· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 51
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 51     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

16.04.2007 7:22   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 51  citat 

Fetelor care cititi Bbii de toamna 2006, sunteti pe lista, dar nu scrieti, iesiti in fatza sa va mai auzim/vedem si noi. Se striga catalogul si nu dorim sa avem exmatriculati.
Aceasta este A TREIA strigare foarte fericit

Mamici care nu au mai scris de mul timp sunt: ursulina, ZCLR, anca79, liabalmez, helem, catimatei, Amoodia, nicoleta121, bianca_ve, lole, peach_danandrei.
La urmatoarea lista promit sa modific si colajul.

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 7 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, alimentatie diversificata , poze
02.09 Ioan Alexandru (pui de ursulina), 3,400 kg, 55 cm, alimentatie diversificata
03.09 - Rebecca Andreea (puiutza de ZCLR), 3,417 kg, 50 cm
06.09 - Alexia Maria (puiutza de anca79), 3,400 kg, 52 cm, alimentatie naturala
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg, 44 cm, alimentatie diversificata
10.09 - Alexandru Florin (pui de liabalmez), 3,600 kg, 52 cm, alimentatie diversificata
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 3,000 kg, 51 cm, alimentatie diversificata, poze, Bucuresti-Colentina
11.09 - Erik (pui de biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm, alimentatie diversificata

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 6 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), alimentatie diversificata
18.09 - Karina (puiutza de helem), 3,750 kg, 50 cm
18.09 - Matei (pui de catimatei)
19.09 Alesia Alexandra (puiutza de peppe0604), 3,350 kg, 50 cm, Iasi
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 3,090 kg, 55 cm, alimentatie diversificata
24.09 - Dalya (puiutza de Amoodia), 3,140 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
25.09 Ana Catinca (puiutza de pogos)
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg, 49 cm, alimentatie diversificata
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata
28.09 - Anastasia (puiutza de nicoleta121), 3,100 kg, 49 cm
29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 3,300 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm, alimentatie diversificata, poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm, alimentatie artificiala, poze
06.10 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm, alimentatie mixta , poze, Bucuresti-Pta Sudului
11.10 Vlad (pui de bianca_ve), 3,300 kg, 52 cm, alimentatie diversificata
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm, alimentatie diversificata, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 4,050 kg, 52 cm, alimentatie artificiala

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 5 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 3100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata , poze
18.10 Alexia Elena (puiutza de lole), alimentatie mixta
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 4,000 kg, 53 cm, alimentatie naturala , Toplita/Harghita
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5 cm, alimentatie naturala , Bucuresti
19.10 - Boris (pui de bavi), 3,600kg, 50 cm, alimentatie diversificata, Bucuresti
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), alimentatie diversificata, Bucuresti
21.10 - David (pui de paganika), 4,330kg, 54 cm, alimentatie diversificata, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm
26.10 - Calin (pui de franceska1), 3,240 kg, 52 cm, alimentatie naturala , poze
28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 2,150 kg, 47 cm, alimentatie diversificata
30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 2,840 kg, 50 cm, alimentatie naturala , poze, Bucuresti-Patinoarul Floreasca
02.11 Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm, alimentatie artificiala
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 2,965 kg, 49cm, alimentatie artificiala
05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm, alimentatie naturala
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), alimentatie diversificata, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm, alimentatie naturala, poze, Bucuresti-Militari, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 3,180 kg, 53 cm, alimentatie naturala
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 3.100 kg, 50 cm, alimentatie naturala

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 4 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

19.11 - Dan Andrei (pui de peach_danandrei), 3.850 kg, 53 cm, alimentatie ?
20.11 - Tudor (pui de viuta), 2.890 kg, 55 cm, alimentatie mixta

Avem 24 fetite si 27 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi si voiosi !!!

Nota:
- Am pus link pe numele fiecarei mamici la profilul de pe parinti. Sper sa va fie de ajutor. sarut
- Cine doreste sa existe in dreptul lor link la albumul pozelor lui bebe, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca observati ca in dreptul bebelusului vostru nu sunt trecute toate datele (greutate si lungime la nastere, mod de alimentatie, locatie), va rog sa mi le transmiteti;
- Daca in colaj este o poza veche pe care doriti sa o actualizati, o fac cu placere, imediat ce o primesc;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

16.04.2007 7:28     citat 

Multumim pt listutza Ruxi! sarut

sus

Denunta
sophia3

Copii
Sofia Ioana: 17 ani, 6 luni
Ruxandra Maria: 14 ani, 3 luni

16.04.2007 7:33     citat 

[url=http://www.holdthatpic.com/][img]http://quick.holdthatpic.com/images/78845.jpg[/img][/url]
Free image hosting by [url=http://www.holdthatpic.com/]http://www.holdthatpic.com/[/url]
Asa aratam noi suparata din cauza dintisorilor! trist

sus

Denunta
sophia3

Copii

16.04.2007 7:34     citat 

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/
Acu se si vede,nu?

sus

Denunta
viuta

Copii
Tudor Andrei: 14 ani, 1 luna

16.04.2007 7:51     citat 

sophia, biata copila... dar invinge ea si dintisorul buclucas foarte fericit
Nici noi nu avem program fix de somn decat noaptea de pe la 11 la 5, 6, 7, 8 dimineata, depinde de cat de mult am mancat inainte sa ne culcam.
In legatura cu indemnizatia, eu stiu ca se calculeaza doar dupa 42 de zile de la nastere. Eu am nascut in 20 noiembrie, 42 de zile s-au implinit in 1 ianuarie, indemnizatie am primit din 2, astfel ca din februarie am primit cu 19 lei mai putin. Alocatia piticului am primit-o de la 1 decembrie

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

16.04.2007 8:46     citat 

Viuta asa este , dosarul pt indemnizatie se depune dupa 42 de zile!Dar eu am preferat sa stau 126 zile (adica pre si postnatalul) ca sa ma plateasca firma, ca am un salariu convenabil zambet.Plus ca in contractul colectiv de munca al firmei e specificat ca am dreptul si la 5 zile libere platite pentru ca am nascut.Asa ca am stat acasa din 1 august (+concediul meu de odihna 28 zile) pana in 5 februarie platita de firma si din 5 februarie platita de asigurarile sociale! foarte fericit Alocatia se da din luna care urmeaza nasterii copilului!
Sophia, e un suparacila adorabil! sarut Carcasa pc-ului e identica cu a noastra scot limba zambet !
rox

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani, 3 luni
Dominic Nicholas: 10 ani, 11 luni

16.04.2007 9:08     citat 

La multe lunite Sonia, sa cresti mare , mare , mare !!

Spunem La multe lunite si tuturor sarbataritiilor de saptamana trecuta cand nu am intrat pe forum. sarut sarut Sa cresteti mari si voiosi. Pupam obrajorii la toti.

Am vazut multe poze frumoase. Sa va traiasca copii ca sunt frumusei foc. Am vazut ca multi bebei au par frumos , noi inca suntem chei , adica avem un pic dar nu prea mult. Preotul in biserica a spus ca taie de la nasa daca bebe nu are rad rad rad

Ati scris mult , am fost cuminte si am citit tot foarte fericit Nu am sa sa mai raspund din urma ca nu vreau sa fiu off topic cool
In legatura cu somnu Alex doarme asa :
la 10.30-11-- o ora , o ora jumate.
la 14 inca o ora , foarte rar daca iesim la plimbarica mai face un nani mic in carucior pe la 17-18 . La ora 19-19.30 cel tarziu facem baita apoi papa si doarme pana pe la 6.30-7.30 dimineata.

Alex va multumeste pentru urarii sarut sarut Botezu a fost frumos ,a iesit bine. Toata lumea sa simtit bine. Alex in biserica a plans de mi se rupea sufletul. El incerca sa doarma si de 3 sau 4 ori la trezit preotul. Mi-a fost mila si de el si de nasa.
Eu dupa zilele acestea de pregatiri sunt foarte obosita , sper sa imi revin repede. Astazi am stat toata ziua in pijama , nici nu m-am sinchisit sa ma schimb, abia pe la 18 cand a venit sotu acasa m-am inbracat si am iesit la plimbare.

Va mai pun poze de la botez:
nasa incercand sa linisteasca copilul foarte fericit

botezu

noi si nasii

tortu , hm yami

baita facuta de nasi a doua seara

mi ciuda ca sotu nu a setat bine data la aparat, dar asta este, atata bai sa fie rad rad

sus

Denunta
kimm

16.04.2007 9:16     citat 

of dintisorii astia!ce fatzuca necajita..cred ca iti vine sa o tzuci mereu...eu asa patzesc cu a mea-o pup pina o enervez jenat ..dar nu ma pot abtine.
Noi gata pe azi. ne auzim fetelor sarut

sus

Denunta
hermine

Copii

16.04.2007 9:22     citat 

Ruxi -- multumim pentru listuta.

sophia3-- sa iasa repede repede dintisorii sa nu o chinuie pe Ruxandra.Pupam obrajori sa nu mai fi trista zambet sarut

roxanamirela-- asa este cu alocatia , desi nu mi se pare corect . Daca bebe sa nascut in 2 a lunii pentru luna respectiva nu primeste alocatie trist , ar trebuii sa se dea cota parte, dar traim in Romania, .........

Sa va povestesc ce a mai facut Alex in ultima saptamana.
E tot mai nazdravan -- am lipsit doua minute din camera si cand m-am intors uitati cum l-am am gasit :

astazi a reusit sa ajunga la sertar si sa il deschida , pana am luat aparatu a trecut si la al doilea rad rad nici macar nu l-a interesat ce e in sertar , el era fericit ca a deschis sertaru rad

Cred ca sau cam terminat zilele mele linistite foarte fericit

Si daca ne-am laudat ca avem dinstisori sa vi aratam si voua foarte fericit

sus

Denunta
16112006

Copii
mogosescu sonia stefania: 14 ani, 2 luni

16.04.2007 10:29     citat 

----------
roxanamirela a scris:
Viuta asa este , dosarul pt indemnizatie se depune dupa 42 de zile!Dar eu am preferat sa stau 126 zile (adica pre si postnatalul) ca sa ma plateasca firma, ca am un salariu convenabil zambet.Plus ca in contractul colectiv de munca al firmei e specificat ca am dreptul si la 5 zile libere platite pentru ca am nascut.Asa ca am stat acasa din 1 august (+concediul meu de odihna 28 zile) pana in 5 februarie platita de firma si din 5 februarie platita de asigurarile sociale! foarte fericit Alocatia se da din luna care urmeaza nasterii copilului!

----------

roxanamirela,apropo de subiectul asta. intrebare? confuz confuz confuz confuz ...poti sa imi zici si mie ce se intampla daca eu il trec pe tati la indemnizatie copil si eu raman la alocatie...sau cum e?si eu am stat la fel 126 de zile acasa dar la mine postnatalul sa terminat pe 21 martie si pe tati vrem sa il bagam din 1 aprilie(2.04.07 pardon) sti cumva ca eu una nu reusesc sa ma inteleg cu doamnele de la primarie.........apropo eu am inceput munca si vrem sa stea tati cu sonia ca doar si el a contribuit nu? rad rad rad rad rad
si nu de altceva dar poate si statul sa dea bani ca si eu a salariull destul de bunicel in comparatie cu sotul si chiar cu indemnizatia de 600 de lei

sus

Denunta
16112006

Copii
mogosescu sonia stefania: 14 ani, 2 luni

16.04.2007 10:33     citat 

multumim mult la toate mamicile si va pupacim ca noi acum cred ca o sa muscam din tastatura ca sa va ajungem la scris
nu de altceva dar ne roade un dintisor
unu deja avem

sus

Denunta
gazzella

Copii
F: 16 ani, 1 luna
B: 14 ani, 2 luni
M: 8 ani, 9 luni

16.04.2007 10:40     citat 

va citesc in fuga jenat
hermine, tare frumosi sunteti zambet
incepe iute, iute sa pui in sertarele de jos chestii nepericuloase pentru micul explorator
de acum sa vezi distractie rad
important e sa inveti sa ignori cu gratie dezordinea scot limba

sus

Denunta
hermine

Copii

17.04.2007 7:22     citat 

16112006-- din cate stiu e poti sa iti treci sotu in ingrijire copil si tu ramai titulara alocatiei , nu e nici o problema . Ii faci dosaru sotului si trebuie sa astepti 60 de zile , daca imi aduc bine aminte pana primesti banii. Stiu ca si eu m-am interesat daca dupa un an pot sa il trec pe sot si mi sa spus ca da pot.
La noi a fost invers , sotu sa dus in primele zile, cand eu inca eram in spital si a bagat actele pentru alocatie -- el era titularul alocatiei si eu stau in ingrijire copil. Ca sa imi intre toti bani pe card in acelas cont am schimbat ulterior titularul, nu a fost nici o problema.

gazzella-- multumim sarut sarut
nasii cand veneau la noi inainte sa il avem pe Alex si vedeau cata ordine este la noi , radeau si ne tot spuneau -- dupa ce faceti un copil nu o sa mai fie asa ordine in casa. Am ajuns acum la vorbele lor rad rad scot limba
Eu nu am asa mari probleme de adaptare , la sot va fi mai greu ... el este cel care nu doarme bine daca nu sunt toate la locul lor rad rad scot limba

sus

Denunta
hermine

Copii

17.04.2007 7:25     citat 

Ruxandra- la cat mai multe lunite , sa cresti mare, mare, mare, sa fi sanatoasa si voioasa !!!

sus

Denunta
sophia3

Copii

17.04.2007 7:33     citat 

Multumim frumos pentru urari!zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: