· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > vreu si eu o fetita
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor vreu si eu o fetita     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
mel

02.03.2003 8:40   vreu si eu o fetita  citat 

Am citi mesajele voastre referitoare la "fata sau baiat?" , legate de calendarul chinezesc. Ce i-mi recomandati pt. a trei ani si doua luni ?

sus

Denunta
eapopescu

03.03.2003 8:12     citat 

Eu iti recomand sa nu te iei dupa toate prostiile si sa lasi norocul sa decida. Ce conteaza ce iese?! Sanatos sa fie! Dar daca vrei musai fetita si nu incape tocmeala, incearca mai departe de ziua ovulatiei.

[Modificat la data 3/3/2003 eapopescu]

sus

Denunta
SMOKY

03.03.2003 8:42     citat 

..EU NU STIU DACA ACEL CALENDAR MERGE...LA MINE a PIERDUT?DACA NU GASESTI ALTA METODA CARE SA TE AJUTE SA AI FATA...INCEARCA CU CALENDARUL ASTA...LA MINE S-a INCA LA 2 COLEGE de MUNCA...AI VAZUT si TU DACA AI INTRAT PE ACEL SITE CA LA MULTE FETE S-a LA ALTELE NU...BAFTA

sus

Denunta
lumi12a

Copii
Lexi: 20 ani, 2 luni

03.03.2003 9:05     citat 

Eu personal iti recomand in primul rand, sa fii sanatoasa si sa purcezi la treaba foarte fericit si in al doilea rand, SA ITI DORESTI MULT de TOT. Daca stii sa iti doresti, poti avea norocul sa ai.
In rest, toate prostiile si superstitiile sunt... apa de ploaie. Crezi ca daca s-ar fi stiut "retete", lumea nu ar fi... ei, dar nu mai conteaza.
Noi iti dorim sa ai o fetita frumoasa si sanatoasa. si o sa ai!trag cu ochiul

sus

Denunta
Cora

03.03.2003 8:38     citat 

foarte fericit Apropo de alegerea sexului, desi multe-s doar teorii, iar practica cu muuuult difera:cool:, gasisem o data pe net una din metode in functie de ovulatie: garantau 80% rezultat pozitiv. Iti spun sincer ca si eu am urmat-o, vroiam baiat musai, a pierdut daca incerci? Teoria spune ca mobilitatea spematozoizilor ce contin cromozom Y este mult mai mare decit in cazul celor cu X, de aceea, pt. a celor cu Y posibilitatea de a dupa ovulatie sau in ziua cind are ea loc. Teoria sustine ca acesti spermatozoizi cu Y isi maresc mobilitatea la temperatura mai ridicata, mai exact cind are loc ovulatia. Mai spune ca in timp ce durata medie de viata a 72 de ore, la cei cu Y aceasta ar fi mai mica de 48 de ore.surprins
Daca ai inteles ceva din teoria asta si stii exact cind ai ovulatia, incearca sa concepi cu 2-3 zile inainte sau dupa ea.trag cu ochiul
Succes!

Ultima modificare efectuata de catre Cora la 16.10.2003 4:46, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
haida

04.03.2003 7:52     citat 

Buna,fetelor! Vroiam sa intreb daca stie cineva dupa cat timp poti ramane insarcinata avand un diagnostic Hipotiroida.Am inteles ca voi lua Euthyrox toata viata mea,dar e posibil ca dupa o perioada de 6-8 luni pot sa sper ca pot ramane insarcinata.

Stie cineva ceva,poate ma lamuriti si pe mine.

Sa auzim numai de bine!

sus

Denunta
jul

Copii
adina: 21 ani, 8 luni

11.03.2003 11:03     citat 

salut,
fa ce vrei si cum vre,i totu e sa ai incredere in tine si vei avea ce doresti zambet
dorinta e a tu poti sa contrlezi zambet
numai bine
jul

sus

Denunta
ina_nz

Copii
Adrian: 18 ani, 11 luni
Maya: 12 ani, 11 luni

12.03.2003 3:03   vreu si eu o fetita  citat 

Ieri am fost la ecografie si am aflat ca scumpa mea Andreea este un baietzel rad
Dupa toate calendarele chinezesti si alte astfel de preziceri imi iesea fetitza. Drept urmare eream 99% sigura si pregatita sa am un motocel de fata. Nu mai spun ca bunicele i-au trimis martisoare de 1 Martie! Am ramas si eu si sotzul blocati!
Pana la urma nu conteaza ce e...am fost foarte fericiti sa vedem ca e sanatos si vioi si il asteptam cu aceeasi nerabdare! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Cora

12.03.2003 3:11     citat 

rad rad Lasa Ina ce mai conteaza ca-i baietel, sa fie sanatos si sa manince bine, da-le incolo de calendare si vorbe babesti. trag cu ochiul
Sarcina usoara in continuare!

sus

Denunta
georgia

Copii
Vlad Bogdan: 20 ani, 8 luni

12.03.2003 7:31   8)  citat 

Mai daca aflati vreo reteta ptr fetite sa o postati, ok??? Mai astept, poate se descopera si altceva decat stiu eu!!! Mama mea zice ca de ce mi-e frica de aia nu o sa scap adica 2 baietiiiiiiiiii scot limba Sper sa nu aibe drepate trag cu ochiul

sus

Denunta
bursuc

Copii
Alexandre Stefan: 20 ani, 6 luni

12.03.2003 5:10     citat 

Georgia,
Citind mesajul tau, am inteles ca ai fii gravida, sau am inteles eu gresit?
Tu esti cea de il are pe Vlad, nu?
Daca esti, atunci felicitari si daca nu, atunci spor la treaba,hihi!

sus

Denunta
vladosmina

Copii
vlad: 21 ani, 2 luni

12.03.2003 11:45     citat 

Haida, si eu am probleme cu tiroida si iau Eltroxyn, dar doctorul nu mi-a abia apoi sa pot ramane insarcinata,si asta pentru ca am descoperit glanda acum vreo 3 ani in urma si nu am luat nici o masura sa pot remedia situatia.
Abia in februarie anul acesta am inceput tratamentul pentru glanda,doctorita spera ca peste un an sa pot procreea,deoarece am o dereglare hormonala puternica si pana se mai linisteste mai dureaza,eu sper si mai devreme ca abia astept sa am un bebe,si trei daca e posibil,sa ma auda dumnezeu.
Oricum mersi mult de raspuns,si te tin la curent daca se intampla evenimentul.

Sa auzim numai de bine! trag cu ochiul

sus

Denunta
bertha

Copii
Diana: 26 ani, 5 luni

13.03.2003 9:53     citat 

Ina, se mai intampla ca ecografele sa mai si greseasca. Sora mea a o vecina de bloc. Asa ca nu esti niciodata sigur 100%.

sus

Denunta
Renata

Copii
ENYA ANNE MARIE: 19 ani, 8 luni

18.03.2003 3:16     citat 

LA MINE ECOGRAFUL NU a LA 12 SAPT . de SARCINA CA VOI AVEA FETITA ( ADEVARAT ERA O SUPOZITIE ) , DAR PANA LA URMA TOT FETITA a FERICITI si de MANDRI de ODORASUL NOSTRU .

O FAMILIE FERICITA ....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: