· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Ce medicamente avem voie in timpul sarcinii ?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ce medicamente avem voie in timpul sarcinii ?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 12 ani, 11 luni
Denis Gabriel: 10 ani, 9 luni

27.02.2007 7:36     citat 

ce dezamagire.......... trist trist trist

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 12 ani, 11 luni
am nascut deja!

27.02.2007 7:42     citat 

----------
ramona79 a scris:
ce dezamagire.......... trist trist trist
----------

Ramona, nu a ramas nerazbunata... Si-a luat-o bine de tot ca uitase sa-i cumpere martisor si cand el a fost in Germania i-a adus un colier si o bratara de cristale Svarovski.

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 12 ani, 11 luni
Denis Gabriel: 10 ani, 9 luni

27.02.2007 7:49     citat 

foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
bretonmas

Copii
anamaria: 12 ani, 7 luni
vlad-stefan: 9 ani, 7 luni

27.02.2007 8:11     citat 

----------
capi a scris:
----------
rolord23 a scris:
Multumesc Daci pentru incurajare Ti-a mai scris cineva, nu mai stiu cine, ca esti supermamy si cred ca are dreptate Ai o forta in tine de ii sustii si pe cei din jur Bravo tie
In privinta martisoarelor sa te intreb ceva: ai tu incredere ca sotul tau va cumpara ce trebuie? Eu voiam sa fac o surpriza sotului, ca asa ne jucam noi, cu cel mai mic prilej Si in plus de asta trebuie sa hotaram ce trebuie luat si pentru Riana noastra, ceea ce este foarte greu Plus ca saptamana asta avem 2 aniversari in familie...
In fine, daca maine m-as simti un pic mai bine, as avea curaj sa ma duc eu sa caut, asa intr-o plimbare, ca poate ma lasa si capul macar Dr spus ca atunci cand ma mai doare capul sa incerc o baie calda, o plimbare, ceva care sa ma destinda ochi peste cap Mai vad
sarut
----------

Mi-am amintit de o intamplare legata de martisor de anul trecut. O prietena de-a mea a auzit pe sotul ei vorbind la telefon cu un prieten va cumpara un colier. Ea era foarte fericita, crezand ca vrea sa-i faca o surpriza si de aceea a plecat din camera ca sa nu mai auda conversatia. Cand a venit seara sotul ei avea in punga un colier pentru calorifer ca picura pe undeva. rad rad rad rad

Asa ca trebuie sa ne pregatim si de surprize, ca nu se stie niciodata!!! rad rad
----------

rad rad rad

sus

Denunta
rolord23

Copii
Chrisi: 17 ani, 6 luni
Andy: 12 ani, 10 luni

28.02.2007 8:33     citat 

Buna mamici
Sper ca sunteti mai bine, sanatoase, voioase
Am mai scapat de raceala asta teribila si mai ales, deocamdata, capul si-a revenit Am mancat iar portocale si grefe si m-am plimbat muuuuult - circa 4 ore, record pt mine trag cu ochiul
Mi-a trecut capul, nasul a ramas "defect" acum pe dreapta. M-am intalnit intamplator cu dr prin oras si i-am spus iar de paracetamol (doar 1 / zi, nu 2 cum spusese el) si Marimer A spus ca arat bine, nu vorbesc pe nas, totul e ok si ne vedem la consultatie ochi peste cap
Sa speram ca totul este ok, desi printr-un ungher al sufletului meu am ceva strecurat
Si inca o intrebare Amniocenteza se face pe la 14-18 sapt nu? Parca asa citit undeva prin forum, ca eram interesata cum decurge Si aici iar o teama pt mine Am citit ca se baga un ac lung prin pielea burticii pana la sacul puiului si ia ceva lichid Ori chestia cu acul ma termina Prin burta ?! plang sau sunt foarte trist Si mie dr mi-a spus ca mi-o face Nu doare? plang sau sunt foarte trist Am citit ca unele mamici fac anestezie cu xilina ori eu am probl cu inima si de la asta mie mi se face rau ochi peste cap
A facut-o cineva? De citit am tot citit dar voiam o parere de la cineva care a facut asa ceva
Pupici multi si sanatate cat cuprinde cerul sarut sarut sarut

sus

Denunta
rolord23

Copii

28.02.2007 8:36     citat 

Daci tu ce mai faci? Cum te simti? Ca erai "vraiste" ca mine

sarut

sus

Denunta
oanam

Copii
Horia Filip: 14 ani, 2 luni
am nascut deja!

28.02.2007 2:02     citat 

Rolord23 de ce vrei tu sa faci amniocenteza?Stiu ca e recomandata doar la mamici peste 35 de ani sau care au avut copii cu probleme in familie.Daca nu e si cazul tau...Eu am facut morfologie fetala si nimic mai mult.

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani
Anda Maira: 10 ani

01.03.2007 8:23     citat 

Rolord, ma bucur ca ti-ai mai revenit. Eu inca sunt la patut, infundata toata (nici cu pompa sau cu Mr Propper cred ca nu ma desfund), iau vit C si ceiuturi ....Oricum si la mine capul este mult mai bine, doare inca putin dar e mult mult mai bine fata de cum eram...Sper sa-mi treaca si mie mai repede .
In legatura cu amnio, de ce vrei sa o faci ? Ti-a recomandat-o dr ? Si eu, ca si oanam, am facut morfo fetala si am vazut ca e totul in regula...Mai putem face 4D si e ok....La o adica, triplul test, cu toate ca recunosc nu sunt deloc de acord nici cu el...
Pupici sarut sarut

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
12 ani, 9 luni
: 6 ani, 9 luni

01.03.2007 9:14     citat 

buna fetelor eu nu am mai intrat de mult pe aici vad ca e la moda gripa.....................eu am fost la tara la socri duminica si mi-a fost frig la picioare duminica seara m-a luat o durere de cap si luni deja eram racita de-a binelea
Luni am fost la medic si mi-a recomandat bai cu sare la picioare sa beau ceai de soc sau ceai din coji de ceapa sa iau vit.c si sa mananc multe fructe Am ramas cu o tuse nasoala care m-a chinuit toata noaptea,nici al meu nu a putut sa doarma,nu mai stiu ce sa mai iau ca m-am saturat cand tusesc puternic ma iau si durerile prin burta parca ar fi durerei de ampeticita,va rog un sfat ce sa iau ptr tese,medicamente nu am luat de nici un fel doar ceaiuri dar nu au nici un efect,ce sa iau ca nu mai poooooooot plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 12 ani, 11 luni
Patric: 10 ani, 9 luni

01.03.2007 9:18     citat 

----------
eleonida a scris:
buna fetelor eu nu am mai intrat de mult pe aici vad ca e la moda gripa.....................eu am fost la tara la socri duminica si mi-a fost frig la picioare duminica seara m-a luat o durere de cap si luni deja eram racita de-a binelea
Luni am fost la medic si mi-a recomandat bai cu sare la picioare sa beau ceai de soc sau ceai din coji de ceapa sa iau vit.c si sa mananc multe fructe Am ramas cu o tuse nasoala care m-a chinuit toata noaptea,nici al meu nu a putut sa doarma,nu mai stiu ce sa mai iau ca m-am saturat cand tusesc puternic ma iau si durerile prin burta parca ar fi durerei de ampeticita,va rog un sfat ce sa iau ptr tese,medicamente nu am luat de nici un fel doar ceaiuri dar nu au nici un efect,ce sa iau ca nu mai poooooooot plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
----------

Imi pare rau ptr tine dar eu zic ca cel mai bine ar fi sa mergi la dr, ei stiu mai bine ce e voie si ce nu, nu stiu daca tusea se poate trata cu vreun ceai sau leac sarut

sus

Denunta
daci

Copii

01.03.2007 9:39     citat 

Eleonida, bea si ceiuturi calde cu miere si lamaie, si mananca portocale, gref, kiwi, ia vit C...si stai in patut. Sanatate multa !Pupici !
sarut sarut

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
12 ani, 9 luni
: 6 ani, 9 luni

01.03.2007 9:56     citat 

ms mult fetelor eu nu mai vreau la dr vreau sa ma fac bine pe cale naturala ceaiuri am baut chiar dimineata am baut o cana de ceai de soc dar pe urma trebuie sa merg des la baie am noroc ca la servici sunt singura in birou si imi permit jenat Acum mananc un kiwi,trebiue sa vina sotul sa ma inlocuiasca un pic si trag o fuga sa_mi mai cumpar niste fructe si un borcanel de miere sa-mi indulcesc ceaiul si culmea e .....mi-a venit asa o pofta sa mananc paine cu margarina unsa cu miere,ms Daci ca mi-ai adus aminte de miere
Va pup aveti grija de voi sa nu raciti sarut sarut sarut

sus

Denunta
rolord23

Copii

02.03.2007 7:59     citat 

Mamici virusate
Eu am scapat deja cu 1 tab/zi paracetamol (in total am luat 4 tablete) seara, iar cu durerile de cap am rezolvat cu grefe si portocale asa, ca pentru toata viata Nasul l-am biruit cu Marimer - solutie salina, in circa o sapt si juma Dar intr-o seara am pacatuit jenat cu o cescuta de vin fiert, dar fara prea multe mirodenii ci doar scortisoara
Daci luni sunt programata la dr si voi intreba de Tripul test Stiu ca la o discutie de 8 sapt de sarcina, mi-a spus ca amnio facea oricum Cred din cauza varstei - in septembrie fac 39 ani jenat - baba....
Vad ce spune si luni desi sunt cam speriata cu amnio desi citesc pe forum ca nu doare, dar...salbatica de mine moare de frica....
Mai vad eu ce spune si dau fir la voi sa impartim impresii

Sanatate multa si dublata sarut

sus

Denunta
daci

Copii

02.03.2007 9:28     citat 

Rolord, orice vei face, trebuie sa ai curaj pentru ca e pt bebele nostru...si asta ne da putere ! Tinem pumnii si pupam burtica si pe mami !
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
rolord23

Copii

02.03.2007 9:49     citat 

Daci multumesc de incurajari Dar iti spun ce si cum luni dupa amiaza, ca la orele 16 am programare Cat stau pe acolo ce si cum fac apoi iti voi scrie concluziile dr-lui Sper doar sa nu ma ia pe nepregatite, desi intr-un fel ar fi mai bine jenat
Tu cum te simti? Ti-ai revenit? Sper ca da, daca nu iti tin pumnii
sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: