· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 40
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 40     
Gareth

17.03.2007 9:24     citat 

----------
Ruxi_Mici a scris:

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi mai maricei ----------------------------- sarut ---------------------------

15.08 - Stefania Estera (puiutza de VasiJoy), 3,030 kg, 53 cm, alimentatie diversificata

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 6 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, alimentatie diversificata , poze
02.09 – Ioan Alexandru (pui de ursulina), 3,400 kg, 55 cm, alimentatie diversificata
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 3,417 kg, 50 cm
06.09 - Alexia Maria (puiutza de anca79), 3,400 kg, 52 cm, alimentatie naturala
07.09 - Maria Mirabela (puiutza de margaritar) 3,150 kg, 48 cm
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg, 44 cm, alimentatie diversificata
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 3,600 kg, 52 cm, alimentatie diversificata
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 3,000 kg, 51 cm, alimentatie diversificata, poze, Bucuresti-Colentina
11.09 - Erik (pui de biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm, alimentatie diversificata

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 5 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), alimentatie naturala
18.09 - Karina (puiutza de helem), 3,750 kg, 50 cm
18.09 - Matei (pui de catimatei)
19.09 – Alesia Alexandra (puiutza de peppe0604), 3,350 kg, 50 cm, Iasi
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 3,090 kg, 55 cm, alimentatie diversificata
24.09 - Dalya (puiutza de Amoodia), 3,140 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
25.09 - Melissa Andreea (puiutza de magda06), 3,150 kg, 51 cm
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg, 49 cm, alimentatie diversificata
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata
28.09 - Anastasia (puiutza de nicoleta121), 3,100 kg, 49 cm
29.09 – Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 3,300 kg, 51 cm, alimentatie naturala
02.10 - Melisa (puiutza de maslinuca)
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm, alimentatie artificiala
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm, alimentatie artificiala, poze
06.10 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm, alimentatie mixta , poze, Bucuresti-Pta Sudului
11.10 – Vlad (pui de bianca_ve), 3,300 kg, 52 cm, alimentatie diversificata
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm, alimentatie diversificata, poze

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 4 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

15.10 – Alexandru Ionut (puiutza de hermine), 4,050 kg, 52 cm, alimentatie artificiala
18.10 – Isabella (puiutza de anima_dia), 3100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata , poze
18.10 – Alexia Elena (puiutza de lole), alimentatie mixta
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5 cm, alimentatie naturala , Bucuresti
19.10 - Boris (pui de bavi), 3,600kg, 50 cm, alimentatie diversificata, Bucuresti
21.10 - David (pui de paganika), 4,330kg, 54 cm, alimentatie mixta, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm
26.10 - Calin (pui de franceska1), 3,240 kg, 52 cm, alimentatie naturala , poze
30.10 – Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 2,840 kg, 50 cm, alimentatie naturala , poze, Bucuresti-Patinoarul Floreasca
02.11 – Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm, alimentatie artificiala
02.11 – Arianna (puiutza de irinuta78), 2,965 kg, 49cm, alimentatie artificiala
05.11 – Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm, alimentatie naturala
06.11 – Bendis (puiutza de gazzella), alimentatie diversificata, povestea nasterii lui Bendis
08.11 – Andrei Darie (pui de roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm, alimentatie naturala, poze, Bucuresti-Militari
08.11 – Tudor Andrei (pui de dryada), 3,300 kg, 52 cm
10.11 – Rares (pui de bumbisor), 4,000 kg, 53 cm
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 3,180 kg, 53 cm, alimentatie naturala

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 3 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 3.500 kg, 50 cm, ?
19.11 - Dan Andrei (pui de peach_danandrei), 3.850 kg, 53 cm, alimentatie ?
20.11 - Tudor (pui de viuta), 2.890 kg, 55 cm, alimentatie mixta

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi mai mititei ----------------------------- sarut ---------------------------

13.12 - Luca Daniel (pui de anna_m), 3,000 kg, 50 cm, alimentatie naturala

Avem 25 fetite si 27 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi si voiosi !!!

Nota:
- Am pus link pe numele fiecarei mamici la profilul de pe parinti. Sper sa va fie de ajutor. sarut
- Cine doreste sa existe in dreptul lor link la albumul pozelor lui bebe, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca observati ca in dreptul bebelusului vostru nu sunt trecute toate datele (greutate si lungime la nastere, mod de alimentatie, locatie), va rog sa mi le transmiteti;
- Daca in colaj este o poza veche pe care doriti sa o actualizati, o fac cu placere, imediat ce o primesc;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

----------

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

18.03.2007 9:50     citat 

La multi ani Karina , Matei , Isabella , Alexia Elena !

sus

Denunta
Dia27

Copii
MARIO: 14 ani, 2 luni

18.03.2007 10:24     citat 

La multe lunite; ISABELLA, ALEXIA, KARINA, MATEI! Sa CRESTETI MARI SI CUMINTI sarut

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 16 ani, 1 luna
B: 14 ani, 2 luni
M: 8 ani, 9 luni

18.03.2007 10:24     citat 

La multi ani Karina, Matei, Isabella, Alexia Elena !

Intru doar sa va urez o duminica placuta!
noi mergem undeva la rau in formatie mai mare azi, cateva familii cu strumfii.
Super!
Distractie placuta tuturor oriunde ati fi!

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

18.03.2007 10:39     citat 

Ce frumos, in Bucuresti au inflorit copaceii sarut
La multi ani Karina, Matei, Isabella, Alexia Elena !
Gazella distractie placuta scot limba
Si mie mi-au venit rusii dar ca de obicei , fara dureri si cantitatea a fost mai amre la primul dar pe urma sau reglat foarte fericit

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

18.03.2007 11:37     citat 

La multe lunite Karina, Matei, Isabella, Alexia zambet sarut

Andreina va urez o duminica placuta si distractie mareeee zambet

Margot ma bucur mult pentru tine, macar tu ai scapat si de durerile astea zambet

sus

Denunta
16112006

Copii
mogosescu sonia stefania: 14 ani, 2 luni

18.03.2007 12:13     citat 

La multi ani Karina , Matei , Isabella , Alexia Elena ! [color=orange]

sus

Denunta
sophia3

Copii
Sofia Ioana: 17 ani, 6 luni
Ruxandra Maria: 14 ani, 4 luni

18.03.2007 12:46     citat 

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi! sarut
Dupa cum va spuneam ieri,am fost la doctor sa vedem starea plamanilor,daca totul e ok;se pare ca tratamentul si-a facut efectul si Ruxandra nu mai prezinta nici un ral,nu se mai aude nimic la plamani. zambet
Si ca ziua sa fie buna pana la sfarsit ne mandrim cu faptul ca tot ieri am inceput diversificarea cu mar si banana(ne-a cumparat tati la borcanel de la nestle pentru ca pe cel facut in casa nu-l papam trist ).Asta i-a placut intr-o oarecare masura;a fost putin cu cantec,joc si voie buna,toata familia a participat la masa Ruxandrei:tata canta,Sofia dansa,mama incerca sa-i bage lingurita in gura rad ,toti eram cu aaaaa deschide gurita,hai ca vine avionul si alte de-astea.Dupa 10 minute eram terminati cu totii rad dar a fost placut si ne-am distrat de minune!
Va pupam si va dorim o zi frumoasa;azi asteptam musafiri!Vin nasii Ruxandrei;cred c-o sa iasa distractie mare sarut prostit sarut !

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

18.03.2007 1:00     citat 

Buna, fetelor! La multi ani celor sarbatoriti astazi!!
Mi s-a spus o chestie, nu stiu daca e adevarat intrebare cica nu e bine sa- dai bebeului banane pana la 1 an pentru ca nu are inca enzima de digerare a lor, bananele fiind printre cele mai grele fructe la stomac...acuma, eu v-am auzit (respectiv citit) ca unele ati dat si banane, ... nu stiu ce sa mai cred... confuz

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

18.03.2007 1:05     citat 

Viuta in Italia bananele se recomanda de la 6 luni in sus. Este un fruct cu multe vitamine pentru asta este digerat mai lent. Important este sa nu dai o cantitate mare la bb. Si Federica papa banana si sa vezi ce-i place, dar nu ii dau mult desi ea inca nu are 6 luni inca, adica pe saptamina ea nu papa nici jumatate de banana mica.

sus

Denunta
franceska1

Copii
Calin: 14 ani, 2 luni
Cosmin
am nascut deja!

18.03.2007 2:31     citat 

Si noi uram bebelusilor sarbatoriti la multi ani!!! sarut sarut sarut sa cresteti mari si sanatosi, pupici de la Calin si mami a lui sarut sarut sarut

sus

Denunta
danny_ro

Copii
Daniel - Alexandru: 17 ani, 9 luni
Rares - Matei: 14 ani, 4 luni

18.03.2007 4:02     citat 

La multi ani Karina, Matei, Isabella si Alexia Elena sa cresteti mari si sanatosi ,
fetelor azi am cumparat spanac si vreau sai dau si lui Rares , voi cum lati gatit pentru bb
Rares mananca cate o banaba pe zi, noua nea recamandat doctora lui sai dau banana cu iaurt , eu ii dau cam 3-4 banane pe saptamana ,ii plac foarte mult daca ar fi dupa el ar manca in fiecare zi

sus

Denunta
misabelush

Copii
Dana Kineret: 14 ani

18.03.2007 6:53     citat 

La multi ani si din partea noastra tuturor sarbaoritilor!!sa cresteti mari ,sanatosi si frumosi! sarut sarut sarut
pe cine cheama isabella? e un numel frumos foarte fericit cool sarut

o zi buna fetelor

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

18.03.2007 7:09     citat 

La multe lunitze Karina , Matei , Isabella , Alexia Elena !
Viuta alaptatul nu are nici o legatura cu ciclul menstrual!Dupa cum vezi ppoate veni si in timpul alaptatului!E legat de hormoni cum zicea si ralus!!!!Mie mi-a venit acum 5 zile prima data dupa ce am nascut (alaptez exclusiv!) si nu a fost dureros, nici mai cantitativ ca inainte ci doar o schimbare de culoare, mai intensa!
Si eu stiam ca banana se da dupa 6 luni si preparata, nu cruda.Chiar intrebasem mai demult pe forum si m-am lamurit pana la urma.Dar cum toata treaba asta cu diversificarea nu e batuta in cuie (vezi alaptat exclusiv pana la 6 luni si apoi diversificare dar unii copii o iau mai din vreme, dand anumite semne ca ar vrea sa o inceapa!)asa si cu banana!!
Sophia sanatate multa!Ma bucur ca sunteti bine!
Gazzella cum a fost la rau?S-a mai scaldat Felix?
Dia stiu ca am citit mai demult un subiect aici pe forum despre problema lui Mario!Poate il are Ruxi ca postase si ea acolo!
Dana si Eagles ce poze superbe!Prima primavara din viatza lor! jenat

Noi am fost plecati in weekend la Snagov, la niste colegi!Vremea a fost super iar Darie a stat fara caciula de se oripilau toti foarte fericit
Si ca de obicei zapacita de mine trebuia sa faca o boacana! nervos
Dupa ce am ajuns acolo si am facut turul vilei, care e super, ne-am instalat, am alaptat copilul,l-am pus in carucior si l-am dat la aer pe terasa cu tati! Am capatat cateva clipe de liniste si zic sa ma duc si eu la toaleta (ca cu CM asta e .......nashpa!) sa ma spal si alte alea!Zis si facut!Baia super moderna, cu geam si cu cheie la usa (2 chei atarnate de ea!)..Zic: hai sa inchid usa sa nu intre careva dupa mine!Zis si facut! foarte fericit
Mi-am facut toaleta, m-am cremuit toata...eram cea mai cea!Dau sa ies din baie, rotesc cheia...nimic!Mai rotesc odata....nimic!Dupa multe incercari mi-am dat seama ca de fapt usa nu se mai deschide si ca sunt blocata acolo!
Noroc ca de 4 luni telefonul mobil e nelipsit de langa mine! foarte fericit Imi sun sotzul, ii spun tarasenia!Ma intreaba daca e geam , ii zic ca da!Arunc cheile pe geam , vine sotzul incerca cu cheia ...nimic! foarte fericit Darie deja simtise ca se intampla ceva, ca sotzul il luase in bratze, si incepe sa planga!Eu incercam sa-l linistesc vorbindu-i din baie....el mai tare urla!!!Cheama sotaul alti colegi, incearca fiecare pe rand sa deschida usa......nimic!Nu vroia si pace!Baia era la etajul 1 asa ca nici gand sa sar pe geam!
Simteam ca innebunnesc!Pana la urma s-au hotarat sa sparga frumusetze de usa!Numa; ca s-a gasit un coleg mai rasarit si a reusit sa o deblocheze dupa aproape o ora!! rad rad rad rad
Per total a fos un we super pt ca Darie a stat f mult la aer!!!
A.........nu e prima oara cand raman blocata in baie!Am mai patit-o in poiana tapului dar atunci am sarit pe geam care era la vreo 3 m deasupra unei terase!!!! rad rad Mi-au montat baietii atunci cordelina si am facut rapel!!! rad rad rad rad

Am vazut in poze 2 papushele scumpe!Sa va traiasca!
Rox

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

18.03.2007 7:24     citat 

Mai, eu nu stiu, dar chiar ginecologul mi-a spus ca la alaptat exclusiv, fara nici macar ceai, apa sau siropuri, CM nu vine...
In alta ordine de idei, aventura ta afost super!!!!! Trebuia sa te filmeze cineva...sau a facut-o? rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: