· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alimentatia artificiala a sugarului > Refuza biberonul :(
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Refuza biberonul :(     
tic_tic

Copii
Parascheva-Ioana: 13 ani, 2 luni

20.04.2007 8:22   Refuza biberonul :(  citat 

De cateva saptamani Ioana nu mai vrea sa suga din biberon. Nu stiu care e motivul.....am crezut ca nu ii mai place laptele dar nu e asta. I-am dat cu lingurita laptele si l-a papat cu placere. Pot sa ii dau lapte cu biberonul numai cand este foarte obosita si ii e si foame in acelas timp ...in rest nu vrea. Cum simte tetina incepe sa planga. Mancare mananca bine acum ....chiar si lapte daca ii dau cu lingurita. A mai patit cinava asa cu bebe?
Pupicei sarut

sus

Denunta
little_djini

20.04.2007 8:30     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...02&start=0

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

20.04.2007 8:36     citat 

Zi merci ca nu trebuie sa te chinui tu sa o dezveti de biberon. rad

sus

Denunta
ana2006

Copii
ana: 13 ani, 4 luni

20.04.2007 11:08     citat 

fata mea nu a vrut si nu vrea suzeta, biberon..

sus

Denunta
Nikoll

Copii
Marios Nikolaou: 13 ani, 5 luni

20.04.2007 3:04     citat 

Da-i cu canita.Ai incercat?

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 13 ani, 10 luni

20.04.2007 3:11     citat 

Si eu spun sa incerci cu canita.
Si eu spun sa zici merci ca nu vrea biberonul. Al meu iubeste biberonu' si uraste cana asa ca eu spun sa exploatezi faptul ca nu vrea biberon zambet

In parc unde merg eu cu piticu' meu e un baietel care a refuzat biberonul si bea de pe la 7 luni din cana.

sus

Denunta
little_djini

20.04.2007 7:12     citat 

Tic tac am pus link-ul aclea ca sa vezi modele de canite utilizate cu succes dar nu am avut timp sa iti explic atunci pentru ca eram cu domnu terorist in brate.

sus

Denunta
tic_tic

Copii

21.04.2007 7:35     citat 

Multumesc mult pentru raspunsuri!! Sunteti foarte dragute sarut
Little_djini iti multumesc mult pentru link ...am vazut canitele. Am deja una .......am incercat acum vreo 3saptamani si nu a vrut nici cu canita. o sa incer din nou sa vad ce face.
Ana am mai citit pe aici ca nici fetita at nu a vrut nici suzeta nici biberon dar a ta a fost alaptata la san.......a mea a papat la biberon de la inceput....de asta nu stiu ce a apucat-o. Cum zicea si Rene.....ma asteptam sa iubeasca biberonul si sa ma chinui sa o dezvat.
Acum mananca 2 mese de lapte cu tetina.....dar cand e obosita si infometata.....adoarme cat mananca. In rest mancam cu lingurita.

Pupicei ......o sa incerc canita din nou si va scriu ce rezultate am avut
sarut sarut

sus

Denunta
dana-banana

Copii
Sabina: 17 ani, 2 luni

23.04.2007 3:55     citat 

Esti o fericita ! Sabina a baut cu biberonul pana pe la 2 ani si jumatate . Pune-i laptele intr-o canita care sa o atraga si poate asa o bea .

sus

Denunta
luciab

Copii
andrei nicolas: 12 ani, 10 luni
am nascut deja!

23.04.2007 7:25     citat 

Poate e de la dintisori si o doare gingia de la tetina. O fi vreun dinte mai naravas ! zambet

sus

Denunta
emapatrichi

Copii
Eliza: 13 ani, 3 luni

25.04.2007 9:39     citat 

Noi nu avem problema aceasta, insa nu ma mai stresez cand e vorba de lapte. Am constatat ca la fiecare masa mananca de fat altceva lactat: iaurt, branza in diferite combinatii. Dar poate asa cum zicea luciab e de la vreun dinte mai naravas. Eliza are 6 dinti si foloseste tetinele ca sa se scarpine la gingii. Poate ajuta daca inainte de masa o dai cu Calgel.

sus

Denunta
tic_tic

Copii

02.05.2007 8:13     citat 

Multumim mult pentru sfaturi!! Cu canita nu am reusit sa ii dau ....bea doar apa si suc. Lapte ii dau in continuare la lingurita.....papa 200 si destul de repede. Mananca foarte bine dar problema e ca nu vrea laptele la bibe. Oricum nu mai incerc sa ii dau cu bibe ca o stressez.

Pupicei sarut

sus

Denunta
mella77

Copii
MM: 13 ani, 2 luni
am nascut deja!

05.05.2007 1:03     citat 

tic_tic, eu am folosit biberonul(cu cioc) pe la 7 luni. disperata ca matei papa doar san(a fost o perioada de 2 saptamani) la 7 luni, am incercat mai insistent sa ii bag cerealele. si, dupa cateva zile, ajunsese sa pape cam 1 biberon si ceva pe zi. dupa maxim 10 zile nu l-a mai vrut!! prostit
papa doar cu lingurita, cana:) d'astea de om mare:))
si cel mai mult ii place direct de la mamica lui foarte fericit

sus

Denunta
tic_tic

Copii

07.05.2007 8:07     citat 

Mella multumesc de raspuns...si Ioana bea apa si suculet din cana. Am incercat si cu canita cu cioc dar fara rezultat. Nu bea decat apa din ea ....laptele in continuare la lingurita ,2 mese pe zi.
pupicei sarut

sus

Denunta
emapatrichi

Copii
Eliza: 13 ani, 3 luni

07.05.2007 10:09     citat 

Dar stiu ca te cam chinuiesti cu lingurita cu lapte !!! Nu bea nimic altceva din biberon?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: