· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > se hraneste bebe in somn??
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor se hraneste bebe in somn??     
Teodora29

Copii
Elouan: 13 ani - La Multi Ani!

27.04.2007 10:46     citat 

La ce serveste oare hranirea in timpul somnului??? Cum ziceau si ceilalti, daca ii este foame, un bebelus ti-o "spune" el cu siguranta!!! Insa mai auzeam si alte povesti cum ca vrei-nu vrei, vrea-nu vrea bebelusul, trebuie sa ii dai sa manince la fiecare 3-4 ore, ca altminteri ii scade glicemia!! rad Cind ai un copil cu probleme de greutate si de sanatate, nu zic nu, poate trebuie hranit si atunci cind nu reclama, insa cind e vorba de un bébé normal...mi se pare aberant!! Si mai tirziu mamici dintr-acestea care isi hranesc bebelusii si cind acestia nu au nevoie se vor plinge ca nu dorm noaptea, ca al lor copil nu reuseste sa doarma samd...Nu cred ca "alaptatul la cerere" vrea sa zica hranire non-stop, chiar si cind nu ii este foame, si nici ca hranirea asta fortata ii va ajuta sa creasca mai bine.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

27.04.2007 11:07     citat 

----------
Teodora29 a scris:
Nu cred ca "alaptatul la cerere" vrea sa zica hranire non-stop, chiar si cind nu ii este foame
----------

Cu siguranta nu, ca daca nu e foame, atunci nu cere, si atunci nu e la cerere. rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: