· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 46
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 46     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

03.04.2007 9:53     citat 

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi mai maricei ----------------------------- sarut ---------------------------

15.08 - Stefania Estera (puiutza de VasiJoy), 3,030 kg, 53 cm, alimentatie diversificata

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 7 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, alimentatie diversificata , poze
02.09 Ioan Alexandru (pui de ursulina), 3,400 kg, 55 cm, alimentatie diversificata
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 3,417 kg, 50 cm

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 6 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

06.09 - Alexia Maria (puiutza de anca79), 3,400 kg, 52 cm, alimentatie naturala
07.09 - Maria Mirabela (puiutza de margaritar) 3,150 kg, 48 cm
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg, 44 cm, alimentatie diversificata
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 3,600 kg, 52 cm, alimentatie diversificata
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 3,000 kg, 51 cm, alimentatie diversificata, poze, Bucuresti-Colentina
11.09 - Erik (pui de biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), alimentatie diversificata
18.09 - Karina (puiutza de helem), 3,750 kg, 50 cm
18.09 - Matei (pui de catimatei)
19.09 Alesia Alexandra (puiutza de peppe0604), 3,350 kg, 50 cm, Iasi
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 3,090 kg, 55 cm, alimentatie diversificata
24.09 - Dalya (puiutza de Amoodia), 3,140 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
25.09 - Melissa Andreea (puiutza de magda06), 3,150 kg, 51 cm
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg, 49 cm, alimentatie diversificata
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata
28.09 - Anastasia (puiutza de nicoleta121), 3,100 kg, 49 cm
29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 3,300 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
02.10 - Melisa (puiutza de maslinuca)
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm, alimentatie artificiala

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 5 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm, alimentatie artificiala, poze
06.10 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm, alimentatie mixta , poze, Bucuresti-Pta Sudului
11.10 Vlad (pui de bianca_ve), 3,300 kg, 52 cm, alimentatie diversificata
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm, alimentatie diversificata, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 4,050 kg, 52 cm, alimentatie artificiala
18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 3100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata , poze
18.10 Alexia Elena (puiutza de lole), alimentatie mixta
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 4,000 kg, 53 cm, alimentatie naturala , Toplita/Harghita
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5 cm, alimentatie naturala , Bucuresti
19.10 - Boris (pui de bavi), 3,600kg, 50 cm, alimentatie diversificata, Bucuresti
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), alimentatie diversificata, Bucuresti
21.10 - David (pui de paganika), 4,330kg, 54 cm, alimentatie mixta, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm
26.10 - Calin (pui de franceska1), 3,240 kg, 52 cm, alimentatie naturala , poze
28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 2,150 kg, 47 cm, alimentatie diversificata
30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 2,840 kg, 50 cm, alimentatie naturala , poze, Bucuresti-Patinoarul Floreasca
02.11 Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm, alimentatie artificiala
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 2,965 kg, 49cm, alimentatie artificiala

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 4 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm, alimentatie naturala
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), alimentatie diversificata, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm, alimentatie naturala, poze, Bucuresti-Militari, poveste nasterii
08.11 Tudor Andrei (pui de dryada), 3,300 kg, 52 cm
10.11 Rares (pui de bumbisor), 4,000 kg, 53 cm
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 3,180 kg, 53 cm, alimentatie naturala
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 3.100 kg, 50 cm, alimentatie naturala
19.11 - Dan Andrei (pui de peach_danandrei), 3.850 kg, 53 cm, alimentatie ?
20.11 - Tudor (pui de viuta), 2.890 kg, 55 cm, alimentatie mixta

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi mai mititei ----------------------------- sarut ---------------------------

13.12 - Luca Daniel (pui de anna_m), 3,000 kg, 50 cm, alimentatie naturala

Avem 26 fetite si 29 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi si voiosi !!!

Nota:
- Am pus link pe numele fiecarei mamici la profilul de pe parinti. Sper sa va fie de ajutor. sarut
- Cine doreste sa existe in dreptul lor link la albumul pozelor lui bebe, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca observati ca in dreptul bebelusului vostru nu sunt trecute toate datele (greutate si lungime la nastere, mod de alimentatie, locatie), va rog sa mi le transmiteti;
- Daca in colaj este o poza veche pe care doriti sa o actualizati, o fac cu placere, imediat ce o primesc;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
margot

Copii
stefania: 14 ani, 3 luni
am nascut deja!

03.04.2007 10:05     citat 

Zic si eu la multi ani cu intarziere pupici dulci de la Stefania lui Stefan si Rebecca
Gazzela felicitari pt Bendis chiar ca se descurca bine
Stefani sta in fund daca o pun eu si in picioare daca ii dau degetele sa se tina....se intinde peste tot si baga tot ce prinde in gura.....nu vrea deloc sa se ridice in patru labe cum se spune rad

sus

Denunta
sophia3

Copii
Sofia Ioana: 17 ani, 6 luni
Ruxandra Maria: 14 ani, 3 luni

03.04.2007 10:10     citat 

Nici Ruxandra nu cred ca va merge in patru labe;nici Sofia n-a mers,ea doar isi tragea un picior dupa ea de parca ar fi venit din razboi rad si asta dupa ce a inceput sa mearga in picioare.Asa ca nici la Ruxandra nu ma astept s-o vad mergand de-a busilea.
Stiu ca s-a mai discutat pe forum despre premergator,unele fete sunt pro,altele contra.Eu chiar ma gandeam sa-i cumpar Ruxandrei unul pentru ca in fundulet se plictiseste trist si tot timpul vrea sa mearga dupa sora-sa.Ce ziceti?E buna ideea?

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 16 ani, 1 luna
B: 14 ani, 2 luni
M: 8 ani, 9 luni

03.04.2007 10:15     citat 

io zic ca nu-i o buna idee
las-o sa se miste ea
cata vreme nu urla nu-i bai ca se plictiseste, adica plictiseala o s-o impinga sa caute stimuli noi miscandu-se
nici Felix nu mi-a umblat in patru labe, fata pare mai altfel, dar pana cand n-o vad efectiv nu zic nimic
deocamdata ea e la faza taras foarte fericit

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

03.04.2007 10:16     citat 

Gazzella, sterilizam apa cu care spalam linguritzele de sirop pt colici si unele jucarii!Apa de baie o fierbeam dar mi-a sarit Serban, sotzul, in cap si am renuntat de mult!La sterilizare am renuntat ca m-am mai desteptat intre timp!Stii cum e..........da-mi Doamne mintea cea de pe urma! rad rad rad rad rad
Multumesc pt aprecieri!
Felicitari pt progresele lui Bendis!Imi place asemanarea pe care ai facut-o cu Audrey trag cu ochiul Sa ne mai arati poze cu ea!Si cu tine!
Ruxi alte orteze? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Sa dea Domnul sa se rezolve odata si odata! sarut sarut Multumim pt listutza!
Lili multam!
rox

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

03.04.2007 10:26     citat 

Gazzella felicitari pentru achizitiile lui Bendis incerc sa mi-o imaginez din povestile tale trag cu ochiul asteptam poze .
Ruxi multumim pentru listuta ! Nu fi suparata , ai sa vezi ca toate trec , suntem alaturi de tine si de Alexandra sarut
Margot Stefan intoarce pupicii catre Stefania trag cu ochiul scot limba foarte fericit

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

03.04.2007 10:35     citat 

Ideea era ca abia asteptam sa va povestes si voua ca Alex a spus mama si voi nu ati reactionat nicicum. Dar nu conteaza , nu m-am suparat si daca m-am suparat mi-a trecut scot limba rad
Faptul ca Alex se ridica deja in patru labe se datoreaza probabil si faptului ca a stat foarte mult pe buritca . Lui doar asa ii place. Daca il pun pe spate in 2 secunde se intoarce pe burtica. Mai nou nici la schimbat nu mai vrea sa stea ca se intoarce rad
Locul lui de joaca este pe jos acuma ca nu mai am curaj sa il las pe pat sau pe canapea.
Asa cum v-am promis va arat cosutmasu pentru botez

Si va mai arat cum facem noi doi treaba in casa inpreuna

roxanamirela :ii spunem si noi : La multi ani Matei!! Sa cresti mare, mare, mare!!

Lili sarut sarut
sa ne spui si noua ce ti-a spus pediatra in legatura cu diversificarea ca sunt tare curioasa

gazzella--felicitari pentru bendis, e mare deja , asteptam filmuetul
sarut

Ruxi -- suntem alaturi de tine , fi tare. O sa treaca toate ai sa vezi sarut sarut
Multumim pentru listuta

Fetelor eu caut un port bebe pentru bebe mai mari , am vazut cand am fost gravida asa ceva , dar acum nu mai gasesc siteul , poate ma ajutati voi.
E vorba de un port bebe care te ajuta sa il ti pe bebe pe sold. Alex e foarte greu iar eu am probleme cu coloana si mi tare greu sa il tin. Nu stiu cum sa explic mai bine sa intelegeti.

sus

Denunta
margot

Copii
am nascut deja!

03.04.2007 10:43     citat 

Sofia nu stiu ce sa zic, stiu ca sunt pro si contra pareri, a mea nu sta deloc singura poate de asta o sa ii iau ca vrea tot sustinuta in picioare iar singurica (nu in camera)daca o las sta foarte putin, incepe sa planga foarte fericit ....

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

03.04.2007 10:47     citat 

viuta, prin faza asta a trecut si anna. nu vroia pe burtica. acum se intoarce ea,. dar nu sta decat cateva secunde ca nu-i place!
hermine, o sa ai un adevarat domn. ce simpatici sunteti cu cosuletul... gazze, felicitari pentru puiuta. poate o filmezi si ne arati si noua.
margot,
la fel si voua
ce ziceti semanam?

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

sus

Denunta
margot

Copii
am nascut deja!

03.04.2007 10:47     citat 

Frumos costum are Alex o sa fie tare chipes
Si eu vreau marsupiu ca sa il tin pe sold ca tare mult o mai car si eu asa ca nu mai vrea in carut scot limba

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 14 ani, 3 luni

03.04.2007 10:49     citat 

La multi anisori sarbatoritilor de zilele acestea!
nu am mai avut timp sa intru, pentru ca edy nu mai doarme ziua si vrea numai sa stai cu el. plang sau sunt foarte trist se foieste in pat pana ajunge pe margine, in patut daca-l pun se intoarce si da cu capul in plasa, nu mai are loc si incepe sa tipe. prostit
cred ca o sa-si faca si el in sfarsit program de somn de mai multe ore noaptea. sper, ca deja sunt dusa. prostit
hermine felicitari pentru MAMA si costumasul e super. sarut foarte frumos faceti voi treaba prin casa. al meu nici in carut nu mai sta ca se rodoca de mijloc in sus si daca-l prind tiiiiiiiiiiiiipa.
cred ca nici edy nu va merge in 4 labutze, el se impinge in picioare, dar sa le bage sub el sa se ridice de fund in sus nu.
dimineata sotul l-a intrebat daca nu vrea sa zica si el ceva si apoi il invata alfabetul, ca poate e mai usor. cool
premergator nu am sa-i iau pentru ca daca il tii in picioae nu pune pasul. si nu vreau sa risc pentru ca si el a fost suspect de displazie de sold.
ruxi suntem alaturi de voi si ai sa vezi ca toate se vor rezolva. sarut si edy pare in urma fata de alti bebei mai maricei sau mai mici de pe forum, dar eu nu ma mai stresez. cand o sa vrea sa se intoarca si pe burta se intoarce, cand o sa vrea sa vorbeasca o face, si tot asa.
va pupic si va doresc o zi buna! ma duc sa mai citesc din spate ca am impresia ca ati inchis 2 capitole de care eu nu stiu! trag cu ochiul

sus

Denunta
margot

Copii
am nascut deja!

03.04.2007 10:52     citat 

Stefi pune bine pasul daca o tin de manuta.....si cred ca o sa ii iau dar mai astept putin
Ralus sunteti niste frumoase

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

03.04.2007 11:05     citat 

ralus --sunteti amadoua frumoase foc , si aveti niste ochi superbi.
bblusa,margot--multumim . Nici Alex nu vrea in carucior , de aceea nici nu mai ies cu el afara fara tati. Ca eu mult in port bebe nu pot sa il tin ca e greu . Eu sper ca dupa ce va sta in fundulet sa ii placa si in carucior.

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 3 luni
mara: 11 ani, 6 luni

03.04.2007 11:11     citat 

foarte fericit foarte fericit foarte fericit

e cumnata mea, sora sotului, dar cu ea seamana bobo rad rad

sus

Denunta
sophia3

Copii
Sofia Ioana: 17 ani, 6 luni
Ruxandra Maria: 14 ani, 3 luni

03.04.2007 11:12     citat 

Margot,si la noi Ruxandra face la fel,ca si sora-sa.Sofiei i-am luat premergator si pe la 7 luni jumate am pus-o in el iar la 10 luni a mers singurica.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: