· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Vacante, concedii cu copii > vacanta cu copii mici in Turcia
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor vacanta cu copii mici in Turcia     
elag

30.03.2007 8:11   vacanta cu copii mici in Turcia  citat 

Dragelor,
Vrem sa mergem in vara asta cu copiii nostri (3 ani si 7 ani) in vacanta la turci!
eu sunt totdeauna foarte nervoasa cand e vorba sa merg cu copiii intr-un loc necunoscut.... plang sau sunt foarte trist
de aceea am mare nevoie de ajutorul vostru!!!
Cine poate sa imi recomande un hotel de 4 * cu all inclusive, pe o plaja de NISIP, si desigur cu o echipa care sa se ocupe de distractia copiilor (ca mama si tata sa mai respire un pic... scot limba )?

Nu stiu sigur daca sunt in forumul corect jenat ... dar sunt sigura ca mamicile de copii de 3-7 ani pot sa ma ajute! foarte fericit

sus

Denunta
ddadriana

31.03.2007 9:53     citat 

elag, eu acuma 10 ani am fost la turci. Nu mai stiu exact dar parca avea 4 stele, si avea tot ce i-ti dorea inima. Avea ingrijitori, ptr copii. Era un lux, de nu ne-am asteptat. Daca iei reviste de la diferite firme turistice, poti sa te documentzi, ce i-ti ofera. de obicei, ei enumera, tot ceea ce i-ti ofera, punctele pe care nu le pomeneste ( de exemplu, plaja cu nisip, distanta pina la mare, ingrijirea copiilor, servicii speciale) trebuie sa sti ca nu ti le ofera. Noi am fost in Side, si am stat la hotelul venus. Trebuie sa-ti spun si desavantajele pe care le-a mincarea dupa 3 saptamini, ne-a frumos, si se facea mincare turceasca specific zonei. Nu ne-a loc, legumele, erau intotdeauna, fierte in ulei, gretoase, sau cu maioneza, carnea tare, chiar si pestele fara nici un gust si uscat. Stiu ca persoanele care sau dus prin cluburi eropene, au capatat mincare cunoscuta nou, si au fost foarte multumiti de minancarea servita.

sus

Denunta
rapunzel

Copii
ANDREEA
MIHAI

31.03.2007 10:15     citat 

Mie mi s-au recomandat hotelurile Botanic, Saphir, Delphin - toate in Alanya; mi s-a/region-Reiseinformationen_Alanya-ch_-oid_6776.html" target="_blank">http://www.holidaycheck.de/region-Reise..._6776.html
ptr cine il intereseaza un link ,in limba germana , cu aprecierea persoanelor care au facut concediu in turcia, despre serviciile hotelelor. rapunzel, hotelele date de tine nici nu leam gasit.

sus

Denunta
rapunzel

Copii
ANDREEA
MIHAI

01.04.2007 8:30     citat 

http://www.kusadasi.ro/hoteluri-alanya-turcia-s7.html
ddadriana, uite unul si in linkul dat de tine, aici: /charts.php?lid=4&chartTyp=beste&ch=hb" target="_blank">http://www.holidaycheck.de/charts.php?l...este&ch=hb

sus

Denunta
elag

02.04.2007 12:54     citat 

rapunzel,

cum adica verifici hotelurile?

sus

Denunta
rapunzel

Copii
ANDREEA
MIHAI

02.04.2007 1:02     citat 

----------
elag a noi cu copiii la vara, prin iunie-iulie , ori in Turcia, ori in Grecia si va povestim cum a all inclusive?

Mersi

sus

Denunta
77ffb

Copii
maria-alexia: 16 ani, 8 luni

05.05.2007 1:14     citat 

buna ziua
am si eu niste intrebari....as vrea anul asta sa merg cu fetita in turcia...cat ii platesc biletul?intreg? si in camera imi va da patut separat?
ea e obisnuita sa doarma in patut(am uitat sa specific ca fata va avea 1 an si 4 luni atunci).Ii dam sa manance de acolo,sau trb sa necaram cu ceva din tara?

sus

Denunta
MADAU

Copii
ALEXIA MIRUNA: 16 ani, 11 luni

29.05.2007 8:08     citat 

Noi plecam luni in Antalya, la hotel Delphin Palace, mergem cu inca niste prieteni, deci vor fi in total 3 pitici (2 ani, 1.5 ani si 8 luni). Sper sa ne descurcam ok, mie mi-e tare frica de zborul cu avionul, sa nu faca cei mici urat. O sa va spun cum a raspund..

Elag eu ii iau pampersi de acasa, ii scot din bax si-i pun aliniati desupra hainutelor, nu vreau sa stau pe acolo sa cumpar.

77ffb ptr Turcia la majoritatea hotelurilor nu platesti nimic ptr copil pana la 2 ani, in camera iti da patut special ptr bb (tip tarc) fara sa platesti ptr el, au scaune de masa in restaurant...asta ce iti spun eu acum e valabil la 5*, cred ca si la 4*. Mancarica o sa-i luam de la ei, am inteles ca au peste tot mancare speciala ptr copii.

sus

Denunta
mikimihaescu

Copii
Luca Vlad: 21 ani
Andrei Tudor: 26 ani, 4 luni

30.05.2007 7:55     citat 

si noi vrem sa mergem in Turcia. Doar ca ai mei numai sunt mici, au 5 ani si 11 ani. Vrem in Antalya la un club de 5 stele cu all inclusive. Am gasit cateva locuri, mergem sa vedem la agentii la ce pret sunt, ca de pe net nu e clara reducerea pentru copii. de Delphin Palace am auzit si stiu ca m-am uitat si penet si parea ok.
Vacanta placuta si revin maine dupa tura pe care o voi face la agentii.

sus

Denunta
ddadriana

30.05.2007 10:18     citat 

Eu am mai pomenit ca acum 10 ani am fost in Turcia. Se gasea tot ce i-ti dorea sufletul. Nu aveai voie sa faci cumparaturi in zona turistica, ca era totul f scump dar se gasea de toate. Pe plaj i-ti cerau 8DM pe o felie de pepene, iar in piata, de 2 DM i-ti umplea plasa cu fructe. Berea turceasca era mai scumpa decit berea nemteasca in germania, asta i-l enerva pe barbatul meu. Aveau o lege, ca nu aveai voie sa aduci apa de baut in hotel, trebuia sa o cumperi de la ei, si aia era de veo 10 ori mai scumpa decit in oras.Excursiile la ei se meritau, la inceput am facut doua scurte ca sa vedem ce calitate ofera, si am fost f multumiti. Am vazut un sat unde traia lumea ca in evul mediu, dormeau pe jos, am vizitat, nomazi, ruine romane, Dar cel mai cel a nedescris. Pe linga natura nemaipomenita, pe care am putut sa o vedem pe acolo, in cele trei zile, am avut un ghid, un om nemaipomenit. Felul in care a cultura, arta, religia, si politica turceasca, a turcia, ne-a o natura frumoasa. Turcii erau foarte ospitalieri, ori unde te opreai i-ti oferea ceai. Baiul era ca te trageau in teapa cu preturile, daca nu te tirguiai cu ei, si sotul meu nu se stia la tirguit, si era f suparat pe ei.

sus

Denunta
miria_cristina

Copii
Maria Damiana: 18 ani
am nascut deja!

10.06.2007 6:24     citat 

si daca vreau sa-mi las copilul sub supraveghere in hotel pentru1 ora am cu cine sa-l las?
Ca parca au spatii amenajate cu supravheghetori, dar nu-s sigura.

si tare sunt curioasa daca au si meniu light

sus

Denunta
ddadriana

11.06.2007 12:24     citat 

in primul rind trebuies sa vezi daca hotelul in care mergeti ofera serviciul acesta. Cred ca unde am fost noi in turcia a obicei stiu ca dupa 3 ani, i-i poti lasa, dar depinde si de copil, daca va vrea sa steie.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: