· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna 2006-2007 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna 2006-2007 (3)     
MariaMona

Copii
Julia: 15 ani, 4 luni
Emi: 12 ani, 9 luni
Andreea: 7 ani, 2 luni
am nascut deja!

27.02.2007 1:50     citat 

Na, Ana, ca am scris in acelasi timp! zambet

sus

Denunta
16112006

Copii
mogosescu sonia stefania: 12 ani, 11 luni

27.02.2007 1:55     citat 

multummim mult

sus

Denunta
MariVic

Copii
Alexandra - frumoasa si vesela
12 ani, 10 luni

27.02.2007 2:18     citat 

Ana sarut sarut sarut sarut micutzei si frumoasei Fede si lui mami da de obicei mamicile cad de pe locul I cind apar pici rad

Kateryna rad misto poza trag cu ochiul

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 13 ani

27.02.2007 3:08     citat 

----------
MariaMona a scris:

16112006, majoritatea bebelusilor din noiembrie sunt la Bebelusii de toamna 2006 - vezi la intersectii - de aia nu-i gasesti trag cu ochiul
----------

vezi la Nascuti in 2006. te asteptam! sarut

sus

Denunta
MariVic

Copii
12 ani, 10 luni

27.02.2007 6:39     citat 

mamicilor va venit alocatia si indemnizatia ??? mie nu inca surprins

sus

Denunta
anna_m

Copii
luca daniel: 12 ani, 10 luni
am nascut deja!

28.02.2007 2:48     citat 

fetelor,eu am fosr ratacita doua zile ba la bebelusii de toamna,ba la bebelusii de iarna dar cu copii de un an si nici cum nu dadeam de voi.baietelul meu luca s a nascut in decembrie si la un moment dat am citit o pagina scrisa de voi,unde bucuroasa mi am amintit de voi alimary,marivic..inca de pe vremea cind vorbeam cu burtici..si apoi nu va gaseam nicaieri trist
mult mi a trebuit sa mi dau seama ochi peste cap (sa nu rideti de mine)sa va caut la copii nascuti in 2007 foarte fericit ,eu tot insistam la copii nascuti in 2006,dat fiind ca al meu ingeras s a nascut in 2006 rad ,dar important e ca pina la urma v am gasit.asa ca va rog din suflet primiti ne si pe noi pe listuta voastra ,ca doar printre voi ne e locul,chiar daca momentan suntem printre bebelusi de toamna zambet .
deci:
13.12.Luca Daniel(puisor anna_m)3000 gr,50 cm.apgar 10,alaptat exclusiv,cluj-napoca
fetelor,dar la voi(noi zambet )de ce nu sunt afisati toti copii ca la bebelusii de toamna si iarna?miine nu i sigur ca o sa pot intra pt ca din pacate am ceva probleme de familie(dar am incredere in d-zeu ca o sa ne ajute),asa ca nu incercati voi sa va interesati cum trebuie sa afisam pozele copilasilor nostri?
ANA_B fede a ta e o scumpa cu ursuletu winie
kateryna...baietelul tau e frumos foc si poza e bestiala
alimary tu esti tare draguta,nu se vede pe tine ca esti mama a doi copilasi,dar ce copilasi ,amindoi sunt ft ft frumosi,au fost facuti din dragoste,sunt sigura
am incercat sa pun si eu niste poze dar ceva nu i in regula la net,de postat poze doamne ajuta stiu deja, foarte fericit ,dupa ce DOUA zile le am stresat pe fetele de la bebelusii de toamna, rad pina in sfirsit mi am dat seama cum merge,asa ca acum pe bune ca nu i vina mea
va pup dulce ,aveti grija de voi si de puii vostri

sus

Denunta
rivali

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 9 luni

28.02.2007 8:51     citat 

Buna mamici! Am si eu o intrebare putin pe langa ce s-a discutat pana acum. As vrea sa stiu daca vaccinul de doua luni ( cel cumparat de 130ron) da reactii? Stiu ca s-a mai discutat sapt trecuta dar nu mai gasesc unde si nu am citit cu atentie atunci.
O sa pun si eu poze cu bebe al meu dar trebuie sa invat intai cum se pun.

sus

Denunta
MariVic

Copii
12 ani, 10 luni

28.02.2007 11:11     citat 

Rivali uite aici discutia de vaccinuri , sper sa te ajute http://www.parinti.com/modules.php?name...&start=120

anna si Luca pupici si bine ai venit la noi sarut sarut sarut sa ne trimiti o poza cu Luca trag cu ochiul

sus

Denunta
MariVic

Copii
12 ani, 10 luni

28.02.2007 11:41     citat 

anna speram ca totul va fi bine , tinem pumni si sintem alaturi de tine sarut sarut sarut sarut sarut sarut

iarasi vorbesc singura rad rad rad rad
nu va lasa bebei scot limba a mea fetita a dormit de la 23.30 pina la 5.30, ai vostri la cit se culca seara ????

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 12 ani, 9 luni
Marcus: 15 ani, 5 luni

28.02.2007 1:50     citat 

Anna_m sa stii ca te-am vazut la bebeii de toamna si ma gandeam ca ti-ar fi locul pe la noi dar m-am gandit ca poate acolo vrei tu sa stai trag cu ochiul sarut ...oricum ma bucur mult ca ne-ai gasit si uite asa ingrosam randurile zambet
Ana...e o scumpa si o dulce Federica sarut ...ce mult a crescut...parca nu-mi vine sa cred zambet
Kateryna de bebele tau ce sa mai spun confuz ...m-a fermecat pursi simplu ...e un scump si-mi vine sa-l manac cu cravata cu tot sarut
MariVic...nu esti singura...si mie imi place sa intru cat mai des dar bebele meu s-a facut un smecher si jumatate..vrea in brate tot timpul...si ma jurasem ca pe al doilea n-am sa-l mai invat in brate si uite ca nu pot sa rezist in fata farmecului sau scot limba rad ...
Isabela pe unde mai umbli?
Billa, cum va mai simtiti?

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 26 ani, 2 luni
Federica: 13 ani

28.02.2007 3:01     citat 

Multumim pentru complimente zambet sarut
Vreau sa va zic ca acum totul e ok. Fede a inceput noile descoperiri foarte fericit mai intii genunchii si apoi degetelele de la picioruse, acu isi trage jos ciorapeii cu succes rad si abia mai pot sa o schimb atit se tot roteste pe masa de infasat zambet A iceput sa stea in fundic scot limba si e tare fericita de aceasta performanta.
Mona Fede papa sucuri de fructe si omogenizate de fructe. Am asteptat cu diversificarea pentru ca nu era ea inca pregatita. Asta la 4 luni cind avea, am incercat cu marul ras si cu sucurile de mar si para dar nu le-a prea placut asa ca am lasat-o balta. De o saptamina c.a am rinceput sa-i propun fructele si acum e ok. Ii plac zambet In afara de asta in bibe de seara ii pun biscuiti granulati fara ou, gluten si zahar de la Plasmon trag cu ochiul (am gustat si e foarte bun) si de ieri am inceput sa trecem pe lapte formula 2 zambet, iar de saptamina viitoare incepem cu supica la amiaz.
Daca pot sa va ajut cu vreo informatie sau idee cu cea mai mare placere, puteti sa-mi scrieti si PM, nu de alta da pe forum poate sa-mi fuga adica sa nu il vad scot limba ...imi pierd si neuronii incet trag cu ochiul

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 12 ani, 11 luni
alaptat, purtat, rasfatat

28.02.2007 3:22     citat 

rivali pot sa te intreb ce vaccin e cel de 130ron?
si cu ce medic ai nascut?

rox

sus

Denunta
rivali

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 9 luni

28.02.2007 3:53     citat 

Multumesc mult MariVic!
Roxanamirela daca nu gresesc este vorba de Pentaxim si Euvax B
Am nascut cu dr Anca de la Municipal

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 12 ani, 11 luni
alaptat, purtat, rasfatat

28.02.2007 4:08     citat 

merci
eu am nascut tot la municipal cu dr.nicolicea

noi am luat infanrix hexa si m-a costat 3.000.000 din farmacie

rox

sus

Denunta
madygreieras

Copii
Stefan-Alexandru: 12 ani, 10 luni

28.02.2007 4:10     citat 

Salutaree!!ce mai fac piticii si mamicii rad ...am o rima...!!
Astazi a fost doctorul si ne-a spus ca pentru a rezolva problema constipatiei va trebui sa devenim iepurasi rad adica sa bem suculet de morcoviori...Regleaza tranzitul intestinal trag cu ochiul sper sa-l tolereze..vedem maine cand vom incepe operatiunea "morcovul"!!
in rest suntem bine ,ne-a prescris vitamine si calciu si cam atat.....una peste alta suntem ok zambet

va pup!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: