· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 33
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 33     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

01.03.2007 11:28   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 33  citat 

Bine ati venit Amoodya si Dalya!!!

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi mai maricei ----------------------------- sarut ---------------------------

15.08 - Stefania Estera (puiutza de VasiJoy), 3,030 kg, 53 cm, alimentatie diversificata

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 6 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, alimentatie diversificata , poze
02.09 Ioan Alexandru (pui de ursulina), 3,400 kg, 55 cm, alimentatie diversificata

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 5 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 3,417 kg, 50 cm
06.09 - Alexia Maria (puiutza de anca79), 3,400 kg, 52 cm, alimentatie naturala
07.09 - Maria Mirabela (puiutza de margaritar) 3,150 kg, 48 cm
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg, 44 cm, alimentatie diversificata
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 3,600 kg, 52 cm, alimentatie diversificata
11.09 - Erik (pui de biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), alimentatie naturala
18.09 - Karina (puiutza de helem), 3,750 kg, 50 cm
18.09 - Matei (pui de catimatei)
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 3,090 kg, 55 cm, alimentatie diversificata
24.09 - Dalya (puiutza de Amoodia), 3,140 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
25.09 - Melissa Andreea (puiutza de magda06), 3,150 kg, 51 cm
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg, 49 cm, alimentatie diversificata
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata
28.09 - Anastasia (puiutza de nicoleta121), 3,100 kg, 49 cm
29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 3,300 kg, 51 cm, alimentatie naturala
02.10 - Melisa (puiutza de maslinuca)

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 4 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm, alimentatie artificiala
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm, alimentatie artificiala, poze
06.10 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm, alimentatie mixta , poze, Bucuresti-Pta Sudului
11.10 Vlad (pui de bianca_ve), 3,300 kg, 52 cm, alimentatie diversificata
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm, alimentatie diversificata
15.10 Alexandru Ionut (puiutza de hermine), 4,050 kg, 52 cm, alimentatie artificiala
18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 3100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata , poze
18.10 Alexia Elena (puiutza de lole), alimentatie mixta
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5 cm, alimentatie naturala , Bucuresti
19.10 - Boris (pui de bavi), 3,600kg, 50 cm, alimentatie diversificata, Bucuresti
21.10 - David (pui de paganika), 4,330kg, 54 cm, alimentatie mixta, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm
26.10 - Calin (pui de franceska1), 3,240 kg, 52 cm, alimentatie naturala , poze
30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 2,840 kg, 50 cm, alimentatie naturala , poze, Bucuresti-Patinoarul Floreasca
02.11 Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm, alimentatie artificiala
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 2,965 kg, 49cm, alimentatie artificiala

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 3 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm, alimentatie naturala
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), alimentatie naturala
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm, alimentatie naturala, poze , Bucuresti-Militari
08.11 Tudor Andrei (pui de dryada), 3,300 kg, 52 cm
10.11 Rares (pui de bumbisor), 4,000 kg, 53 cm
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 3,180 kg, 53 cm, alimentatie naturala
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 3.500 kg, 50 cm, ?
20.11 - Tudor (pui de viuta), 2.890 kg, 55 cm, alimentatie mixta

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi mai mititei ----------------------------- sarut ---------------------------

13.12 - Luca Daniel (pui de anna_m), 3,000 kg, 50 cm, alimentatie naturala

Avem 24 fetite si 25 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi si voiosi !!!

Nota:
- Am pus link pe numele fiecarei mamici la profilul de pe parinti. Sper sa va fie de ajutor. sarut
- Cine doreste sa existe in dreptul lor link la albumul pozelor lui bebe, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca observati ca in dreptul bebelusului vostru nu sunt trecute toate datele (greutate si lungime la nastere, mod de alimentatie, locatie), va rog sa mi le transmiteti;
- Daca in colaj este o poza veche pe care doriti sa o actualizati, o fac cu placere, imediat ce o primesc;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. Pentru a verifica atasarea corect a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

01.03.2007 11:29     citat 

"Bebe Alec" va trimite un martisor

Si ureaza "La mai multe lunite!!" tuturor sarbatoritiilor din aceste zile

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

01.03.2007 11:33     citat 

Ioan Alexandru, Melisa, Mario, Arianna ... in luna ce vine (si nu numai) sa va incantati si uimiti parintii cu zambetele si dragalaseniile voastre. Sa fiti sanatosi, fericiti si multumiti. sarut

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

01.03.2007 11:34     citat 

Buna seara sau noapte zambet la mamicile cu care nu am vorbit azi sarut sarut

Referitor la intrebarea mea tocmai de asta si ma mira faptul ca are gust de guma si vine iutiu ca-l siti pe urma pe limba o buna bucata de vreme, oricum am hotarit sa nu il mai dau, ii cumpar eu unul mai bun ca pe asta la cistigat cadou scot limba scot limba

Kiki eu cred ca ma indragostesc de puiutul tau,sa-ti traiasca, apropo cit cintariti acum ca aratati foarte apetisant sarut sarut sarut

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii

01.03.2007 11:41     citat 

inainte sa ma duc la culcarica ... sa ma laud putin ... am primit cadou de la sotior (pt 14.02, 01.03 si 08.03) un parfum ... Armani Code. sarut ... si acum sunt proaspata si parfumata. foarte fericit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 2 luni
MICA: 9 ani, 11 luni

01.03.2007 11:47     citat 

----------
franceska1 a scris:

Kiki eu cred ca ma indragostesc de puiutul tau,sa-ti traiasca, apropo cit cintariti acum ca aratati foarte apetisant sarut sarut sarut
----------

multumim.jenat saptamana trecuta la cantarirea oficiala la medica de fam aveam 8,4 kg.

eu am primit un tort in forma de inima. zambet

sus

Denunta
anima_dia

Copii
Isabella: 14 ani, 2 luni

01.03.2007 11:49     citat 

----------
Ruxi_Mici a scris:
inainte sa ma duc la culcarica ... sa ma laud putin ... am primit cadou de la sotior (pt 14.02, 01.03 si 08.03) un parfum ... Armani Code. sarut ... si acum sunt proaspata si parfumata. foarte fericit
----------

rad Felicitari sotului pt "nasuc"... Eu recunosc ca al meu nu le are neam cu parfumurile, asa ca eu imi cumpar singura ce-mi place. Cadoul meu de martisor pt mine a fost un Chanel... De 8 Martie i-am spus lui sa-mi cumpere Today, tomorow, always In Bloom rad

Si zici ca te-ai parfumat.... cool

sus

Denunta
Carlex

Copii
Alexia Sophia: 14 ani, 3 luni

01.03.2007 11:50     citat 

Ruxi_Mici multumim de listutza! Hmmmm... cu asa cadou se programeaza oare un fratzior? scot limba
Tuturor fetelor: o primavara minunata va dorim si noi, alaturi de puiutzi si sotziori!!!

sus

Denunta
Carlex

Copii
Alexia Sophia: 14 ani, 3 luni

01.03.2007 11:54     citat 

Sa va arat cum "citeste" puiul meu... rad
Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

01.03.2007 11:56     citat 

Feteleor dar harnice ati mai fost la scris foarte fericit
Noi ieri am fost in vizita la mama si de aceea nu am facut prezenta pe forum dar in ritum in care scrieti e greu sa tin pasu cu voi.
Nici nu stiu ce sa raspund si la cine confuz

Un lucru este insa sigur : avem copii frumos numai buni de papacit si smotocit.

In afara de sot nici pe mine nu ma ajuta nimeni. De gatit gatesc cu Alex in bucatarie : in scoica, in carucior sau in ham (vai de spatele meu) , sau atunci cand Alex doarme, sau cand vine sotu acasa. Cu aspiratoru pot sa dau linistita ca pe Alex nu il deranjeaza. El are momente cand sta singur dar si momente in care eu nu pot sa lipsesc iar daca ma duc in cealalta camera vorbesc tare sa ma auda cool altfel e jale, dar depinde si de dispozitai lui. Oricum dimineata incep ziua fara sa imi stabilesc oridinea zile si treaba in casa o fac in functie de Alex . Daca mi-as proupe sa fac x, y si z si nu reusesc , ma enervez ceea ce nu ne face bine niciunuia dintre noi. Dar sotu cand vine acasa ma ajuta forate mult sarut

Astazi am facut curat in dulapul lui Alex si am pus o gramada de hainute mici deoparte. Cand am vazut salopetele pe care le-a purtat in prima luna ma apucat nostalgia jenat , ce repede a tracut timpu..... nu imi vine sa cred ca suntem deja in luna martie. Apropo martie -- v-ati ales baba?

Sa va arat ce frumos scoate Alex limbuta

P.S. Ruxi multumim frumos pentru listuta

sus

Denunta
anima_dia

Copii

02.03.2007 12:00     citat 

Am revenit!!!!! scot limba

Am uitat sa ii urez bine ai venit amoodiei si puiutului ei, asa ca: Bine ati venit in club!

Irina78, nu fi bosumflici si viziteaza-ne mai des... si daca tot sunt la cereri... pune si niste poze noi cu buburuza ta sa o mai vedem si noi!

Roxana, mi-e mila tare de Dariutul tau, dar sper sa se obisnuiasca cu masajul si sa inceapa chiar sa-i placa... si sa stii ca a fost un martisor tare frumos! Isabella ii multumeste cu un pupic (pe nasuc cool ) scot limba

bblusa, huuuuuuaaaaaaaa!!! soacre... A mea e inexistenta in viata Isabellei... trist

sus

Denunta
anima_dia

Copii

02.03.2007 12:20     citat 

Hermine, pupam pe Alex ca e un smecheras.
Eu mi-am ales baba, e pe 4. trag cu ochiul

Gata, ma duc sa ma culc. Incep sa fac confuzii...

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

02.03.2007 8:11     citat 

La Multi Ani - Ioan Alexandru, Melisa, Mario, , Ariana

sus

Denunta
Dia27

Copii
MARIO: 14 ani, 2 luni

02.03.2007 8:52     citat 

Buna dimineataaaaa!!!!!!!!!

Ruxi; Adnas; multumim pt. urari sarut
ruxi; multumim pt. listuta si colaj! esti draguta, ca intotdeauna! sarut zambet

La multe lunite ARIANNA, MELISA, IOAN ALEXANDRU si tuturor bebeilor care au implinit zilele trecute anumite lunite si nu am ajuns sa le urez... De fapt LA MULTE LUNITE tuturor bebeilor de pe forum sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

fetelor ..mi-ati facut pofta pe parfumuri, eu sunt o impatimita a parfumurilor jenat scot limba . vreau si eu parfumurile care le aveti si voi foarte fericit . mie cel mai mult imi place Lacoste jenat , dar e destul de scump... am primit de ziua mea unul (50 ml) si ma dau cu taraita ca sa nu-l consum prostit
sunt superbe pozele care le-ati pus!
Hermine; ai o dulceata!!!!
carlex; ce printesa dulce si studioasa ai...!

ma laud cu baiatul meu. e un cuminte. doarme toata noapteaaaaaaaa zambet scot limba
va mai pun poze zambet

pregatirea pentru baita

cu marsupiul si mami la plimbare

pusi la toti bebelusii scumpi si la mamici

sarut

sus

Denunta
biancaiulia

Copii
erik: 14 ani, 4 luni

02.03.2007 9:22     citat 

kiki, pt programul ala cu versiunea trial 15 zile... poti incerca sa schimbi data la calculator si sa ii pui o zi din alea (adica daca de ex ai instalat programul prima data pe 1 februarie, schimbi data in 5 februarie sa zicem). multe programe merg pacalite asa. ce-i drept, unele sunt mai destepte si "se prind", dar cine stie... poate totusi reusesti. si daca nu, cauta un crack... ca banuiesc ca exista... eu pana acum nu am gasit multe programe la care sa nu dau si de un crack adecvat scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: