· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > lichidul amniotic
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor lichidul amniotic     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 10 luni
Antonia: 11 ani, 4 luni

16.03.2007 3:07     citat 

Brrr, ma apuca groaza cand vad mesaje cum este cel trimis de oanam...intr-adevar, cred ca e cumplit sa patesti asa ceva si intr-un stadiu asa avansat al sarcinii...
Imi pare rau, oanam, ca ai trecut prin asa ceva...dar fruntea sus, fii curajoasa si roaga-te la Doamne Doamne sa iti trimita repede un alt bebe ca sa aiba si baietelul tau un fratior sau o fratioara sarut sarut sarut

sus

Denunta
capi

Copii
Alesia: 14 ani, 9 luni
am nascut deja!

17.03.2007 8:50     citat 

Nici nu stii cum e mai bine, uneori ne alarmam degeaba, alteori nu bagam in seama semne importante si pierdem tot. Eu am pierdut multe sarcini si mi-a murit si un copilas la nastere si dupa atata timp cred ca asa a vrut Dumnezeu. Va doresc sa nu treceti niciodata prin asa ceva. sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
oanam

Copii
Horia Filip: 16 ani, 1 luna
am nascut deja!

17.03.2007 10:12     citat 

Ocrisu multumesc pt incurajari si chiar numai curajul imi lipseste acum ca sa ma gandesc la inca un copil.
Capi iti doresc din tot sufletul sa nu ai nici o problema cu sarcina si sa-ti dea D-zeu un copil sanatos!

sus

Denunta
VIPERA

Copii
Maria-Anca: 15 ani, 1 luna
Ioana Luiza: 12 ani, 2 luni

17.03.2007 12:32     citat 

Multa bafta BubulunaRea , sa dea D-zeu sa fie totul bine !!!! Si fetelor fiecare explica ce a vazut la acel dop importante sunt mai multe povesti , ma gandesc ca nu toate doapele sunt la fel ....... descrieti cum ati vazut ca doar nu discutam de opere de arta ci de scurgeri , mucoase sau "bale' cum o fi ..... rad rad rad rad rad rad rad rad macar sa intelegem si noi astea incepatoare .....Chiar cum iti dai seama ca ti s-a rupt apa , daca zici ca faci pipi?
Cata cantitate e ?
Ma gandesc sa nu fiu pe wc cand se rupe apa si sa cred ca am facut pipi ?
Iti dai seama ca e apa?

confuz confuz confuz confuz confuz confuz confuz confuz confuz confuz

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

17.03.2007 4:20     citat 

Vipera, din ce am citit, lichidul amniotic cand se scurge este in cantitate destul de mare daca s-au rupt membranele, daca doar s-au fisurat, se scurge cate putin lichid si e posibil sa nu itri dai seama. Este transparent ca apa, cald si cu miros fad(ce o fi insemnand asta confuz ). Eu la prima sarcina am avut cezariana si nu apucase sa mi se rupa apa, au intervenit pt ca erau suspiciuni de suferin ta fetala, asa ca nu am experimentat "ruperea apei".

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

17.03.2007 4:23     citat 

----------
oanam a scris:
Nu Capi, nu e obligatoriu sa aiba sange si arat intr-adevar ca niste mucozitati.Chiar daca nu e f placut sa explicam, totusi trebuie mai ales ca nu toata lumea stie despre ce este vorba.Eu de exemplu spre marea mea durere si nefericire am pierdut o sarcina in 22 de saptamani pt ca nu am stiut ca acea scurgere e de fapt dopul gelatinos si nu m-am dus imediat la dr.Asa ca e bine ca viitoarele mamici sa stie aceste lucruri.
----------

Imi pare foarte rau pentru ce ai patit si fii sigura ca te inteleg perfect pentru ca eu am pierdut copilul la 35 de saptamani. Dar vreau sa te intreb ceva: ce au spus medicii? Daca pierdeai dopul gelatinos insa ajungeai la spital la timp, puteai duce sarcina la termen? Ce s-ar fi putut face? Stiam ca exista riscul de infectii daca pierzi dopul. confuz confuz

sus

Denunta
cis

17.03.2007 5:30     citat 

Totusi stiu ca incepand cu luna a 8 sunt normale niste scurgeri albe, care cica nu au nici o treaba cu dopul.
Of prin cate trebuie sa treaca o femeie!

sus

Denunta
oanam

Copii
Horia Filip: 16 ani, 1 luna
am nascut deja!

17.03.2007 6:28     citat 

Initial am crezut ca e vorba despre acele scurgeri pe care le au femeile insarcinate si de care spune Cis.
Eu am pierdut dopul in 3-4 zile Capi, si poate daca m-asi fi dus din prima zi cand inca nu incepuse sa se deschida colul..Dr. mea a incercat toate modalitatile sa-mi mentina sarcina dar era prea tarziu.Cand am ajuns la spital aveam dilatatie 7.Problema mea este colul incompetent iar a doua sarcina am dus-o cu cerclaj si fara efort fizic.
Este ingrozitor sa ti se intample asa ceva si de aceea sfatuiesc pe toate mamicile sa fie grijulii si sa nu trateze cu indiferenta nici o problema oricat de mica li s-ar parea.

sus

Denunta
Cora

21.03.2007 3:52     citat 

bubulinarea cum esti cu sarcina? ai disparuit de 1 saptamina!!! surprins

sus

Denunta
capi

Copii
am nascut deja!

21.03.2007 4:15     citat 

----------
oanam a scris:
Initial am crezut ca e vorba despre acele scurgeri pe care le au femeile insarcinate si de care spune Cis.
Eu am pierdut dopul in 3-4 zile Capi, si poate daca m-asi fi dus din prima zi cand inca nu incepuse sa se deschida colul..Dr. mea a incercat toate modalitatile sa-mi mentina sarcina dar era prea tarziu.Cand am ajuns la spital aveam dilatatie 7.Problema mea este colul incompetent iar a doua sarcina am dus-o cu cerclaj si fara efort fizic.
Este ingrozitor sa ti se intample asa ceva si de aceea sfatuiesc pe toate mamicile sa fie grijulii si sa nu trateze cu indiferenta nici o problema oricat de mica li s-ar parea.
----------

Imi pare rau trist trist

sus

Denunta
cis

22.03.2007 12:27     citat 

Oanam ,cred ca ti-a fost super greu. Chiar imi pare rau. Stiu cum e in asemenea situatii plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
bubulinaRea

Copii
andreea-9 ani
Eric-Alexandru-11 saptamani

22.03.2007 4:34     citat 

[color=green][/color] buna sunt sora bubulinei..si m-a rugat sa va scriu in locul ei.Nu a nascut este doar in spital.face tratament pt ca intradevar era sa piarda sarcina.va pupic dulce pe toate.sa fiti sanatoase cu bebei cu tot.

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 14 ani, 9 luni
Patric: 12 ani, 7 luni

22.03.2007 4:48     citat 

Bubulinarea iti doresc numai bine, sanatate tie si la bebe, sper sa ne auzim de bine............... sarut sarut sarut

sus

Denunta
daci

Copii
Tudor Andi: 14 ani, 10 luni
Anda Maira: 11 ani, 10 luni

22.03.2007 5:07     citat 

----------
bubulinaRea a scris:
buna sunt sora bubulinei..si m-a rugat sa va scriu in locul ei.Nu a nascut este doar in spital.face tratament pt ca intradevar era sa piarda sarcina.va pupic dulce pe toate.sa fiti sanatoase cu bebei cu tot.
----------

O pupam pe bubulinarea si suntem alaturi de ea ! Ne rugam pentru binele ei si al bebelului ! Doamne ajuta !
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 14 ani, 9 luni
Alexandra-Elena

22.03.2007 5:38     citat 

Sa speram ca va fi totul bine si bebe va sta cat mai mult in burtica.Fetelor care ati ajuns la sapte luni si aveti amenintare de nastere prematura nu va bazati pe faptul ca bebelusi la sapte luni supravietuiesc,prematurii sunt foarte imprevizibili,incercati sa stati in pat sa duceti sarcina pana la capat.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: