· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna 2006 - cap. 54
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna 2006 - cap. 54     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 14 ani, 3 luni
Matei: 11 ani, 10 luni

23.04.2007 8:21   Bebelusi de toamna 2006 - cap. 54  citat 

Fetelor care nu ati mai scris de mul timp: ursulina, ZCLR, anca79, liabalmez, helem, catimatei, Amoodia, bianca_ve, lole, peach_danandrei ... veti putea aparea din nou in lista cand va veti manifesta aceasta dorinta ... Va asteptam cat mai curand.

Scuzati ... iar nu am timp sa modific colajul, dar am inceput sa lucrez la cel nou foarte fericit

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 7 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

01.09 - Ana Iarina (puiutza de adnas), 3,400 kg, 56 cm, alimentatie diversificata , poze
08.09 - Estefania (puiutza de nerea), 2,500 kg, 44 cm, alimentatie diversificata
10.09 - Rares - Matei (pui de danny_ro), 3,000 kg, 51 cm, alimentatie diversificata, poze, Bucuresti-Colentina
11.09 - Erik (pui de biancaiulia), 3,200 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
17.09 - Ruxandra (puiutza de sophia3), alimentatie diversificata
19.09 Alesia Alexandra (puiutza de peppe0604), 3,350 kg, 50 cm, Iasi
21.09 - Eric Joel (pui de bdelmari), 3,090 kg, 55 cm, alimentatie diversificata

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 6 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

25.09 Ana Catinca (puiutza de pogos)
26.09 - Federica (puiutza de ANA_B), 3,130 kg, 49 cm, alimentatie diversificata
27.09 - Stefania (puiutza de margot), 3,100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata
28.09 - Anastasia (puiutza de nicoleta121), 3,100 kg, 49 cm
29.09 Eduard Cristian (pui de bblusa), 2,800 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
29.09 - Anna (puiutza de ralus), 3,300 kg, 51 cm, alimentatie diversificata
03.10 - Stefan (pui de Lili_R), 3,550 kg, 53 cm, alimentatie diversificata, poze
04.10 - Liana Maria (puiutza de alexasicoe), 2,900 kg, 49 cm, alimentatie artificiala, poze
06.10 - David Petru (pui de iubu77), 3,450 kg, 50,5 cm
10.10 - Alexandra (puiutza de Ruxi_Mici), 3,410 kg, 48,5 cm, alimentatie mixta , poze, Bucuresti-Pta Sudului
12.10 - Alexia Sophia (puiutza de Carlex), 3,450 kg, 53 cm, alimentatie diversificata, poze
15.10 Alexandru Ionut (pui de hermine), 4,050 kg, 52 cm, alimentatie artificiala
18.10 Isabella (puiutza de anima_dia), 3100 kg, 50 cm, alimentatie diversificata , poze
19.10 - Darius (pui de adelapatricia), 4,000 kg, 53 cm, alimentatie naturala , Toplita/Harghita
19.10 - Tudor Stefan (pui de KiKilinis), 3,880 kg, 50,5 cm, alimentatie naturala , Bucuresti
19.10 - Boris (pui de bavi), 3,600kg, 50 cm, alimentatie diversificata, Bucuresti
20.10 Vlad - Alexandru (pui de sburac), alimentatie diversificata, Bucuresti
21.10 - David (pui de paganika), 4,330kg, 54 cm, alimentatie diversificata, poze
22.10 - Andrei Mattia (pui de Amani), 3,600 kg, 56 cm

------------------------ sarut ---------------------------Bebelusi de 5 lunitze ----------------------------- sarut ---------------------------

26.10 - Calin (pui de franceska1), 3,240 kg, 52 cm, alimentatie naturala , poze
28.10 Teresa Natalia (puiutza de kimm), 2,150 kg, 47 cm, alimentatie diversificata
30.10 Eduard Andrei (pui de Dana_Lutic&Eagles), 2,840 kg, 50 cm, alimentatie naturala , poze, Bucuresti-Patinoarul Floreasca
02.11 Mario (pui de Dia27), 2,400 kg, 48 cm, alimentatie artificiala
02.11 Arianna (puiutza de irinuta78), 2,965 kg, 49cm, alimentatie artificiala
05.11 Maia Gabriela (puiutza de Awa), 3,750 kg, 55 cm, alimentatie naturala
06.11 Bendis (puiutza de gazzella), alimentatie diversificata, povestea nasterii lui Bendis
08.11 Andrei Darie (pui de roxanamirela), 3,450 kg, 49 cm, alimentatie naturala, poze, Bucuresti-Militari, povestea nasterii
12.11 - Andrei Stefan (pui de ancastefan), 3,180 kg, 53 cm, alimentatie naturala, poze
16.11 - Sonia Stefania (puiutza de 16112006), 3.100 kg, 50 cm, alimentatie naturala
20.11 - Tudor (pui de viuta), 2.890 kg, 55 cm, alimentatie mixta

Avem 18 fetite si 17 baietei ... sa ne creasca mari, sanatosi si voiosi !!!

Nota:
- Am pus link pe numele fiecarei mamici la profilul de pe parinti. Sper sa va fie de ajutor. sarut
- Cine doreste sa existe in dreptul lor link la albumul pozelor lui bebe, sa imi aduca la cunostinta adresa;
- Daca observati ca in dreptul bebelusului vostru nu sunt trecute toate datele (greutate si lungime la nastere, mod de alimentatie, locatie), va rog sa mi le transmiteti;
- Daca in colaj este o poza veche pe care doriti sa o actualizati, o fac cu placere, imediat ce o primesc;
- Daca doriti sa atasati o poza mesajului, accesati site-ul www.holdthatpic.com, uploadati poza dorita, apoi copiati textul rezultat la Bbcode (aflat in casuta de sub mijlocul pozei) in fereastra de raspuns alaturi de mesaj. ATENTIE: marimea pozei sa nu afecteze fereastra astfel incat sa faca necesara utilizarea barei de scroll orizontal. Pentru a verifica atasarea corecta a pozei apasati butonul Vizualizare si daca este ok, apasati butonul Trimite. Succes.

sus

Denunta
Dana_Lutic

Copii
Eduard Andrei: 14 ani, 2 luni

23.04.2007 8:26     citat 

Ruxi...ce mai faci? Alexandra?

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

23.04.2007 8:39     citat 

Dana, am vrut sa spun ca daca bebe e vioi, nu merita sa iti faci griji din cauza greutatii. zambet

sus

Denunta
16112006

Copii
mogosescu sonia stefania: 14 ani, 2 luni

23.04.2007 9:05     citat 

acum reusesc si eu sa va salut si sa va urez la toate si la toti cei care poatra numele de sf gheorghe un calduros la multi ani!

adnas frumoasa ingerasa ai ....sa iti traiasca si perlute sanatoase si nedureroase...ppk la pitik

ana te asteptam sa vii acasa....zbor usor si ppk la ale tale pitikute

ruxi ce mai zici de a ta super bebe? sper ca sunteti k foarte fericit

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 9 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

23.04.2007 9:33     citat 

----------
viuta a scris:
kimm, e lacul Firiza, langa Baia Mare, hai in vizita!
----------

Viuta noi cu siguranta vom ajunge pe acolo cand venim in tara, mai exact la pensiunea d-nei Hotca Zoita. E tare frumos acolo.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 14 ani, 2 luni
alaptat, purtat, rasfatat

23.04.2007 10:15     citat 

Ruxi multumim de lista!
rox

sus

Denunta
ANA_B

Copii
Venetia: 27 ani, 5 luni
Federica: 14 ani, 3 luni

23.04.2007 10:42     citat 

Ruxi multumim pentru listuta zambet Ce mai faceti? Pe unde esti? Ale?

sus

Denunta
adnas

Copii
Ana Iarina: 14 ani, 4 luni
Alina Miruna: 11 ani, 8 luni

24.04.2007 7:23     citat 

Ruxi multumim de listuta. Sper ca sunteti bine. sarut sarut sarut

sus

Denunta
adnas

Copii

24.04.2007 7:25     citat 

Roxana oare ru te plangeai de tantari? Au aparut si la noi. Cum ati rezolvat problema?

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

24.04.2007 7:34     citat 

Adnas alerg dupa ei prin casa plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Azi noapte asteptam sa ma bazaie la ureche ca sa -mi trag palme...........pana la urma l-am omorat! foarte fericit
Imi e frica sa folosesc pastile de tantari iar solutia de la chicco nu am ajuns sa o studiez foarte fericit

rox

sus

Denunta
adnas

Copii

24.04.2007 7:40     citat 

Multumesc Rox. Se pare ca este singura solutie

sus

Denunta
danny_ro

Copii
Daniel - Alexandru: 17 ani, 9 luni
Rares - Matei: 14 ani, 4 luni

24.04.2007 8:51     citat 

Eu ca sa nu mai intre tantari in casa am pus plase de tantari la geam si la usa am facut una din plasa , puteti sa folositi pastilele , cu o ora inainte sa doarma bb in camera pui pastila si omori toti tantari

roxanamirela parca tu intrebai cum sa protejam copii de puful de plopi , Alex este alergic la tot felul de creme nu pot sai dau pe el cu nimic si la parfumuri si la unele alimente si la unele medicamente , eu numai cu claritin si o singura data iam dat peritol care nu prea a avut efect , nul duc in parc cand apare puful de plop sau evit zonele cu plopi , eu din cauza lui a trebuit sa tai plopul de la poarta .

Fetelor nici saptamana asta nul duc la gradinita pe Alex ca nau esit analizele sant gata abia saptamana vitoare plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist mai am un pic si inebunesc cu el acasa parca e bagat in priza de cum se trezeste din somn si pana seara cand se culca , vineri seara a cazut si a dat cu nasul de covor binenteles ca si-a dat sangele si ii sa unflat nasul si sa si invinetit
trist

sus

Denunta
roxanamirela

Copii

24.04.2007 9:52     citat 

Danny si noi avem plase peste tot!Cred ca au intrat pe usa de la intrare in casa rad rad rad
Puful de plop ma scoate din sarite!Si tot cartierul e "nins"!
Ruxi ati inceput diversificarea?

Intreba cineva de cartofi dulci, nu mai stiu cine, dar imi aduc aminte ca Ana povestea de o varietate de cartofi (iar ma lasa memoria trist - ii spunea cumva) mai dulci si ii dadea lui Fede!Astept oua sau laude sau readuceti-mi aminte!

rox

sus

Denunta
Lili_R

Copii
Stefan: 14 ani, 3 luni

24.04.2007 10:09     citat 

Salutare , noi nu prea mai avem timp de forum , Steff e tot mai activ si cu diversificarea mereu am cate ceva de pregatit ! Ieri a papat mar dulce , dulce , asa mult i-a placut si se pare ca nu se mai irita la fundulet . A mancat mai mult de jumate de mar si ar mai fi vrut surprins cum vedea marul deschidea gurita , dar nu i-am mai dat ca imi era frica sa nu i se faca rau !
Ieri s-a culcat de la ora 8 , imediat dupa baie si s-a trezit la ora 4:50 cu chef de joaca prostit rad , dar la ora 5:40 a adormit la loc pana la 8 . Am experimetat si telina , se pare ca ii place . Cartof i-am dat si eu , i-am facut cu lapte un piure , a mancat , dar nu foarte mult . Incep sa ma obisnuiesc si cu diversificare trag cu ochiul dar era mult mai simplu inainte prostit
Sa aveti o zi buna !

sus

Denunta
bavi

Copii
Boris: 14 ani, 2 luni

24.04.2007 10:31     citat 

buna fetelor si la multe lunite sarbatoritilor din ultimile zile sarut sarut sarut
noi am inceput masa solida la 6 dupa amiaza, asa ca venim din parc foarte infometati si imediat ii dau sa pape iaurt+branzica facuta in casa+cereale ( de la Nesle etapa2) si ii plac foarte mult zambet zambet
cartof inca nu am inceput, maine o sa ii introduc piersica sa vedem daca ii place, dar cu cartof, ou nu vreau sa ma grabesc
va pup si o zi frumoasa va doresc sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: