate nici n-a seama unde a ddadriana, subiectul nu este lilith.

sus

Denunta
lilith1967

22.02.2007 6:17     citat 

----------
mamaluieric a intrebam daca dupa jumatate sau 1 an vine cineva si redeschide un subiect, cum se simte persoana in cauza?
----------

Noe, hai sa-ti raspund eu.... ca stii de unde "vin", si ce am lasat in urma si ca am acum langa mine.... nu stiu nici eu nici tu nici nimeni altcineva, poate doar bunul Dumnezeu, ce-mi rezerva viitorul....

Pentru fetele care nu stiu ce am lasat in urma si aveti rabdare, cititi
http://www.parinti.com/modules.php?name...re&id=2198

Cum se simte persoana in cauza?..... OK.... poti sa spui la un moment dat ca se simte recunoscatoare ca cineva, cumva mai da importanta tragediei prin care a in special cand acel cineva drag este propriul copil, ajungi in postura de semi-ciumat. Prieteni incep sa te evite, colegii de servici nu stiu cum sa faca sa nu dea ochii cu tine, pana si rudele apropriate ti-ar vorbi de cate-n luna si in stele, numai de cel dus nu. si de fapt si de drept tu numai despre cel dus ai vrea sa vorbesti. Cu atat mai mult daca a fetita. In Bacaul anilor '80. Amandoi copilutii au murit. Dupa vreo 2 ani, au avut o fetita, care e ditamai "magareata" la ora actuala si le scoate peri albi si lui frate-meu si cumnatei. Asta a cu fratele meu, toti trei pe un loc..... cu 3 luni inainte sa moara mama,.... stateam de vorba noi 3 in bucatarie, mama dormea.... si cumva fratele meu a Nicholas.... si sora-mea a fapt nu imi facea rau deloc.... si nerealizand ca si fratele nostru a i-am explicat surorii noastre ca de fapt gestul de a nu numai....este o recunoastere a cresc frumos alaturi de toti copii de varsta lor pe care-i intalnim pe strada sau in parc. Este acel "pay the respects" fata de acei copiluti....si i-am explicat toate astea si pe urma am inceput sa vorbesc cu fratele meu despre copilutii nostrii din ceruri.... cum aratau, cum miroseau.... putinele amintiri pe care le aveam cu ei.... si a a Nicholas.
In anul si luna cand Nicholas ar fi implinit un an (daca s-ar fi nascut la termen) am primit de la o prietena, o "felicitare" (vorba vine, un greeting card) foarte dulce care imi aducea aminte ca in ceruri am un inger pazitor care ar fi implinit un an. a pe aceasta persoana nu am vazut-o niciodata, ne-am cunoscut pe forum, am vorbit la telefon si atat) care si-a avut curajul si bunul simt sa-mi aduca aminte ca Nicholas ar fi trebuit sa se nasca la sfarsitul lui iulie 2002. si mi-a dupa 1 an.....)...
Ati nteles ceva din delirul meu de aici?

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 14 ani, 10 luni
Alexandra-Elena

22.02.2007 7:33     citat 

Lilith 1967 ai dreptate in ceea ce ai spus,nu ma prefac ca Alexandra meanu a ea,merg in fiecare saptamana la cimitir sa ii duc flori si si dreptate ca toata lumea din jur evita subiectul dar m-a i-am dus lalele, era asa de frumos afara,mi-am amintit de acele zile calduroase cand ne plimbam cu carutul in parc, cand ne zbenguiam amndoi in leagan ,imi rasuna si acum glasul lui in cap ,chiotele lui de fericire!!!

----------

Look at it this way...la urma urmelor, toate/toti se duc/ne ducem..oricat ar suna de stereotipic, e totushi foarte frumos cand reusesti sa pastrezi imagini/amintiri senine zambet
Multa sanatate.
----------

bai fetelor/femeilor ce avetzi duamne????????????
1. Eu am crezut k spun ceva care ajuta.
2. Nu am "redeschis" eu nici un subiect. Atunci am citit, atunci am raspuns, cu intentia de a Sus pentru aceste "ganduri" aiurea. In veci nu mai zic nimic in legatura cu pierderea cuiva. Se vede treaba ca intentia de bine e ceva de mama. surprins surprins surprins Inca o data nu pot sa cred. Nu mai intru pe forumuri de femei. in veci :p
a aceea incercam shi sa zicem o vorba buna. Nu de imagine, oricum nu cunosc pe nimeni face-to-face de pe acest forum shi dat fiind ce mi-a discernamant. Eu n-am absolut nimic ce sa imi reproshez aici.
a