· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Ingerasi > sunt distrusa........
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor sunt distrusa........     
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 15 ani, 1 luna
Denis Gabriel: 12 ani, 10 luni

19.04.2007 10:02     citat 

offfff amamaria, nu pot sa cred, speram totusi ca a sa astepti o perioada sa te refaci, ai nevoie de asta....atat fizic cat si psihic. trebuiesc facute niste analize pt a ce se intampla toate astea. poate ca acum corpul tau nu e pregatit pt a tine, si ramai alaturi de noi, sunt multe fete care au trecut prin ce ai trecut tu, si poate ca pe viitor vor fi fete care vor avea nevoie la randul lor de sprijinul tau moral.

sus

Denunta
little_djini

20.04.2007 7:35     citat 

Amamaria ........ aseara am citit da nu am gasit nici un cuvant de consolare . Imi pare rau apre prea mic.........Sanatate multa .

sus

Denunta
AdiaG

Copii
Anya Ioana: 16 ani, 9 luni
Iulia Christine: 14 ani, 10 luni

20.04.2007 6:34     citat 

amamaria imi pare tare rau pentru tine ..... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
arond

21.04.2007 8:03     citat 

Imi pare rau ca treci prin asa ceva. trist

sus

Denunta
amamaria

Copii
Lavinia: 23 ani, 5 luni
Andrea Alexandra: 9 ani, 9 luni

21.04.2007 8:49     citat 

va multumesc ca sunteti alaturi de mine.
nu am putut veni cu vesti aseara pt ca mam simtit tare rau dupa chiuretaj.acum sunt bine cu conditia sa stau foarte linistita.
fizic ma recuperez repede ......moralu se repara mai greu.
oricum am alaturi de mine fetita si sotu care ma iubesc si ma incurajeaza si mai am si restul familiei care ma sustin .
ieri am fost speriata tare cind asteptam sami vina rindu ,nu am avut pe nimeni cu mine sa ma incurajeze(nu puteam lua sotul cu mine in salon,el ma asteptat afara).
in clipele de cumpana ii simt lipsa mamei mele care e plecata in spania la fratii mei.
fratele are mult mai multa nevoie de ea acolo(are 28 ani si i sa descoperit o forma f rara de cancer}.
nu inteleg de ce D-zeu ne da atitea palme familiei pt ca suntem niste oameni simpli care oferim multa dragoste celor din jur.

sus

Denunta
ramona79

Copii

21.04.2007 9:23     citat 

asa e , uneori Dumnezeu ne pune la incercari mult prea mari si in final descoperim cata suferinta putem indura , ne dam seama de fapt cat suntem de puternici. in astfel de momente suntem tentati sa ne suparam pe El, dar tu trebuie sa te mai gandesti la un lucru....la familia minunata pe care o ai, la fetita ta si la sotul ta care sunt sigura , sunt deosebiti. Multumeste pentru ce ai acum, intotdeauna poate fi mai rau, Doamne fereste......dar sa stii ca Dumnezeu mai face si minuni, nu sunt o persoana foarte credincioasa, si la fel ca multi altii ma rog doar atunci cand am nevoie , uitand de cele mai multe ori sa multumesc pt ceea ce am acum. Iti doresc sa te refaci cat mai curand, familia ta are nevoie de tine, fetita ta are nevoie de tine, si fratele tau la fel. fii tu puternica pentru toti, pentru ca poti . ai grija de tine Amamaria.

sus

Denunta
musettepink

26.06.2007 10:47     citat 

Buna sunt noua pe acest forum.Acum cateva zile si eu am pierdut o sarcina,prima mea sarcina.Sper sa ma primiti si pe mine la discutiile voastre.

sus

Denunta
rdolyy

Copii
EDUARD-MIHAI - O minune de copil.
15 ani, 6 luni

26.06.2007 10:59     citat 

Bine ai venit trag cu ochiul !!!imi pare rau ca ai pierdut o sarcina,te asteptam cu mare drag la o activitate cat mai intensa! sarut sarut sarut

sus

Denunta
gliss

Copii
Ti: 17 ani, 10 luni

26.06.2007 7:46     citat 

Bine ai venit!
Ce s-a ce ai pierdut sarcina?
In cate luni erai? acum esti bine?
si nu in ultimil rand ne pare rau pt sarcina trist

sus

Denunta
ramona79

Copii

26.06.2007 9:57     citat 

----------
musettepink a eu am pierdut o sarcina,prima mea sarcina.Sper sa ma primiti si pe mine la discutiile voastre.
----------

Draguta mea, imi pare nespus de rau pentru sarcina pierduta...stiu ce inseamna sa iti doresti un copilas. curaj, ai incredere in Dumnezeu, ca nu o sa te lase. as dori sa stiu si eu motivul pentru care ai pierdut aceasta sarcina.
te asteptam cu drag si la celelalte subiecte si poate in curand ne dai o veste mai buna.....cine stie....

sus

Denunta
jojo_miha

Copii
Teodora Ioana: 14 ani, 10 luni
Larisa Gabriela: 13 ani

26.06.2007 10:52     citat 

Ramona ce putin mai ai,nastere usoara !

sus

Denunta
ramona79

Copii

27.06.2007 6:18     citat 

jojo_mihaaaaaaa, ce mai faci? esti bine?
da mai am ffff putin zambet prostit prostit

sus

Denunta
musettepink

27.06.2007 7:48     citat 

Multumesc pentru primirea frumoasa pe care mi-ati facut-o si pentru incurajari.Sarcina nu avea decat 7 saptamani dar mi-o dorisem foarte mult.Medicii au spus ca am suferit un avort spontan.Cauza nu prea se stie ,cel mai probabil a organismul a am vazut bebelusul la eco iar joi deja l-am pierdut.Am trecut de la extaz la agonie asa in cateva zile.Acum inecrc sa-mi revin si sa ma gandesc ca poate asa a eu nastere usoara viitoarelor mamici iar celor care au pierdut un sufletel sa fie tari si sa incerce sa treaca peste aceasta drama.Oricum aici pe forum unde te bucuri de suport este mai usor sa treci peste asa necaz.

sus

Denunta
alinafat78

Copii
Victor: 18 ani, 9 luni

27.06.2007 6:51     citat 

musettepink bine ai venit printre noi si imi pare rau pt pierderea ta . la orice varsta (intrauterina) te doare cand pierzi o sarcina mai ales cand iti doresti un bebe. multa putere si sa te vad la burtici trag cu ochiul in curand.
ramona79 nastere usoara zambet
jojo miha sarut chiar nu te mai "vazusem" scot limba de mult ce mai faci?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: