· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >1-3 ani > e fascinat de publicitate
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor e fascinat de publicitate     
mini23

11.12.2008 11:09   e fascinat de publicitate  citat 

buna..am un baietel de 1 an si 4 luni care e fascinat de reclaME. se uita foarte atent, nici nu clipeste pe durata reclamelor si dc te asezi in fata lui te da la o parte, kiar plange.in rest nu se prea uita la tv, alearga toata casa, dar cand e vorba de reclame, de unde ar fi prin casa, vine fga si se posteaza la tv. se urca in pat ca sa vada mai bn, rade, arata cu degetul, vb cu personajele din reclame sau pur si simplu se uita. cand se tremina pub se da jos si isi continua activ.
voi v-ati confrnt cu treaba asta la bebeii vostri?
ce putem face?
nu ne mai uitam nici noi la tv.....nu?

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 15 ani
Ida Maria: 11 ani, 8 luni

11.12.2008 11:24     citat 

Aproape toti copilasii sunt fascinati de reclame.
Depinde cat se uita. Sincer nu cred ca doua minute pe zi la televizor sunt chiar atat de daunatoare...

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 15 ani, 1 luna
Denis Gabriel: 12 ani, 10 luni

11.12.2008 11:41     citat 

Raisa le stie pe dinafara.....daca pe la mijlociul reclamei urmeaza sa apara un catel ....de cum incepe reclama zice ham ham...imita anumite sunete, gesturi, canta dupa melodiile respective.....le stie pe toate.....si sincera sa fiu nu prea am auzit sa fie vreun copil caruia sa nu-i placa reclamele
la mine problema e alta....in momentul in care incep reclamele...se duce ff aproape de televizor.....pot sa strig la ea, sa-i promit marea cu sarea.....nici nu ma aude...trebuie sa o iau pe sus ochi peste cap

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 15 ani
cea mica: 11 ani, 4 luni

12.12.2008 9:35     citat 

la fel si Cata. zambet le stie pe de rost, si ii placcel mai mult cele cu animale. dar in general ne-am cam obisnuit sa oprim tv-ul cat se poate in prezenta ei, fiindca am observat ca daca vede la tv o scena mai dura sau chiar si pe cineva ca plange, o deranjeaza, sau o sperie. mai merge uneori tv-ul pe un pot local unde arata toata ziua anunturi dar in schimb canta colinde f frumoase, astea ii plac. si ii place sa se uite la tv la slujba religioasa. scot limba incearca si ea sa isi faca cruce, se mai pune in genunchi si repeta, amiiiin! jenat

sus

Denunta
mini23

12.12.2008 10:48     citat 

asa si el sta in fata tv..aproape de ecran dar eu il urc in pat..si ii zic sa se uite la publicitate din pat...si acu vad ca a ceran...ecran

sus

Denunta
Lorikay

Copii
Erica Maria: 15 ani, 2 luni

12.12.2008 2:15     citat 

Cred ca o minune ar fi un copil care nu este disperat dupa publicitate. Erica are reclame favorite, mai ales acum cand in mai toate apare Mosul. Important este sa nu le facem DVD-uri cu reclame si sa se uite la ele non-stop "ca sa stea cuminti". Treptat se vor plictisi de ele.

sus

Denunta
iva

15.12.2008 8:34     citat 

Ana mea intorcea capul dupa reclame de pe la 6 luni, le plac nu stiu de ce..... ochi peste cap , o sa se plictiseasca de ele cred eu cand cresc mai mari. sarut

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 16 ani, 1 luna
tepoasa mica: 10 ani

15.12.2008 5:03     citat 

Vladutu ii plac indeosebi cele de la orange foarte fericit in general se uita dar nu la toate are preferinte zambet mai ales acum astea unde apar si un mos craciun zambet

sus

Denunta
creamkirti

16.12.2008 2:39     citat 

si al meu a reclame pana pe la 2 ani.
Acun, la doi ani jumate, i-a melodicitate altfel decat la stiri sau la un film de ex.....plus o gramada de mesaje subliminale

sus

Denunta
lilith1

Copii
Maria Carina: 15 ani, 5 luni

17.12.2008 12:37     citat 

Eu reuseam sa cobor jos repede sa bag caruciorul punand-o in patutz la reclame cu o punga mare de pufuletzi pe la 8 luni asha...
de cand a la Orange o atrag inca asa un pic.

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 15 ani, 10 luni

17.12.2008 12:45     citat 

bon, deci eu am o ....minune scot limba confuz
pentru ca Elouan nu a nu este interesat de reclame
ca e interesant de stat la tele, a vreo citeva luni
dar si asta numai si numai daca exista posibilitatea de a o vreme, Oui-Oui si tot ce e cu Mos Craciun si renul Rudolph)
ah, si se uita intr-o vreme (cu mine), cind era mai mic (si acum inca, cind are timp) la 30 millions d'amis, o emisiune cu si despre animale

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 6 luni

17.12.2008 4:59     citat 

si fi-mea sta cu ochii lipiti la reclame...ceea ce este amuzant cu adevarat este ca invata expresii si le foloseste ulterior, in context, chiar daca sunt cuvinte care-i depasesc nivelul de vocabular rad sau intreaba ce inseamna cutare cuvint...astept sa intrebe ce-i aia mirobolant, exhaustiv, intrinsec sau elucubratie foarte fericit

teodora...deja ma ofici cu baietelul tau atipic scot limba rad

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 16 ani, 1 luna
tepoasa mica: 10 ani

17.12.2008 6:13     citat 

o stiti pe aia cu milka? cand o vede vladutu zice caacauaaaa rad

sus

Denunta
zuzalina