· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > de cand se calculeaza sarcina
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor de cand se calculeaza sarcina     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
Alfy

29.09.2006 8:06   de cand se calculeaza sarcina  citat 

Salutare tuturor,
Am si eu o nedumerire. Acum ceva timp mi-a zile dar f abundent. Nimic neobisnuit. Eu fac si un tratament cu duphaston ca sa raman insarcinata. Dupa acea luna, au trecut alte fix 28 de zile, si in loc de un ciclu normal, ce sa vezi doar niste scurgeri maro. M-am gandit ca am ramas insarcinata si fericita, am facut cateva teste de urina din 4 in 4 zile dar toate erau negative.. La 2 saptamani dupa dupa acele scurgeri maro, din senin, m-am trezit cu o scurgere mica albicioasa. Eu ma aflu acum la o saptamana distanta de data cand ar trebui teoretic sa-mi vina. Ieri chiar ma durea ovarul stang. Am facut iar un test de urina si nimic. Mai am doar o saptamana pana cand voi afla cum stau. Intrebarea mea este de cand sa calculez cele 2 saptamani pt.a sarcina. Eu nu mai inteleg nimic.Doctorul meu a peste o saptamana, dar eu nu mai am rabdare. a fapt intrebi la cat timp dupa instalarea unei sarcini ea poate fi confirmata; vestea proasta e ca depinde, teoretic la 2 sapt dupa fecundare testul iti va iesi pozitiv, insa practic... alta poveste
petele maronii pot fi un semn, dar iarasi, nu e sigur
mai asteapta si tu putin, stiu ca e greu...
iti doresc 2 liniute roz sarut

sus

Denunta
madis

Copii
Vlad: 13 ani, 4 luni
Stefan: 12 ani

29.09.2006 11:29     citat 

Din cate stiu eu, si am experimentat nu prea da rezultate testul de urina dupa primele 2 saptamani de la concepere, mie mi-a dureau rau rinichii si am facut o ecografie. Mi s-a ca sunt aproape pregatita de menstra. Asa ca nu am ramas dar oricum a trebuie sa urmez un tratament. Nu mai inteleg nimic.... din CM asta. Cred ca m-a tratamentul cu duphaston...

sus

Denunta
cis

08.10.2006 12:05     citat 

buna,
mie tot dupa3 saptamani mi-a
Alfy

09.10.2006 6:55     citat 

Pe data de 5 nu mi-a nici pana azi 08.10.2006 dupa 3 zile nu mi-a sarcina si a ca am dupa ce am lasat tratamentul cu duphaston o dereglare hormonala. O sa-l sun pe doctor maine sa-mi faca un consult. de 6 zile am tinut si un tratament cu urinex pt.ca am avut niste pietre la rinichi, si va dati seama ca nu pot ramane insarcinata daca am pietrele, ca tratamentul ar afecta fatul. Sper sa raman in curand...

sus

Denunta
cis

09.10.2006 5:14     citat 

cu siguranta o sa fie bine si o sa ti se indeplineasca dorinta. Eu am ramas anul trecut insarcinata dupa 9 luni, dar din pacate am pierdut sarcina la 3 luni. Acu dupa alte 6 luni sunt din nou insarcinata. o sa fie bine si la tine alfy. Cat despre rinichi....ai grija

sus

Denunta
Alfy

17.10.2006 11:51   Ovamid  citat 

Buna fetelor,
Dupa ce am dus un tratament cu duphaston si nu am ramas insarcinata, doctorul mi-a la cm. Stie cineva amanunte legate de acest medicament. Eu nu am auzit pe nimeni vorbind de el, si sa fi dat rezultate. Ce parere aveti ??

sus

Denunta
VIPERA

Copii
Maria-Anca: 15 ani, 4 luni
Ioana Luiza: 12 ani, 4 luni

09.11.2006 10:32     citat 

Am facut eco vaginala in ziua a14a de la menstra si mi-a marimea corecta , eu aveam 10mm si ei trebuiau sa fie de 18 mm . Mi-a pastila din ziua a3a pana in ziua a8a , dupa care m-am prezentat in ziua a14a la eco vaginala sa vada daca s-au marit foliculii ca sa fie buni de fecundat . si .... SURPRIZA eram insarcinata in 6 saptamani . Adica la prima eco eram deja insarcinata si nu l-a ajutor rasp meu . Oricum a cand ai scris poate s-a sanatate sa intrii cat mai repede in clubul burticutelor !

sus

Denunta
Alfy

09.11.2006 10:45     citat 

Multumesc pt. ajutor. Ce sa zic....imi venise CM pe 12 oct, am luat ovamid pt. stimularea ovulatiei si acum astept sa vad ce se intampla. Ieri pe 08.11. trebuia sa imi vina, dar nu mi-a bucur ca poate am ramas, pe de alta parte mi-e frica ca este doar o alta intarziere de CM si nimic mai mult. Acum cateva zile am avut o scurgere alba vascoasa. Nu stiu ce o insemna. Nu ma doare nimic, si nu am nici un simtom. Astept sa vad ce se intampla. O sa fac un test de sarcina peste 2-3 zile daca imi mai intarzie CM. Oricum multumesc de ajutor. Sper sa iasa ceva...

sus

Denunta
Elise

am nascut deja!

09.11.2006 1:59     citat 

Alfy, poate e cu ochisori, cine stie. Atata cat timp nu a multa vreme mesajele de pe acest forum dar inca nu am postat decat o singura data.Vreau sa va spun ca si noi vrem tareeeeeee muuult un bebe dar se pare ca nu rea sa vine.Au tecut aproape 6 luni de cand incercam dar fara succes.luna trecuta i-am zis la sotior ca ar fi bine sa incercam sa facem in fiecare zi da de reuseste.Acum astept cu nerabdare rezultatul .Pe 14 nov ar trebui sa vina urmatorul cm .of ce bine ar fi sa nu mai vina ..........deja si sotul meu sie bineinteles si eu suntem tare necajiti.Va doresc sa vina barza cat mai repede la toate cele care isi doresc.Va pup si o sa va tin la curent

sus

Denunta
Alfy

29.11.2006 1:52     citat 

Buna fetelor,
Nu am rezolvat nimic...mi-a zilele astea am fost iar la ovulatie...am facut teste si cand au iesit 2 liniute am profitat de moment cu sotul meu. Nu stiu ce sa zic cat de bune sunt testele astea si daca stiti pe cineva care poate spune la cat timp a teste. Eu si sotul meu ne chinuim de cca 1 an si luna asta est prima oara cand folosim astfel de teste.
Eu va doresc bafta tuturor si sa fie cu 2 liniute.....
Bafta si tie bubulina 77, poate cine stie....ramanem si schimbam impresii in 4.... foarte fericit

sus

Denunta
Elise

am nascut deja!

29.11.2006 3:27     citat 

Alfy, poate ai nimerit ovulatia si vii cu vesti bune.
Bubulina a bubulina. Bravo, ma bucur si felicitari sincere. poate am noroc si o sa pot vb si eu ca de la o viitoare mamica la alta. Pana atunci, nu-mi ramane decat sa sper ca nimeresc momentul oportun....sper sa o nimeresc cu testele de ovulatie.
Inca odata, sincere felicitari !!!!!!!!!!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: