· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Ingerasi > Cuvinte, ganduri care nu ajuta
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Cuvinte, ganduri care nu ajuta     
lilith1

Copii
Maria Carina: 15 ani, 3 luni

30.04.2010 3:35     citat 

de ce se iau lucrurile din context?
Nu pot sa cred ca s-a in al doilea rand cum continua. Cine l-a cu totul o faza care incerca sa fie de a simplu o inventie grosolana.
In caz ca nu se incheie acest topic macar acum, eventual cu niste scuze din partea celei care l-a split-uri ai auzit pana cum? calmeaza-te, ca e primavara si frumos afara/

sus

Denunta
lilith1

Copii
Maria Carina: 15 ani, 3 luni

01.05.2010 5:10     citat 

Repet, sugerez sa se inchida subiectul.
Splitul mi se pare o practica de cacao, pentru ca se scot chestii din context aiurea..
Nu te priveste pe tine de ce m-am trezit eu acum sa citeasc aici, poate am si eu problemele mele, dar imi repugna sa imi pun poalele in cap si sa ma lamentez etc Pana la un moment dat cand deja nu mai inghit. :p
E destul de nedrept faptul ca cineva a m-am stresat mult pe aceasta neintelegere. Ajunge raul facut de voi poate, din dorinta mea nevinovata de a de a cu asta sper ca se trezeste cineva sa inchida acest topic.
Merci.

sus

lilith1967

01.05.2010 5:55     citat 

mie personal mi s-a zile te-ai gasit sa aduci subiectul pe prima pagina. ma priveste de ce ai facut chestia asta in masura in care am fost si eu implicata in discutie si in masura in care asta este un forum. Daca era discutie particulara intelegeam sa ma iei cu "nu te priveste pe tine...". In cazul asta nu inteleg. Asa cum nu inteleg in general agresivitatea si aruncatul cu noroi aiurea. Sa arunci vina ca din cauza unei discutii de genul asta ai patit tu o tragedie in viata familiala mi se pare mai mult decat exagerat. Asa ca las-o moale cu "raul facut de voi..."

sus

Denunta
Cristine

Copii
Cezara-Maria: 16 ani, 6 luni
Mara Sofia: 12 ani, 11 luni

01.05.2010 6:22     citat 

hmmm, in afara de certurile, discutiile in contradctoriu, mi se pare important ca acest subiect sa fie cap de lista. fara nume, insa. fara numele celor care au suferit si la care se face aluzie. mi se pare important sa fie cap de lista tocmai pentru ca unii sa nu se mai simta nevoiti sa faca astfel de greseli.

eu si sotul meu am plans mult cand a pe aici. cand am ajuns in Spania, am aflat ca si parintii ei plecasera din tara, m-am bucurat mult pentru ei, le citeam povestirile, mai ales ca fuseseram amandoua la Gravidute. era ca si cum am fi fost prietene, desi doar ne raspundeam mai mult sua mai putin personal. cand s-a eu un mesaj, dupa ce m-am gandit si m-am razgandit de mii de ori. pana la urma i-am scris despre bunicul meu, care era in Cer si dupa care eu am suferit mult pentru ca era ca un suflet pereche pentru mine. si nu am fost in stare decat sa ii spun ca asa cum cred ca bunicul meu e in Cer, tot asa cred ca atunci cand o va vedea pe fetita ei, o va imbratisa si ii va spune povesti... pentru ca el spunea ca eu voi avea o fetita, a un copil, mi se sfasie inima. si nu numai cand moare, ci si cand e maltratat, cand e lasat singur. ma ia cu lesin si tremuraturi. de multe ori as vrea sa pot face ceva. poate singura chestie pe care o pot face e sa imi educ copiii in asa fel incat ei sa devina parinti buni, copiii lor sa fie la fel, parinti buni etc, adica tot ce pot face e ca ceea ce creste din mine sa nu fie nici maltratador, nici ucigas si sa sper ca ei vor putea schimba ceva sau pe cineva.. (atat cat depinde de mine si de ce le pot oferi eu)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: