· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > radioterapie-contact cu copii?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor radioterapie-contact cu copii?     
bblusa

Copii
eduard cristian: 13 ani

31.03.2009 2:59   radioterapie-contact cu copii?  citat 

fetelor, m-a pocnit dimineata o idee. majoritatea stiti ca tata are ceva probleme. mai nou face radioterapie la accelerator. oare ar trebui sa nu intre in contact cu fi-miu?
am intrebat 2 pediatre, una zice ca NU trebuie sa intre in contact, a doua, pediatra lui in care nu prea am incredere, zice ca Pot intra in contact.
pe net nu am gasit date despre asta. pana luni, nu pot intreba la dr. radiolog, pentru ca a intrat aparatul in revizie si ea in concediu. si ma gandesc ca nu se pricepe la copii.
voi stiti ceva?

sus

Denunta
DK

03.04.2009 2:31     citat 

Bblusa, nu stiu ce sa-ti raspund la intrebarea ta, insa am intrat pe forum special pentru tine, sa-ti dau un link catre ceva care te poate interesa in ceea ce priveste tratamentul tatalui tau.

http://www.bzi.ro/Un-alt-tratament-pent...48788.html

Multa, multa sanatate!

sus

Denunta
RELA

Copii
VLAD CRISTIAN: 13 ani, 11 luni

03.04.2009 2:34     citat 

Bbelusha tatal meu a facut radioterapie si va mai face o perioada iar.
Si prima oara si a doua oara am intrebat medicul si mi s-a dat acelasi raspuns: cateva ore 3-4 nu are voie sa intre in contact cu copilul sau cu femei insarcinate, iar dupa de preferat e sa nu ii imbratiseze. Conteaza mult si intensitatea si nr. de sedinte. Cel mai bine iti poate raspunde medicul de la radioterapie.
Multa sanatate tatalui si familiei multa putere sa treaca si peste etapa asta.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: