· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Sportul pentru copii > Un sport care sa-i placa?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Un sport care sa-i placa?     
sichi_antonia

Copii
eu: 25 ani, 9 luni

08.03.2007 9:59   Un sport care sa-i placa?  citat 

Pai , mie una imi place foarte mult atletismul, asta dupa ce am facut aproape 3 ani tenis...Oare o sa-mi placa prea mult ateletismul?Sunt momentan foarte incantata...ce spuneti?

Sichi ( am 11 ani foarte fericit )

sus

Denunta
ddadriana

09.03.2007 1:49     citat 

Sichi , atita timp cit i-ti face placere, fa atletism. O sa descoperi tu singura daca o sa-ti placa mult, sau mai putin mult atletismul. Eu cred ca este un sport frumos, si sanatos.

sus

Denunta
LuizaTrandafir

09.03.2007 4:30     citat 

Iti place un sport? Cool. Il mai si practici? Beton.
Practicarea unui sport este sanatate. Toti spun asta.
Mie personal tenisul mi se pare un sport de (si cu) fitze, iar atletismul un sport care cere multa disciplina. Alegerea ta. La ce club te duci?
Vrei sa spui ca vrei sa le faci pe amandoua? Nu-i cam mult? Amandoua sunt sporturi aerobice. Sotul meu spune ca daca vrei sa te completezi fizic, trebuie sa practici un sport aerob si unul anaerob.
Numai sa fii constienta de un lucru. Orice sport alegi il alegi pentru sanatatea ta nu pentru medalii olimpice. Si chiar pregatirea pentru un "banal" concurs fara premii (eventual o diploma) este ceva invidiat de multi colegi.

sus

Denunta
sichi_antonia

Copii

11.03.2007 2:42     citat 

am facut tenis trag cu ochiul

sus

Denunta
LuizaTrandafir

12.03.2007 4:06     citat 

Am inteles ca ai facut tenis. Dar nu mai faci? Sunt curioasa... deh! Nu ca ar avea vreo importanta.
Datorita profesiei mamei mele, am fost in cantonamente cu loturile de juniori de la atletism. Fetele de acolo, care aveau ceva vechime, aveau un corp foarte frumos. Ce ai vrea sa stii despre acest sport?

sus

Denunta
sichi_antonia

Copii

21.04.2007 6:41     citat 

pai nu mai fac tenis

sus

Denunta
cojocarita

Copii
andreea: 26 ani, 8 luni
andra: 20 ani, 8 luni

08.02.2008 9:08     citat 

atletismul este un sort destul de frumos dar trebuie sa ai rezultate bune i performante.....te sfatuiesc sa te apuci de atletism eu am facut 15 ani de zile atletism. dar trebuie sa mergi bine si cu invatatura si cu sportul deoarece dupa ce o sa abandonezi atletismul atunci vei ramane cu scoala si dak nu ai rezultate bune atunci o sa cam usture. eu am o generatie n umai de atleti si sportivi spre exemplu strabunica mea a fakut innot bunicul me a facut fotbal, tatal meu a facut atletism, eu am facut atletism si mai nou incerc sa tin acest obicei in familie mi-am trimis copii si din contra copiii au vreut amandoi sa se duca la atletism. si au si performante merg si bine cu invatatura

sus

Denunta
ema_e

Copii
: 18 ani

08.02.2008 9:35     citat 

La cati ani atletismul? Pe fetita mea,anul trecut(asta vara) a vazut-o un antrenor in parc(parcul e langa stadion si acolo fac antrenamente copiii,alearga mult pe alei la umbra )si a luat-o s-o "testeze" pe teren,adica pe stadion.Mia spus s-o duc neaparat cand face 4 ani,pt ca are toate calitatile(corp atletic,musculos si o rezistenta de invidiat,testata pe propria-mi piele scot limba).

E ok la 4 ani atletismul?Ii poate dauna ceva?

sus

Denunta
iulia1999

22.02.2008 11:42     citat 

Fetita mea face tenis, mie nu-mi pare a fi un sport de fite, e un sport care disciplineaza si necesita (dezvolta) atat conditia fizica, cat si inteligenta. Initial am dus-o din propria-mi vointa, fara ca ea sa isi doreasca foarte mult, insa de la prima sedinta s-a indragostit de teren si de mingea de tenis. Eu il recomand cu caldura!
De asemenea, un sport interesant, pentru o dezvoltarea armonioasa a corpului este inotul.
Cand eram mica am practicat volei, handbal, gimnastica si atletism. Voleiul a fost marea dragoste, iar tenisul sportul inaccesibil, la vremea aceea ai mei nu-si permiteau.
Cred ca bine e sa ducem copilul pe diferite terenuri, sa poata alege el ce-i place si ce nu.
Este indicat sa-l indreptam catre exercitiu fizic.

sus

Denunta
Yomanzapada

13.07.2008 6:00     citat 

O sa va amuze ce sport imi place mie (Wrestlingul).rad

sus

Denunta
bodylove

11.03.2010 2:21     citat 

Fetitele sunt cu siguranta moarte dupa caluti. Si stiu din experienta proprie cum le lucesc ochisorii atunci cand sunt in preajma lor. Bine, nu numai fetitele dar ele alcatuiesc majoritatea trag cu ochiul.
Pentru ECHITATIE puteti sa ma contactati.

sus

Denunta
felicitydtp

18.10.2010 12:13     citat 

----------
ema_e a scris:
La cati ani atletismul? Pe fetita mea,anul trecut(asta vara) a vazut-o un antrenor in parc(parcul e langa stadion si acolo fac antrenamente copiii,alearga mult pe alei la umbra )si a luat-o s-o "testeze" pe teren,adica pe stadion.Mia spus s-o duc neaparat cand face 4 ani,pt ca are toate calitatile(corp atletic,musculos si o rezistenta de invidiat,testata pe propria-mi piele scot limba).

E ok la 4 ani atletismul?Ii poate dauna ceva?
----------

Eu am inceput atletismul la 10 ani si a fost mai mult decat ok. Se poate ajunge la rezultate bune de la aceasta varsta.
La 4 ani e prea mic pt atletism, parerea mea.

Tenisul se poate incepe pe la 4 ani.

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 15 ani, 9 luni
stefania elisabeta: 14 ani, 7 luni
Sofia Elena: 6 ani, 7 luni

24.10.2010 3:57     citat 

fetitele mele merg amandoua la innot,de la anul ne orientam si la altceva dar depinde si de buget,coane Fanica foarte fericit

sus

Denunta
bebemyc

Copii
Cristian : 16 ani, 2 luni
Elena, Alin si Andrei - tripleti
12 ani, 1 luna
Andrada: 18 ani

24.05.2011 8:29     citat 

baietelul cel mare are 5 ani si practica fotbalul. rad nu e un sport prea potrivit, caci mereu vine julit de la gradinita, dar daca ii place ma bucur foarte mult ca face miscare.

sus

Denunta
vyronis

24.04.2021 5:28     citat 

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.ru
lasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.runameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.ru
navelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ru
onesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ru
quasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.ru
recessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ru
scarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.ru
tacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkas
ultramaficrock.ruultraviolettesting.ru

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: