· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Ingerasi > Cuvinte, ganduri care nu ajuta
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Cuvinte, ganduri care nu ajuta     
lilith1

Copii
Maria Carina: 15 ani, 2 luni

18.02.2007 12:17   Cuvinte, ganduri care nu ajuta  citat 

----------
mirella2006 a scris:

Sambata am fost la Luca si i-am dus lalele, era asa de frumos afara,mi-am amintit de acele zile calduroase cand ne plimbam cu carutul in parc, cand ne zbenguiam amndoi in leagan ,imi rasuna si acum glasul lui in cap ,chiotele lui de fericire!!!

----------

Look at it this way...la urma urmelor, toate/toti se duc/ne ducem..oricat ar suna de stereotipic, e totushi foarte frumos cand reusesti sa pastrezi imagini/amintiri senine zambet
Multa sanatate.

sus

stelutzza

Copii
Radu: 14 ani, 9 luni
Alexandra-Elena

18.02.2007 8:59     citat 

----------
lilith1 a scris:
----------
mirella2006 a scris:

Sambata am fost la Luca si i-am dus lalele, era asa de frumos afara,mi-am amintit de acele zile calduroase cand ne plimbam cu carutul in parc, cand ne zbenguiam amndoi in leagan ,imi rasuna si acum glasul lui in cap ,chiotele lui de fericire!!!

----------

Look at it this way...la urma urmelor, toate/toti se duc/ne ducem..oricat ar suna de stereotipic, e totushi foarte frumos cand reusesti sa pastrezi imagini/amintiri senine zambet
Multa sanatate.
----------

Lilth fara suparare am mai spus undeva aceeasi chestie,sfaturi de genul"toti ne ducem intr-ozi zi"nu isi au locul aici si pe mine una care am trecut prin asta ma termina.Stiu ca poate ai vrut sa spui o vorba buna dar e un subiect sensibil si nu poti arunca vorbe negandite.Te consoleaza asta cand e cineva batran,bolnav care se chinuia dar nu un copilas de un an cum a fost cazul Mirelei sau de saze zile cum a fost fetitza mea.

sus

Denunta
fata

Copii
David-Andrei: 16 ani, 9 luni
Iulia Alexia: 11 ani, 10 luni

19.02.2007 1:19     citat 

Lilith, si pe mine m-a infuriat ce-ai scris. socat
Da poate la tine bunul simt nu prea functioneaza cum trebuie.

sus

Denunta
zuzzica

Copii
robert mihai (micky): 20 ani, 5 luni
am nascut deja!

19.02.2007 1:36     citat 

Nu va suparati pe ea. Poate a vrut sa fie de ajutor cu o idee, dar nu i-a iesit si nu a reusit sa se faca inteleasa. Stiu ca e greu. Si mie mi-e cam frica sa dau sfaturi ca sa nu fiu inteleasa gresit. Oricum ideea e ca toate suntem alaturi de Mirela.

A propos, Mirela: sa ne anunti si pe noi cand afli sexul bebelusului. Orice ar fi, sanatos sa fie... Te pup si sper ca nu am spus ceva nelalocul lui... Suntem alaturi de tine si ne rugam sa ai un copil sanatos care sa te faca fericita. Bucura-te ca Dumnezeu are grija de voi. Sunteti tineri si f puternici.

sus

Denunta
fata

Copii
David-Andrei: 16 ani, 9 luni
Iulia Alexia: 11 ani, 10 luni

19.02.2007 1:51     citat 

Poate ai si tu dreptate, Zuzica jenat
Sigur toate suntem alaturi de Mirela sarut

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Alexandra-Elena

19.02.2007 7:30     citat 

Zuzica nu zic ca nu ai dreptate,asta am si spus ca poate a vrut sa spuna o vorba buna....Dar pe mine m-a indurerat enorm de mult.Nu aveti cum sa intelegeti pt ca nu a-ti trecut prin asaceva.

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 17 ani, 4 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 12 ani, 6 luni

19.02.2007 7:43     citat 

Deci chestia aia nici mie nu mi-a placut...mie una nu mi-a suras cand mi-a fost spusa cand a murit bunicul meu care avea 80 de ani si tot mi s-a parut penibila ....dar barem cand e vb de un copil.
Este cea mai mare durere pt un om sa-si piarda copilul...pt ca intr-un fel este contra naturii...cel putin teoretic

sus

Denunta
Onush

19.02.2007 8:33     citat 

----------
lilith1 a scris:
look at it this way...la urma urmelor, toate/toti se duc/ne ducem..oricat ar suna de stereotipic, e totushi foarte frumos cand reusesti sa pastrezi imagini/amintiri senine zambet

----------

Asa ceva nu se spune indiferent de varsta sau cat de bolnav a fost cel ce "s-a dus". nervos
Asa ceva nu se spune! exclamatie

sus

Denunta
little_djini

20.02.2007 1:26     citat 

----------
lilith1 a scris:

Multa sanatate.
----------

Si in urma caror pierderi ai ajuns sa emiti o asemenea teorie despre marele cerc al vietii in care toti ne nastem pentru a muri si murim pentru a ne naste?
Si mesajul meu puteti sa il denuntati ca eu nu ma supar . E chiar rautacios in sensu de rautacios . Mie prea somn ca sa mint.

sus

Denunta
arond

20.02.2007 7:19     citat 

E bine sa recitim si asta.

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Alexandra-Elena

20.02.2007 7:41     citat 

----------
marypoppins_2 a scris:
Da, am vazut si eu acum ca nu poate fi denuntat.
Nu am nimic cu nimeni, sunt alaturi de toate fetele care sufera, iar lilith1 poate a vrut sa incurajeze si n-a stiut cum.
Mie imi da impresia ca s-a pregatit punerea la zid a unei persoane. Ma refer la subiect.
----------

Mary eu nu am vrut punerea lui Lilith la zid.Pur si simplu am raspuns mesajului ei care m-a indurerat teribil de mult si faza cu amintirile frumoase....ce fel de amintiri poti sa ai despre copilul tau?Normal ca frumoase....

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 16 ani, 5 luni

20.02.2007 10:25     citat 

Pe mine m-a infuriat mesaju' ala dar n-am vrut sa scriu acolo ca sa nu transform subiectul in altceva. Pentru ca nu prea stiu s-o spun voalat. Am incercat sa-mi imaginez cum ar fi sa-mi spuna asta cineva daca as pierde pe cineva drag. Mai ales daca Doamne fereste ar fi vorba de copilu' meu si persoana care mi-ar spune treburi de genu' asta ar fi in fata mea sigur n-ar scapa fara un pumn in fata desi nu-s o persoana violenta, n-am lovit pe nimeni in viata mea.

Cu siguranta n-a spus-o sa raneasca dar asta a iesit. Mai ales in astfel de cazuri trebuie sa gandesti de mai multe ori inainte sa scoti ceva pe gura sau din tastatura.

De asta nici nu scriu de multe ori nici un comentariu pentru ca mi-e teama ca spun vreo prostie. Nu am de unde sti ce e-n sufletul parintilor care trec prin asa tragedie oricat m-as pune-n locul lor asa ca nici nu-s in masura sa dau sfaturi.

Hai ca m-am intins... poate e bine sa ramana subiectul poate-l citesc cei care vor sa scrie mai stiu eu ce bazaconii si sa se opreasca inainte de a scrie ceva ce-ar face mai mult rau.

sus

Denunta
ddadriana

20.02.2007 4:27     citat 

Dar ce este urit, la subiecutul acesta? Oare de ce trebuie ignorat?
Eu sint convinsa ca Lilith, o fi invatat ceva ptr viitor, la fel si ceilanti care citesc aceste mesaje.

sus

Denunta
admin

21.02.2007 2:17     citat 

eu am creat acest subiect pt. ca nu e prima oara cand pers. in cauza sunt/se simt jignite.
lilith1 nu trebuie sa se simta atacata, si ea ajuta sa intelegem mai bine prin ce trec parintii de ingerasi.
sunt asteptate doar comentariile care incearca sa explice de ce nu ajuta cuvintele/faptele in cauza!

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 20 ani, 11 luni
Hanna: 17 ani, 6 luni

21.02.2007 2:32     citat 

ma intrebam daca dupa jumatate sau 1 an vine cineva si redeschide un subiect, cum se simte persoana in cauza?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: