· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > la ce perioada dupa un avort pot avea un copil?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor la ce perioada dupa un avort pot avea un copil?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
anisia27

16.03.2007 5:14   la ce perioada dupa un avort pot avea un copil?  citat 

buna! am 27 de ani in urma cu 2 sap am avut o intrerupere de sarcina , vreau sa stiu cit timp trebuie sa astept ca sa pot decide sa am un copil din ce am citit 6 luni dar nu stiu sigur daca ma poate ajuta cineva. Ar fi util si un sfat vis a vis de a trece mai usor peste acest avort ..zilnik ma chinui cu amintiri care acum sunt inutile .pup

sus

Denunta
onitzu

Copii
radu: 19 ani, 6 luni
luca: 16 ani, 2 luni

16.03.2007 5:40     citat 

Medicul ce ti-a spus?

sus

Denunta
anisia27

18.03.2007 11:18     citat 

pai merg peste 1 sap la medic ca am inteles la 3 sap dupa avort mergi la consulatie si am sa intreb

sus

Denunta
ruxipops

Copii
Corinna: 16 ani, 8 luni
Irina: 29 ani

18.03.2007 1:10     citat 

de la caz la caz e altfel
la mine a fost copilul oprit in evolutie , murise adica , in sapt 12 !!!
dr azis ca dupa ce imi vine ciclul a treia oara am voie
si asa a fost !

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 15 ani, 9 luni
stefania elisabeta: 14 ani, 7 luni
Sofia Elena: 6 ani, 7 luni

18.03.2007 6:37     citat 

eu stiam ca dupa 6 luni organismul e refacut complet ptr o noua sarcina exclamatie

sus

Denunta
anisia27

19.03.2007 10:40     citat 

inca nu sa oprit singerarea marti fac 2 sap:( astept s amerg la doctor sa vad ce imi zice ....din ceea ce am citit e bine de asteptat 6 luni asi vrea mult mai repede ...dar nici sa ma grabesc fara ca organismul sa fie pregatit ...cineva a zis ca organismul a fost pregatit la 6 luni dupa dar de unde a stiu asta ? de la doctor? desi imi e si teama pe de alta parte de o alta sarcina sunt si in alata tara si medici aici se poarat ciudat nu isi dau interesul cind am intrebat de ce a zis ca numai dzeu stie:( multumesc mult ptr ca vb cu mine:) mi-ar place sa imi soune-ti mai multe....aici nu am cu cine vb si acasa nu a stiu nimeni ptr ca eu cu sotul meu nu am vrut s a mai intristam pe nimeni ....

sus

Denunta
alealecs

19.03.2007 11:02     citat 

Depinde si de cauza avortului....pe mine m-a chemat la o saptamana dupa chiuretaj sa vada daca totul e ok...era ok. Mi-a spus ca trebuie sa astept sa vina CM, sa mai facem niste analize si in functie de asta sa vedem ce mai facem. Dr. a zis ca daca nu gasim o problema la mine, in principiu ma pot apuca de treaba dupa al doilea CM (doar ca m-a pus deja sa iua zilnic acid folic si a spus ca dupa CM ma apuc si de progesteron nu stiu cate zile pe luna). Deci depinde de organism, de cauza care a provocat avortul...prietena mea aramas dupa 3 luni de la avort, are 2 gemeni super sanatosi.
Bafta!!!

sus

Denunta
anisia27

20.03.2007 9:53     citat 

despre ce analize e vb?

sus

Denunta
anisia27

20.03.2007 10:03     citat 

spune-mi cum ai acceptat ideea avortului? eu visesc crunt si ma gindesc nu stiu imi doresc un bb dar imi e teama de a avea unul iar nu stiu sunt confuza

sus

Denunta
alealecs

20.03.2007 4:40     citat 

Pai ar trebui sa iti faci toate analizele care se fac de obicei pt sarcina (gasesti daca dai cautare pe google "analize sarcina"); nici eu nu le stiu pe toate, dar am inteles ca cele mai importante ar fi toxoplazmoza, dozare anticorpi, timp de coagulare sange, hormoni. Nu ma pricep f bine...eu trbuie sa mai fac hormonii (progesteron si prolactina) dar asta numai in ziua 21 de CM ca cica asa trebuie si coagularea sangelui ca restul toate mi-au iesit bune.

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 15 ani, 9 luni
stefania elisabeta: 14 ani, 7 luni
Sofia Elena: 6 ani, 7 luni

20.03.2007 4:46     citat 

apropo de analize si eu am fost ieri si le-am luat mi-au iesit toate bune,ceea ce ma suprinde ca nu am gasit la fel ca in prima sarcina zambet

sus

Denunta
alealecs

20.03.2007 4:46     citat 

De acceptat nu am acceptat niciodata ideea...adica imi este in continuare greu, am cosmaruri aproape in fiecare noapte. Mi-am dorit mult copilul asta si nu cred ca o sa imi revin vreodata cu adevarat. Ce fac insa, asa cum ti-am spus inainte, este sa gandesc pozitiv; gandesc ca toate in viata asta se inampla cu un rost, si exclud din minte ideea ca nu o sa pot avea copii....nu concep asa ceva, si nu ma las chiar daca va trebui sa trec din nou prin chinurile astea. Eu cu cat mi se pun piedici in ceva, cu atat mai inversunata devin.
Trebuie sa te intaresti si sa nu te dai batuta...sa te gandesti ca exista deja un sufletel care deja asteapta ca tu sa lupti pt el, sa il primesti.
Iarta-ma, stiu ca sunt toate teorii, stiu ca suferi...dar numai un copil iti va alina suferinta asta, asa ca treci la treaba; analize, investigatii, tratament si "prestatie".
Eu una nu astept 6 luni...e prea mult...2 sunt destul...oricum mi s-a dovedit deja ca nu vine decat cand vrea el. sarut sarut

sus

Denunta
alealecs

20.03.2007 4:48     citat 

Ma bucur, gaguta pt tine. Sa dea Domnul sa ai un bebe sanatos!!!
Stii ca noi cam in aceeasi perioada am ramas gravide...asa ca il pup pe bebica ala mic (dar mare luptator)
La ce te referi ca sunt diferite de cealalta?

sus

Denunta
anisia27

20.03.2007 4:53     citat 

multumesc mult ptr raspuns ..sa vad ce imi zice doctorul si apoi ramine de vazut...am emotii sper sa nu fie pb ..pup

sus

Denunta
alealecs

20.03.2007 4:55     citat 

De-abia astept sa ai vesti bune...pana la urma ideal ar fi sa ni se gaseasca o problema, sa o rezolvam si sa ne vede de "treaba", nu?
Eu una prefer sa gaseasca o cauza decat sa stau asa in ceata.
Oricum...va fi bine, stiu eu...azi maine o sa aparem pe aici gravidutze si o sa ne distram de zilele astea cand eram disperate.
Pupici

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: