· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Burtoaselor , ce mai mancati ? ca eu ma ingras cu aer
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtoaselor , ce mai mancati ? ca eu ma ingras cu aer     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
cruela

17.11.2006 11:38   Burtoaselor , ce mai mancati ? ca eu ma ingras cu aer  citat 

Sunt disperata , am pus in luna asta 8kile.Primele 3 luni nimic ,imi si facusem sperante ca nu o sa mai pun multe kile si acum in numai 1 luna 8 kileeeeeee.
Maninc lapte mult cu fulgi ( nu dulci ) si de 2 sapt paine ,fructe ,lapte ,iaurt lapte rad
Cu prima sarcina am pus in primele 3luni 15 kile .Atunci am lasat si tigarile si ma gandesc ca deaia. Per total am avut 23 -25 de kile
Acum am sperat ca nu mai am asa mult de tras.Cu prima m-am ingrasat dupa ce am nascut in timp ce alaptam . Eu credeam ca e cantarul defect rad . dar cand colo eu bagam ca intr-un spital tot ce era comestibil. Am renuntat la paine si la dulciuri si in 3 luni am dat 15 kile dar tot am ramas cu lest de 8 kile care l-am luat cu mine in sarcina asta si cu cit o sa mai pun o sa ma fac dubla de cat am fost prima data.
Sa mai socotesc?!
IAR SUNT GRAAAAASAAAAA plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
bebelasa

Copii
Andreea Alexandra - Sufletelul nostru
15 ani, 4 luni

17.11.2006 12:19   kg in sarcina  citat 

Buna fetelor! zambet
si eu am o saptamana de cand stau acasuca, am 26 saptamani, bebita mea face tumbe multe in burtica si imi cere non - stop de mancare.
Mananc multa paine si am tendinta sa pap dulce (prajiturele, dulceata...).
Am pus deja 15 kg dar daca bebita e ok nu ma intereseaza. Exista sali de sport, masaje... asta e. rad

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 12 ani, 2 luni
Teodor: 15 ani, 3 luni

17.11.2006 1:18     citat 

Eu am 25 de saptamani si am pus 7 Kg si mananc orice, la orice ora, chiar inainte de culcare. Am plecat de la 62 de kilograme si acum am 69. La inceputul sarcinii am crezut ca am sa ma fac de o tona mai ales ca aveam tendinta de ingrasare, pentru ca mancam ca o sparta, cu timpul insa mi-am reglat pofta de mancare. Noroc ca m-am obisnuit si cu vitaminele si nu-mi fac si ele pofta de mancare ca nu stiu ce m-as face.

sus

Denunta
laura_feelings

Copii
Cristian: 12 ani, 2 luni
Teodor: 15 ani, 3 luni

17.11.2006 1:24     citat 

aaa, mama mi-a ingras cand o sa alaptez pentru ca asa a ea

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 15 ani, 5 luni
Marcus: 18 ani, 1 luna

17.11.2006 1:42     citat 

Cruela, astea-s riscurile meseriei scot limba rad ...si pe mine se pun ca podoabele pe pom...am deja 60 de kg si am plecat de la 49...cu Marcus am luat ceva mai putin si tot m-a vede acum cu 11 kg la activ...dar nu mananc f mult, mananc paine pt ca ma ajuta la arsuri si mere multe...in rest mananc exact ca de obicei deci nu sunt eu de vina scot limba

sus

Denunta
ddadriana

17.11.2006 3:32     citat 

cruela, eu aveam intotdeauna fructe legume in casa si cind ma apuca foamea aiurea, i-mi pregateam o farfurie, cu cruditati. Eu am citit o statistica, ca mamele mai tinerele, pun cu mult mai multe kg, pe ele in timpul sarcinii, iar celelante sint mai constiente, si maninca mai sanatos. Daca e corecta data nasterii tale, strici statistica.
Ce am mai facut eu constient, nu am spus la nimeni ca sint insarcinata pina in luna 5, sa nu ma indoape careva, cu vorbe, ca: trebuie sa maninci ptr 2, ca nu este adevarat. Eu am asistat de doua ori in viata mea, la doua sarcini, a a stiu cum le forta lumea sa manince, ca vezi doamne sa-i fie la bebe bine, dar la bebe ii merge mai bine daca mama nu i-a. si pot sa-ti spun ca si acuma dupa mai mult de 10 ani poarta kg dupa ele, nu a revina.
Este doar o incercare sa va fac constienta, asupra influentelor de afara asupra kg voastre.

sus

Denunta
alimary

Copii

17.11.2006 4:00     citat 

Ddadriana parerea mea este ca e foarte important si metabolismul fiecarei gravidute...oricum in timpul sarcinii metabolismul e incetinit, arderile nu se mai fac atat de repede pt ca bebele sa poata asimila substantele nutritive de care are nevoie...eu am mentionat ca mananc la fel cum am mancat inainte de sarcina si totusi am cumulat 11 kg...paine am mancat si inainte destul de multa pt ca am ceva probleme cu stomacul, si totusi nu m-am ingrasat niciodata din cauza ei...in perioada asta simt ca si apa se pune pe mine, orice bag in gura....am fost destul de slaba toata viata si nu am tinut niciodata vreo cura de slabire pt asta....deci nu sunt sigura ca teoria" mancat sanatos=mai putine kg in timpul sarcinii" se aplica tuturor gravidelor zambet

sus

Denunta
Cryss

Copii
Antonia Stefania: 15 ani, 3 luni

17.11.2006 4:56     citat 

si eu am pus destul de mult pe mine. Am 27 saptamani si am acumulat deja 10kg. Cred ca de acum o sa e puna si mai multe kg pe noi. Cam cat se ia in greutate in ultimele 3 luni? Eu am auzit ca in jur de 2kg pe luna.

Sper sa scapam dupa nastere de kg in plus, caci acum mai important decat asta sunt bebelusii nostrii si atat.

Sanatate multa, sarcina usoara si kg cat mai putine.

sus

Denunta
vioviod

Copii
Eduard Costin: 23 ani, 9 luni
Razvan Erich: 15 ani, 4 luni

17.11.2006 7:19     citat 

Eu am 25 saptamani si m-am ingrasat 16 kg. Am plecat de la 55 si acum am 71 Kg.

sus

Denunta
lilith1

Copii
Maria Carina: 15 ani, 3 luni

17.11.2006 7:58     citat 

Am o saptamana mai putzin decat antevorbitoarea mea:), shi fo 70 de kile(+/- whatever nu prea ma intereseaza deshi mi-am luat shi cantar da' cred k nu merge bine rad ),asta reprezentand "evolutzia" de la normalitatea de 54/56 kg.
Sanatate sa fie trag cu ochiul
Mananc mult, des rad scot limba shi de toate pentru totzi.
Momentan "servesc" scot limba o fasolica cu carnat, ceapa shi muraturi jenat . Am stat fo trei ore s-o ferb. Am schimbat apa de trei ori. Ar fi shi culmea s-o las sa se simta singura in farfurie. foarte fericit

sus

Denunta
VIPERA

Copii
Maria-Anca: 15 ani, 2 luni
Ioana Luiza: 12 ani, 3 luni

17.11.2006 8:42     citat 

Am 20 sapt si am luat 6 kg . Dr a 7 kg ( in total 12 kg ) Asa zice el....
Mananc orice dar am inebunit de-abinelea cu compotul de piersici de la OLIMPIA . Incercati si voi .
Inainte de sarcina eram mult mai pofticioasa , sunt curioasa cum se va prezenta urmatoarea sarcina.......

sus

Denunta
remimona

Copii
Stefan: 12 ani, 4 luni
Marina: 15 ani, 5 luni
am nascut deja!

17.11.2006 10:10     citat 

salutare. eu am 30 de saptamani si am luat 9 kg. mananc cam din 2 in 2 ore. problema mea este ca as manca dulciuri non stop si stiu ca nu e chiar indicat. eu am fetita credeti ca are vreo importanta de-mi plac dulciurile?

sus

Denunta
cruela

17.11.2006 10:27     citat 

Eu nu maninc dulciuri acum ,sper sa nu ma apuce dupa ce nasc ca prima data . Atunci mancam ciocolata engros eu care de obicei mancam o data pe an ciocolata.

sus

Denunta
Cryss

Copii
Antonia Stefania: 15 ani, 3 luni

18.11.2006 8:13     citat 

si eu mananc cam multe dulciuri scot limba . Eu nu stiu inca daca am fetita sau baietel dar cine stie poate e fetita.
si eu am mai auzit din astea - ca daca mananci dulciuri e fetita. jenat
Mananca cineva dulciuri multe si are baietel??

sus

Denunta
alimary

Copii

18.11.2006 11:40     citat 

yeeepp...eu am mancat dulciuri in prostie la prima sarcina si a acum ma atrag dar ma abtin mai mult ca sunt mai batrana si mai inteleapta rad ...si e tot baiat zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: