· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 31
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 31     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

26.02.2007 1:29   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 31  citat 

Bine ati venit Cati si Matei, Viuta si Tudor!!!

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi mai maricei ----------------------------- sarut ---------------------------

15.08 - Stefania Estera (puiutza de VasiJoy), 3,030 kg, 53 cm, alimentatie diversificata

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 5 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, alimentatie diversificata
02.09 – Ioan Alexandru (pui de ursulina), 3,400 kg, 55 cm, alimentatie diversificata
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 3,417 kg, 50 cm
06.09 - Alexia Maria (puiutza de anca79), 3,400 kg, 52 cm, alimentatie naturala
07.09 - Maria Mirabela (puiutza de margaritar) 3,150 kg, 48 cm
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg, 44 cm, alimentatie diversificata
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 3,600 kg, 52 cm, alimentatie diversificata
11.09 - Erik (pui de biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), alimentatie naturala
18.09 - Karina (puiutza de helem), 3,750 kg, 50 cm
18.09 - Matei (pui de catimatei)
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 3,090 kg, 55 cm, alimentatie diversificata
25.09 - Melissa Andreea (puiutza de magda06), 3,150 kg, 51 cm
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg, 49 cm, alimentatie diversificata

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 4 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

27.09 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata
28.09 - Anastasia (puiutza de nicoleta121), 3,100 kg, 49 cm
29.09 – Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 3,300 kg, 51 cm, alimentatie naturala
02.10 - Melisa (puiutza de maslinuca)
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm, alimentatie artificiala
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm
06.10 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm, alimentatie mixta , poze, Bucuresti-Pta Sudului
11.10 – Vlad (puiutza de bianca_ve), 3,300 kg, 52 cm, alimentatie diversificata
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm, alimentatie diversificata
15.10 – Alexandru Ionut (puiutza de hermine), 4,050 kg, 52 cm, alimentatie artificiala
18.10 – Isabella (puiutza de anima_dia), 3100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata , poze
18.10 – Alexia Elena (puiutza de lole), alimentatie mixta
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5 cm, alimentatie naturala , Bucuresti
19.10 - Boris (pui de bavi), 3,600kg, 50 cm, alimentatie diversificata, Bucuresti
21.10 - David (pui de paganika), 4,330kg, 54 cm, alimentatie mixta, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm
26.10 - Calin (pui de franceska1), 3,240 kg, 52 cm, alimentatie naturala

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 3 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

30.10 – Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic), 2,840 kg, 50 cm, alimentatie naturala , Bucuresti-Patinoarul Floreasca
02.11 – Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm, alimentatie artificiala
02.11 – Arianna (pui de irinuta78), 2,965 kg, 49cm, alimentatie artificiala
05.11 – Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm, alimentatie naturala
06.11 – Bendis (puiutza de gazzella), alimentatie naturala
08.11 – Andrei Darie (pui de roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm, alimentatie naturala, poze , Bucuresti-Militari
08.11 – Tudor Andrei (pui de dryada), 3,300 kg, 52 cm
10.11 – Rares (pui de bumbisor), 4,000 kg, 53 cm
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 3,180 kg, 53 cm, alimentatie naturala
13.11 - Tudor (pui de viuta), ? kg, ? cm, ?

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi mai mititei ----------------------------- sarut ---------------------------

13.12 - Luca Daniel (pui de anna_m), 3,000 kg, 50 cm, alimentatie naturala

Avem 22 fetite si 25 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi si voiosi !!!

Nota:
- Cine doreste sa existe in dreptul lor link la albumul pozelor lui bebe, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca observati ca in dreptul bebelusului vostru nu sunt trecute toate datele (greutate si lungime la nastere, mod de alimentatie, locatie), va rog sa mi le transmiteti;
- Daca in colaj este o poza veche pe care doriti sa o actualizati, o fac cu placere, imediat ce o primesc;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Pentru a verifica atasarea corect a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.
- Am pus link pe numele fiecarei mamici la profilul de pe parinti. Sper sa va fie de ajutor. sarut

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

26.02.2007 1:35     citat 

Multumim de listutza ruxi! sarut sarut
Cate noutati!
Da' ce repede trecem la alt capitol! rad
Rox

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

26.02.2007 1:35     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...47&start=0
poate ajuta!

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

26.02.2007 1:41     citat 

Merci mult ... bblusa ... se pare ca asta e institutul de care vorbea si onush.
Va multumesc la amandoua. sarut

sus

Denunta
bdelmari

Copii
Eric Joel: 14 ani, 3 luni
Joshua Christian: 11 ani, 8 luni
Emma Blanca: 9 ani, 2 luni

26.02.2007 1:44     citat 

de-abia am apucat sa citesc c-atri si schimbat pagina, noi am fost la gimnasticasi-acum preparam piureul si fiul meu urla de foame.

noi ii dam biscuiti paltinis la recomandarea dr. nu stiu daca au gluten sau nu, dar sunt la noi si fara gluten cred ca le zice digestivi

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

26.02.2007 1:45     citat 

Ruxi multumim pentru listuta sarut este din ce in ce mai completa si mai frumoasa

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

26.02.2007 1:46     citat 

----------
ANA_B a scris:
Ruxi multumim pentru listuta sarut este din ce in ce mai completa si mai frumoasa
----------

Ma straduiesc, iar Alex cea cumintzica mi-e foarte de ajutor in demersurile mele. sarut

Ultima modificare efectuata de catre Ruxi_Mici la 26.02.2007 1:47, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

26.02.2007 1:46     citat 

Ruxi, multumim pentru listuta si pentru ca am fost promovati in 4 lunite, vai ce maari suntem deja si cind ma gindesc ca parca mai ieri am venit de la maternitate, ce repede trece timpul si sincera sa fiu, deja nu ma sperie ideea de a mai avea un bebelus, pe viitor......

sus

Denunta
Amani

Copii
Mihai Alexandru: 15 ani, 9 luni
Andrei Mattia: 14 ani, 2 luni

26.02.2007 2:18     citat 

Nu am apucat sa citesc tot ce s-a scris. Vreau sa urez La multi ani sarbatoritilor de azi, dar si celor carora nu le-am urat de cand nu am mai scris.

Eu acum sunt cam suparata. ca l-a sunat dr. de familie a lui Andrei pe sotul meu ca maine la 18 sa mergem la vaccinul de 4 luni. Si vaccinul de 2 luni l-a facut in 11 ianuarie, pt ca nu am fost in Cluj de la mijlocul lui decembrie pana atunci. Si eu nu vreau sa i-l fac pana nu trec 2 luni de la data primului vaccin, chiar daca scrie pe prospect ca se poate face la 1-2 luni. Eu ca adult nu mi-as face vaccin la interval asa mic, cu atat mai mult cu cat e vb de un sugar. M-am saturat de vaccinurile astea pana peste cap. Nu nu sunt linistita nici daca i le fac, dar nici daca nu le fac. Asa ca... astept sama sune si sa vad ce ton acru mai imi "trimite" asistenta (ca de obicei ii asa la telefon... banuiesc ca la unele faze le-oi fi parut "neglijenta" de-a lungul timpului, sau poate asa e ea).

Daca aveti pareri... mi-ar fi de folos.
O sa revin si cu alte povestiri cand mai am timp.

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

26.02.2007 2:23     citat 

Ruxi - multumim pentru frumoasa listuta sarut

si mama mea e o dulce si nu se baga in schimb soacra cu care nu ma inteleg de fel (dar asta e alta poveste) nu intelege de ce nu am inceput inca diversificarea ca Marius al ei (adica sotu) la trei luni papa deja mancare . Marius acum e un mofturosssss. Singurele legume ce le manaca sunt cartoful si varza in rest nimic doar carne . Dar eu nu ma obosesc sa ii explic foarte fericit ea zice ea aude. trag cu ochiul foarte fericit
Fiecare mama face cum crede ea ca e mai bine pentru copilul ei sarut

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

26.02.2007 2:32     citat 

Amani, si la noi e cam aceeasi problema, cind ma gindesc la vaccinuri devin foarte agresiva mai ales ca personalul medical nu manifesta nici un pic de intelegere pentru bebelus, stiu ca s-au obisnuit deja dar ma rog tot e durere, insa cum ai spus si tu nici sa nu le fac nu pot caci cine stie? pe linga acest motiv mai avem inca unul analiza de singe din degetel, nu imi inchipui cum va trece el experienta aceasta?

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

26.02.2007 2:50     citat 

Nici noua nu ne plac zilele cu vaccinul , dar am trecut cu bine peste cele 2 facute deja si nu am avut nici o reactie adversa. Speram ca asa va ramane si in continuare.

Sa va arat cum se bucura "bebe alec" cand il vede pe tac-su carea astazi a venit mai repede decat de obicei acasa.

trag cu ochiul Sunt geloasa

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

26.02.2007 2:59     citat 

hermine asa face si edy cand il vede pe ta-su. cred ca se plictisesc si ei de noi. scot limba la noi daca dimineata inainte sa plece nu trece sa-l pupe, edy sta bosumflici toata ziua. deja e un intreg ritual. mami bea cafeluta in bucatarie, pe langa 1 tigara foarte fericit , si tati se joaca cu edy.
eu i-am facut vaccin exact in ziua in are implinea varsta. si pe mine daca s-ar putea sa ma vada doar in data de vaccin, altfel nu ne cheama, dar mergem noi din luna in luna exact in ziua de 29, mai putin luna asta cand 29 nu este si masina e in service si nu stiu cand ne-o da.
fetelor vreau sa-mi iau masina. a mea proprie si personala. si cea pe care mi-o doresc. sper sa ne aprobe leasing-ul.

sus

Denunta
biancaiulia

Copii
erik: 14 ani, 4 luni

26.02.2007 3:12     citat 

ruxi, am gasit raspunsul asta dat de o mamica pe un alt forum (nu pot pune linkul ca e reclama). nu stiu daca te ajuta, dar eu iti zic ce am gasit:
"Gasesti biscuiti fara gluten de la Nestle, la kaufland sau Cora sau Metro...sunt niste piscoturi de fapt, f bune a gust."
"eu stiam ca exista biscuitii Bobo fara gluten , am gasit in farmacii, dar cred ca sunt si in magazine, sunt polonezi parca si sunt in doua variante: intregi si faramitati..."
"Nu trebuie neaparat sa scrie "fara gluten". Majoritatea cutiilor au pe ele simbolul pentru "fara gluten", respectiv un spic de grau taiat."

deci asta am gasit in legatura cu subiectul... mai mult nu stiu.... si mai ales ultimul citat, nus tiu daca chiar asa o fi... dar poate ca are dreptate respectiva mamica... oricum, daca mai aflu ceva, iti zic... tare greu trebuie sa ii fie mamicii de care zici tu cand vede ca pofteste copilul si ea nu ii poate da... sper sa gaseasca ceva

bblusa, parca tu ziceai ca ii dai lui bebe ardei verzi, nu din aia umflati... am facut si eu asta, dar am patit-o... nu stiam de ce intr-o zi nu vroia bebe piureul... am zis "ok, il pap eu si lui ii dau altceva"... si cand am gustat, am inceput sa ma stramb mai rau ca el... era amar de la ardei plang sau sunt foarte trist evident, ca daca esti atenta, treaba asta nu se intampla... dar eu nu ma asteptam, asa ca am patit-o... sa nu faceti si voi ca mine, ci sa verificati (gustati adica).

sus

Denunta
Amani

Copii
Mihai Alexandru: 15 ani, 9 luni
Andrei Mattia: 14 ani, 2 luni

26.02.2007 3:13     citat 

Pe mine acum nu ma preocupa problema vaccinarii, ci intervalul dintre vaccinari (respectiv dintre vaccinul de la 2 si de la 4 luni), care, daca ii fac maine vaccinul, ar fi de 1 luna si 16 zile.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: