· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > petrecere
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor petrecere     
Anne-Marie

Copii
Alexandra: 20 ani, 9 luni
Adelina: 12 ani, 6 luni

31.08.2002 8:23   petrecere  citat 

mai avem putin si face galusca un an... mare bucurie mare... dar si mare bataie de cap... ma tot gandesc ce sa pregatesc... cum sa decorez casa... or sa fie probabil cam 20 de invitati... dati-mi si mie idei...
si tot acum vrem sa-i rupem si turta... mi se pare un obicei dragut... as vrea sa-mi spuneti si mie cum se face... cine face turta, cine o rupe, cand i se da tava cu obiecte copilului... cam ce obiecte se pun...
HELP!!!!!!!

sus

Denunta
muztu

Copii
Eca
Peter

31.08.2002 8:46     citat 

Felicitari pentru anisorul pe care il va face in curand...galusca ta. zambet
Sper ca o sa ii faceti o petrecere frumoasa. Idei? Pai eu am "decorat" casa cu baloane si am luat si niste coifuri, sper sa se zica asa, si le-am pus in cap invitatilor, noua si inclusiv fetitei. Noi am avut si nasii invitati cu aceasata ocazie si i-am luat si motul, iar nasa i-a i-a la masina, piepten, foarfeca, etc., ramane la latitudinea voastra. Daca nu sunt nasii invitati, puteti sa ii faceti voi turta si sa i-o rupeti in cap. Voi alegeti.
Petrecere frumoasa! foarte fericit

sus

Denunta
vladosmina

Copii
vlad: 21 ani, 1 luna

31.08.2002 9:43     citat 

La multi ani!
Sa creasca mare, desteapta, buna si frumoasa!
Daca nu ai timp la dispozitie sa faci turta ( eu nu prea am avut, ca Vlad e " Vladututzu-Activutzu:) ) poti sa folosesti un blat de tort din comert pe post de turta.

sus

Denunta
Denise

Copii
Tyron.B: 21 ani, 3 luni
Imara Romina Luona: 16 ani, 8 luni
Amylyn: 22 ani, 5 luni

31.08.2002 11:24     citat 

pai si eu tot cu baloane si franjuri de alea care scrie pe ele 1 anisor si la multi ani ,hoera cu figuri disney ,in fine poti face si tu niste franjuri de alea sau cum io spune si printezi la computer numele si la multi ani si agati in mijlocul camerei.....de rest daca vine si copii sa ai biscutiti si bomboane ,limonada eu stiu tort sau fursecuri nu stiu cum vrei sa faci dar sint destule idei. trag cu ochiul
ma bucur si sa va traiasca.

sus

Denunta
lilith1967

01.09.2002 1:20     citat 

Anne, sa nu care cumva sa-i rupi turta in cap! foarte fericit desupra capului, mai.
In principiu, nasii ar trebui sa faca chestia asta, si sa o "dea de trei ori de grind" (stii, cum faci la copii, cand ii ridici deaspura capului...)
Chestia cu tava.... cica ce ar alege de acolo, aceea o sa faca in viata. Eu stiu? dar oricum este fun foarte fericit
Se mai spune ca nu este bine sa vada copilul motul, si nasa sa-l prinda cu o panglicuta si un banut.

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii

01.09.2002 5:40     citat 

si la fetita se taie motul? Eu credeam ca numai la baietei... la fetita stiam de chestia cu turta... azi am fost la o petrecere de 1 an la o fetita... si i-a chiar am auzit azi o alta chestie... cica turta sa fie in forma de colacel, si inainte sa i-o rupi, sa i-o bagi pe cap, ca pe un guler... offf... cate bordeie, atatea obicee...
Am hotarat cu nasa sa-i faca ea turta la cofetaria Ana...

sus

Denunta
SMOKY

02.09.2002 6:32     citat 

NASA RUPE TURTA...POATE FI UN COLAC DIN COZONAC SAU BLAT...PE TAVA SE PUNE,BANI,CARTE,BIJUTERII,STILOU,OJA..TRA LA LA....SE RUPE DOAR TURTA..CICA SE IA si DIN PAR CA AMINTIRE ...CUM SA DECOREZI CASA?BALOANE MULTE....COIFURI..LA LA LA DACA SE GASESC IN ROMANIA...PE TORT SCRI LA MULTI ANI...FLORI IN VEZE..DACA VREI RETETE...SPUNE-MI...si-TI MAI DAU IDEI PE EMAIL...DAR IN ROMANIA MINCAREA E MISTO...VEZI si TU....FOTOGRAFII....BAFTA foarte fericit

sus

Denunta
SMOKY

02.09.2002 6:33     citat 

CIND E ZIUA GALUSTII..SCRIE-MI LA EMAIL... surprins

sus

Denunta
Cora

02.09.2002 7:58     citat 

Pentru ca-s mai aproape de Bucuresti, poate te inspira ceea ce am facut noi la taiatul motului si ruptul turtei lui Alex (ca asa cum spuneau fetele, "cite bordeie, atitea obicee").
Pe un scaun am pus o galeata cu apa si pe ea un fund mare de lemn. Pe copil l-am asezat pe acesta. Unul dintre nasi a in timp ce o rupea pe 1/2, celalalt nas a l-a (vorba vine) si i-a frumos". Apoi am eliminat galeata si turta si i-a i-am dat sa-si aleaga ce-i place. Conteaza doar primele 3 obiecte pe care si le alege cu minuta lui. Alex a $100 si un pix. trag cu ochiul
Turta a daca imi amintesc bine avea si o cruce facuta pe ea. zambet

sus

Denunta
SMOKY

02.09.2002 8:37     citat 

cind te intilnesti cu mamaie intreab-o...poate mai tine minte cum a ani....hahahaha

sus

Denunta
dani29

Copii
Diana-Maria: 20 ani, 8 luni

02.09.2002 1:21     citat 

Anne-Marie, cand face un an fetita ta? Diana Maria e nascuta pe 24 oct. si atunci face un an. Te tog sa-mi scrii...

sus

Denunta
Anne-Marie

Copii

02.09.2002 9:24     citat 

Eeee.... mai avem ceva timp... galusca e nascuta pe 26 septembrie si vreau sa-i facem petrecerea in sambata urmatoare... o sa aleg din toate obiceiurile... fac coctail... foarte fericit cat despre mot... din ce sa-i tai... e aproape cheala... are ceva par (mai putin dect cand s-a cruce (ca la botez)

sus

Denunta
dani29

Copii

03.09.2002 12:03     citat 

sa-ti traiasca galusca si sa iasa petrecerea OK. Sa ne spui cum a chestia cu turta. I-am luat din mot. Parul i l-a mai multe. Probabil, bucuria ei va fi mare caci va fi centrul atentiei si va fi agitata si va umbla, sau isi va da in petec. Deci, nu multe jucarii pe jos sa nu se impiedice. Pe tava se pun lucruri care sugereaza o activitate. Intr-adevar, se spune ca ce va alege, aia va fi cand va creste. Pixul-ii va place sa scrie, cartea-sa invete, ruj, oglinda-sa fie cocheta, bani-bani, bineinteles, cheie de la masina-sa conduca, disketa-calculatorul, etc. Nu uita tortul si aparatul de fotografiat sau filmat. Pe tort o lumanare subtire sa se poata stinge repede cand sufla. Distractie placuta si la multi ani galustei.

sus

Denunta
dani29

Copii

05.09.2002 2:16     citat 

Abia astept sa vina si la noi petrecerea, acum stiu destule lucruri multumita voua!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: