· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Ce medicamente avem voie in timpul sarcinii ?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ce medicamente avem voie in timpul sarcinii ?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
daci

Copii
Tudor Andi: 13 ani
Anda Maira: 10 ani

02.03.2007 1:34     citat 

Cat de cat sunt bine...inca am nasul infundat si ma mai doare capul, dar nu e asa trist ca la inceputul saptamanii...
Sper sa-mi treaca ca deja m-am cam saturat sa ma tin de cap si sa-mi suflu nasul...
Iti tin pumnii si tie. Astept vesti bune
Pupici multi tie si la burtica sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
rolord23

Copii
Chrisi: 17 ani, 6 luni
Andy: 12 ani, 11 luni

03.03.2007 10:34     citat 

Pai Daci, eu nasul l-am rezolvat cu Marimer - solutie salina - cumparat tubul mare si in circa o sapt juma mi-a trecut
Tu ce folosesti?
Ca idee de atunci in fiecare zi mananc ceva citrice si zic ca mi-am revenit
trag cu ochiul Sper sa nu o iau de la capat ca nu cred ca as mai rezista la o astfel de repriza
Sanatate grabnica sarut

sus

Denunta
daci

Copii

03.03.2007 2:05     citat 

N-am folosit nimic pt nas...In schimb simt ca am o durere groaznica in ceafa, si nu inteleg de ce. Nici nu ma pot apleca vreun pic ca parca cineva imi da cu parul in cap... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Abia astept sa-mi treaca si mie ca nu mai pot ! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
rolord23

Copii

03.03.2007 4:15     citat 

Daci, mamico, stii cum ma mai lasa durerea asta? Invarteam capul in sensul acelor de ceas sau invers, cum preferi, dar roteam pana simteam ca, capul nu merge mai mult in acea directie Parca pocnea ceva, parca ma durea mai tare cand roteam, dar dupa cateva secunde de pauza, stii, ma mai lasa Incearca, poate trece trist
Hai sa facem un efort, ca eu stiu durerile astea cumplite si te inteleg atat de bine...Roteste capul de cateva ori, dar bine, apoi stai linistita putin, fa o relaxare totala, inchide ochii, si gandeste-te la ceva linistitor (cum este marea, de exemplu).
Spune-mi daca e mai bine asa
sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani - La Multi Ani!
Denis Gabriel: 10 ani, 9 luni

03.03.2007 4:32     citat 

----------
rolord23 a scris:
[b] inchide ochii, si gandeste-te la ceva linistitor (cum este marea, de exemplu).

sarut sarut sarut
----------

eu zic sa vii la Constanta Daci....te duc eu la mare....poate trece....facem si o baita rad rad il calim pe bebe surprins rad rad

sus

Denunta
rolord23

Copii

03.03.2007 4:34     citat 

rad rad rad
N-am stiut ca Ramona este din Constanta

sus

Denunta
ramona79

Copii

03.03.2007 4:39     citat 

pai cred a am sa organizez o tabara a burtoaselor....si va aduc pe toate la o baita prostit

sus

Denunta
rolord23

Copii

03.03.2007 4:43     citat 

Ar fi interesant cum am aparea asa, toate deodata, pe plaja socat cool

sus

Denunta
ramona79

Copii

03.03.2007 4:49     citat 

----------
rolord23 a scris:
Ar fi interesant cum am aparea asa, toate deodata, pe plaja socat cool
----------

rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 12 ani, 11 luni
am nascut deja!

04.03.2007 9:21     citat 

Pot sa vin si eu? Ca sunt tot din Cta scot limba

sus

Denunta
ramona79

Copii

04.03.2007 3:13     citat 

----------
capi a scris:
----------

pai Capi chiar ma gandeam unde am sa cazez eu atatea burtoase in apartamentul meu micut cu 2 camere rad rad ,da' acum daca te oferi si tu................esti binevenita........sau le punem sa doarma pe plaja la cort? rad rad rad

sus

Denunta
daci

Copii

04.03.2007 5:14     citat 

----------
ramona79 a scris:
----------
capi a scris:
----------

pai Capi chiar ma gandeam unde am sa cazez eu atatea burtoase in apartamentul meu micut cu 2 camere rad rad ,da' acum daca te oferi si tu................esti binevenita........sau le punem sa doarma pe plaja la cort? rad rad rad
----------

Nu fi rea ! Ca nu te induri de mine e una, dar indura-te de puiul meu...cum sa doarma el pe plaja ! Pai tu crezi ca daca vii la Cluj, te trimit sa dormi pe statuia lui Avram Iancu din centrul Clujului ???? scot limba scot limba rad rad

sus

Denunta
daci

Copii

04.03.2007 5:16     citat 

Multumim, Rolord. Incercam orice ...ciudat ca ma doare in ceafa, de obicei pe mine cand ma doare capul, ma doare la tample...Multu de sfaturi...Da' de ne lasa durerea...Pupici sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramona79

Copii

04.03.2007 5:29     citat 

daca ai sti ce fain e noaptea pe plaja, la cort.....cu un foc aprins laga, eventual un gratarel, apa noaptea e f calda, se vad beculete in departare de la statiuni...o frumusete........daca mai avem noroc si de o luna plina....sau un cer cu stele.........

sus

Denunta
pusha

Copii
Andrei Gabriel :))15
Serban Nikolas 4 ani

04.03.2007 5:51     citat 

eu am luat occilococcinum in raceala si renni pt arsuri credeti ca e bine?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: