· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de primavara 2007- Cap. 2
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de primavara 2007- Cap. 2     
iulianaem

Copii
Sara: 15 ani, 10 luni
Daria: 13 ani, 9 luni

19.04.2007 9:10   Bebelusi de primavara 2007- Cap. 2  citat 

11 martie - Teodor (pui de laura_feelings) ora11, 3,300kg
16 martie - Mario David (pui de desiree) 2,500kg
20 martie - Irina-Florentina (pui de vanjelyk) 3,300kg
26 martie - Maria Desiree Elizabeth (pui de MaggieB) ora 23:38, 2,760kg, 48cm, Apgar 9-10
26 martie - Mihai Cristian (pui de mimi76)
28 martie - Daria-Nicole (pui de iulianaem) ora 9:00, 3,170kg, 48cm, Apgar 9

Avem 3 fete si 3 baieti, sa cresca mari si sanatosi!!! Si lista ramane deschisa...

Cap 1

sus

Denunta
Alina_C

Copii
Victor: 13 ani, 10 luni

19.04.2007 9:48     citat 

Fetelor , bebe al meu noaptea trecuta m-a "lucrat " originalll : sa va zic programul lui - somn de la 10 seara la 12:38; papa juma de ora pana la 1 dimineata; somn de la 1 la 3 cand a planss si nu stiam de cee; trezit la 4 , apoi la 5, apoi la 6 , apoiii la 7 , treaz intre 7-10 : 30 ziua iar acum pe picioare la mine incercand sa adoarma. Bebe mananca Milumil 1 ca nu mai am lapte deloc .Il chinuie colicii si ii dau Sab Simplex .Vi s-a intamplat si voua asa ceva??

sus

Denunta
anaisa

Copii
iusef matei: 14 ani
adam anas: 12 ani, 2 luni
am nascut deja!

19.04.2007 10:37     citat 

Ne inscriem si noi pe listuta,bebe iusef matei .Inca ne mai chinuie colicii si deja cred ne-am invatat in brate. jenat

sus

Denunta
Alina_C

Copii
Victor: 13 ani, 10 luni

19.04.2007 10:53     citat 

ma inscriu si eu pe lista : baietel Victor Alexabdru, 28 februarie , ora nasterii 17:15 ,kg 3.580.

sus

Denunta
iulianaem

Copii

19.04.2007 10:56     citat 

Anaisa, Alina_C voi intrati pe listuta bebelusilor de iarna 2006-2007... aici: http://www.parinti.com/Bebelusi_de_iarn...20768.html trag cu ochiul

sus

Denunta
iulianaem

Copii

19.04.2007 11:06     citat 

Alina_C noua doctora ne-a recomandat Debridat, dar inca nu l-am folosit pentru ca nu a fost nevoie, uite aici o discutie : Debridat

sus

Denunta
MariVic

Copii
Alexandra - frumoasa si vesela
14 ani, 1 luna

19.04.2007 11:38     citat 

Anaisa si Alina va astept la bebei de iarna 2006 - 2007 sarut

sus

Denunta
MariVic

Copii
Alexandra - frumoasa si vesela
14 ani, 1 luna

19.04.2007 11:41     citat 

Si noi am luat Sab Simplex pina simbata cind am fost la dr. si ne-a recomandat Gripe 3 lingurite pe zi .
Sab Simplex a luat de cind am venit din maternitate si am fost multumita de rezultat : colici putini foarte fericit

Milumil 1 bea si Aexandra ( in curind trecem la Milumil 2 ) l-a asimilat foarte bine si-l bea cu placere foarte fericit

sus

Denunta
iulianaem

Copii

19.04.2007 11:46     citat 

Noaptea trecuta a fost linistita!!! Aseara a papat amandoi sanii, a mai luat cateva inghitituri de milumil 1 si s-a culca tlinistita!! Apoi s-a mai trezit la 2,30 si pe la 5,30 si a papat un pic si somnic, fara urlete sau alte figuri!!! trag cu ochiul Deci a dat rezultat si alaptatul la orizontala!!! trag cu ochiul Pana si Sara a dormit fara intreruperi!!! foarte fericit

sus

Denunta
mimi76

Copii
Mihai Cristian: 13 ani, 9 luni

19.04.2007 12:17     citat 

Fetelor ne-am gasit pe lista multumim.
BB - Mihai Cristian - s-a nascut pe data de 26 martie 2007 la ora 3.10 a.m., greutate 4500 g, 53 cm, scor Apgar 9

sus

Denunta
iulianaem

Copii

19.04.2007 12:51     citat 

Mimi la uramatoarea listuta o sa apara toate datele!!! sarut

Ma gandeam ca la urmatoarea listuta sa adug si un link cu poze pentru fiecare bebelush!! Voi ce parere aveti?

sus

Denunta
bebelasa

Copii
Andreea Alexandra - Sufletelul nostru
13 ani, 11 luni

19.04.2007 1:28     citat 

Uau super ideea!!! sarut

sus

Denunta
MaggieB

Copii
Mariuca: 13 ani, 9 luni

19.04.2007 4:28     citat 

----------
citat:
Maggie a scris:

Buna fetelor, sper ca mamici si bebici sint bine
Avem si noi o nedumerire: bebelina mea de 3 saptamini, numai vrea sa mai doarma dupa amiaza, parca innebuneste: vrea numai atentie si sa doarma pe burta lui mami sau cu tita in gura.. In restul zilei si noptii, no problem: maninca la 3 ore si doarme mumos in patutul ei. Eu nu mai inteleg, e prea mica sa stea atita treaza sau sa aiba chef de joaca..Voi v-ati confruntat cu asa ceva, ca pe noi ne innebuneste in fiecare zi , nu mai stim ce sa-i facem in perioada de "criza"
----------
[/quote]

Fetelor, noi am fost ocupate zilele astea dar am citit in arhiva toate raspunsurile voastre: se pare ca bebelina mea e exemplara daca citesc cum se manifesta alti bebei...Cel putin la noi perioada de miriiala dureaza citeva ore si numai ziua. Si i-am "prins" smecheria, cind plinge e numai de foame si ii bag si eu 60ml de sticluta de 2 ori pe zi, si numai daca e nevoie ( a se citi "criza teribila de boceala"). In rest ne descurcam cu sinul, 15 min pe sin ca mai mult nu presteaza in general dar se pare ca e deajuns. Am fost azi cu ea la control si a luat intr-o saptamina 300g, deci superbine. Are acum 3660g si se rotunjeste numai-numai..Am trecut-o la hainute mai mari deja zambet

Un sfat pt bebei agitati: infasati!! Stiu ca suna barbar, dar s-a demonstrat ca se linistesc si le e bine asa. La a mea merge foarte bine, face urit cind o infas, dar doarme ca un ingeras fara sa isi mai scoata ochii singura

PS: cum pot atasa in mesaj fotografii salvate pe calculator? ( deci nu via adresa )

Va pupam,

Maggie si Mariuca[/img]

sus

Denunta
iulianaem

Copii

19.04.2007 4:42     citat 

Maggie ca sa pui poze direct de pe calculator nu poti, dar poti sa-ti faci cont pe www.photobucket.com, upload-ezi pozele acolo si apoi copiezi codul cu img in mesaj!!! Sau poti folosi www.holdthatpic.com !!! Cat despre infasat...am incercat si eu intr-o noapte, pentru ca nu mai stiam ce sa-i fac, si rezultatul a fost ca s-a enervat si mai tare, deci am renuntat!!! foarte fericit

Am facut un mic filmuletz cu Daria... http://s49.photobucket.com/albums/f281/...SN8397.flv
trag cu ochiul

sus

Denunta
MaggieB

Copii
Mariuca: 13 ani, 9 luni

19.04.2007 7:31     citat 

Iuliana, referitor la poze ma refer sa apara poza in mesaj nu linkul...vorbim despre acelasi lucru?!

Cit despre infasat, asa e prima ( si nu numai ) reactie, dar daca insisti si apuci sa o infasi bine ( trucul e sa fie nitel adormita sau mincata, eu o fac dupa tita nr 1 in trecere spre nr 2 rad ) pe urma cedeaza si doarme dumnezeieste.

Eu am un scutec special cu arici, care e o inventie tare haioasa si utila, te scuteste de clasicul infasat.

http://www.kiddopotamus.com/p_swad.php

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: