· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2006-2007 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2006-2007 (3)     
rivali

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 9 luni

12.03.2007 9:06     citat 

Buna,
misabelush ii dau numai san. Noi nu am facut deloc febra,nu i-am pus nici un supozitor. Dr mi-a zis ca de obicei ei nu prea fac febra la primul vaccin, dar la noi au aparut reactii locale, s-a intarit locul unde a fost facuta intepatura( cu toate ca i-am pus comprese cu apa rece dupa vaccin) si nu stiu ce sa ii fac, nu il doare.

kateryna ei nu au memoria durerii pana la varsta de un an ( nu mai stiu unde am citit)

sus

Denunta
MariVic

Copii
Alexandra - frumoasa si vesela
12 ani, 10 luni

12.03.2007 11:22     citat 

Sintem si noi pe aici dar ne pregatim de masa si pe urma o taiem la plimbare rad , ne-am trezit cam tirziu scot limba
bebelasa ai vorbit cu dr. ??? bebelasi alaptati exclusiv la sin se intimpla sa ia mai putin in greutate decit cei care beau lapte praf dar problema este de vomitat si diaree trist
rivali pt. oameni mari flegmonul se rezolva cu masaj sau comprese cu apa rece iar ca si leac babesc foi de varza dar la bebe-i nu stiu inafara de comprese , ar fi bine sa o suni pe dr.

Kateryna , misa si rivali sa va traiasca grasunei si sa pape bine sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
MariVic

Copii
12 ani, 10 luni

12.03.2007 11:31     citat 

cam liniste de cind a venit caldura rad rad rad si noi sintem tot pe drumuri scot limba .

Rotar ce-ti face printzesica ??? e cuminte???
Alimary, Ziggy, MariaMona, Asined, Madalina, Kir , Billa pe unde umblati ??? nu v-am " vazut " de mult .

Iutzulica te asteptam cu printzesa sa ne-o prezinti foarte fericit

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 13 ani

12.03.2007 3:38     citat 

----------
rivali a scris:
s-a intarit locul unde a fost facuta intepatura( cu toate ca i-am pus comprese cu apa rece dupa vaccin) si nu stiu ce sa ii fac, nu il doare.

----------

si la noi s-a intarit locul si a disparut la vreo 2 saptamani dupa. dar a ramas vanat acolo. posibil sa fie ca l-a apasat cam tare cand a pus tamponul de vata. sau eu cand l-am tinut. alta explicatie nu am gasit! trist

sus

Denunta
MariVic

Copii
12 ani, 10 luni

13.03.2007 12:35     citat 

da chiar asa liniste......... surprins nimic nou ????

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 12 ani, 8 luni
Marcus: 15 ani, 5 luni

13.03.2007 5:39     citat 

Da...chiar ca e liniste...eu am lipsit o saptamana si cand m-am intors am gasit abia vreo 3 pagini in plus confuz scot limba
Noi n-am mai facut prea multe ...am papat, am crescut si ne apropiem cu pasi rapizi de vaccin prostit ...abia astept sa mergem sa-l masoare si sa-l cantareasca cu cantarul lor pt ca dupa al meu a luat deja aproape 2 kg in greutate...azi dimineata avea 5100...de la 3200 si probleme peste probleme cu alimentatia...de papat papam in continuare san (din fericire mai este cate putin) si in completare formula...la ultima masa a papat numai san si a refuzat vehement completarea asa ca ma bucur ca poate o sa reusim sa renuntam de tot la formula...va pun nista poze sa vedeti cat am crescut zambet

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
misabelush

Copii
Dana Kineret: 12 ani, 9 luni

13.03.2007 8:05     citat 

hello

liniste si pace pe aici, ha? va tine ocupate bebelushii?

Rivali ma bucur ca ii dai doar san!im pare rau ca a avureactii adverse...pitica mea nu a avut nimic.NU a facut nici febra si nici nu s-a intarit nimic acolo in zona unde a fost intepata.Ce vaccin i-ai facut?INFAREX? noi asta l-am facut..SI a mea tot san papa.Mi-a spus dr sa nu-i mai dau nimic in afara de san, nici ceai ca a zis ca nu e nevoie.

ALimary ai un suupeer DULCIC de bebe!! sarut sarut sarut sa creasca mare si sanatos si sa pape numai SAN!

MArivi multumim, si bb tau a fel!sa creasca mare , papacios si sanatos.

acum mergem la baitza.
va pupam dulce si o seara placuta.
sarut sarut

sus

Denunta
bebelasa

Copii
Andreea Alexandra - Sufletelul nostru
12 ani, 8 luni

14.03.2007 1:08     citat 

Noi deja stam in fundulet hihihihi. Cu ajutorul lui tati....

sus

Denunta
MariVic

Copii
12 ani, 10 luni

14.03.2007 8:13     citat 

Ma mir ce mult par au bebe- i vostri rad
Alimary e un dulce si ma bucur ca papa bine foarte fericit asta-i scopul mamei trag cu ochiul va tinem pumni la vaccin sarut sarut
bebelasa felicitari.....lui tati si pupici lui Alexandra sarut sarut sarut sarut

mamici sa aveti mult laptic pt. pitici sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
bebelasa

Copii
Andreea Alexandra - Sufletelul nostru
12 ani, 8 luni

14.03.2007 8:43     citat 

Marivic sa iti traiasca si tie pitica! nu stiu dar afiseaza ca bulinuta mea are 1 luna si 4 zile si are deja 1 luna si o saptamana. Dimineata arata ca are 1 luna si ...6 zile. Ceva se intampla.... rad

sus

Denunta
rivali

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 9 luni

15.03.2007 9:40     citat 

alimary bebelasa aveti niste copii tare frumosi.
Copilasii vostrii au par mare ,al meu este cam chelios.

Am si eu o intrebare. Cu ce imbracati voi copii cand iesiti la plmbare ?
Cu vremea asta nici nu stiu cu ce sa il imbrac. Imi este teama sa nu ii fie frig sau prea cald.
[/b]

sus

Denunta
MariVic

Copii
12 ani, 10 luni

15.03.2007 1:01     citat 

peste tinuta de stat in casa ii dau un costumas mai grosut matlasat sau plusat ( nu ca si cel de iarna de gros ) si o caciulita .

sus

Denunta
Billa

Copii
Luca Andrei - minunea din viata noastra
12 ani, 8 luni

15.03.2007 1:43     citat 

buna mamici si pitici zambet zambet zambet

si noi am lipsit destul de mult, insa am citit tot ceea ce s-a scris, recunosc k nu prea ne ajunge timpul mai ales k am fost destul de bolnaviori trist

Alimary, bebe-ului tau ii poti face coditze zambet , e tare dulce, imi vine sa l pap zambet , in cat timp a luat 2 kg.?, are ochii albastrii sau mi se pare mie confuz sarut

bebelasa, se tine bine bebelu vostru, ce greutate are confuz sa va traiasca si sa creasca mare mare sarut

rivali, noi peste hainutzele dincasa care sunt un body si o pereche de pantalonasi, mai punem un hanorac si un pantalon iar apoi fasul care nu este foarte gros, mai jos am pus si o poza trag cu ochiul

marivic, sa iti traiasca piticutza zambet sarut

punem si noi cateva poze, k nu ne am mai vazut de mult

Images hosted at HoldThatPic.com

pupam toate mamicile si piticii sarut sarut sarut

sus

Denunta
lori27

Copii
Daria Maria: 12 ani, 7 luni

15.03.2007 4:43     citat 

E hai ca acu' m-am trezit si eu. As vrea, daca se poate, sa ne treceti si pe noi la bebelusi de februarie.
Fetita mea, Daria-Maria, s-a nascut pe 19 februarie, la CFR2, cu dr. Azdacher Nassan, prin operatie cezariana. A avut la nastere 3,750 kg; 41,5 cm; scor Apgar 9. Sarcina avea 38 sapt si 6 zile.
A, si ca sa nu uit, invatati-ma si pe mine cum se pun poze pe aici, ca tare as vrea sa v-o arat si eu pe fetita mea.

sus

Denunta
margareta

15.03.2007 5:48     citat 

Am vrea si noi pe listuta bebelusilor de 2007
Baietelul meu este nascut pe 08.02.2007(ora18;50),nastere naturala,
La nastere a avut 3000 g,50 cm,scor apgar 9,cu sarcina de 38 saptamani
Numele bebelusului este SILVIU DUMITRU (puiut de margareta).

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: