· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Trompele infundate
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  »
subiect nou  raspunde
autor Trompele infundate     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
AndreeaSTANCU

26.04.2007 1:37   Trompele infundate  citat 

Stie cineva vreun tratament medicamentos pentru tratamentul trompelor impermeabile?
In urma multor analize si a unui an de incercari pentru a ramane insarcinata, se pare ca acesta este raspunsul infertilitatii cuplului nostru.
Pe 3 mai am o programare la cabinetul doctorului Niculescu, imi poate spune cineva ce fel de om este si mai ales ce fel de medic?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri

sus

Denunta
sabrinyka

04.06.2007 9:28   trompe infundate  citat 

Buna,te rog sa-mi spui si mie ce ai rezolvat cu trompele,ai facut laparo,cum este dnl dr. Niculescu?te-am intrebat atatea ,pentru ca si eu sunt in aceiasi situatie,si vreau sa merg la giulesti ,dar nu m-am hotarat la ce medic.Am citit despre atatia medici pe forumuri ,ca nu mai stiu la cine si unde sa merg.

sus

AndreeaSTANCU

11.06.2007 12:42     citat 

Salut Sabrina
Am fost la Giulesti, pot sa-ti spun ca dr. Niculescu este un medic excelent, la mine nu a mai fost cazul sa fac laparoscopie, am facut doar perfuzii uterotubare.Acelea nu dor aproape deloc. Acum nu am ca sa mai fac decat sa astept....Poate se lasa cu bb:))
Multa bafta

sus

Denunta
admin

22.06.2007 1:56     citat 

----------
almoiu a scris:
daca ai trompele infundate tr neaparat laparascopie eu am facut si a dat rezultate f bune
----------

sus

Denunta
akella

Copii
Daria: 15 ani, 8 luni
Teodora: 9 ani, 5 luni

26.06.2007 10:25     citat 

Cum determina medicul daca ai trompele infundate? Intreb si eu, pentru ca de mai bine de doi ani ne straduim sa facem al doilea copil si nu se intampla nimic... Doctorii la care am fost mi-au spus sa stau linistita, ca o sa raman, ca doar "instalatia" a fost testata... Adik mai am un copil, deci ar trebui sa mai raman fara probleme. Si totusi...

sus

Denunta
Alfy

29.06.2007 9:46     citat 

Buna fetelor,
Doctorul poate sti ca trompele sunt infundate daca in urma laparoscopiei, a desfundarii trompelor (introducerea serului), solutia nu se duce tot pe canale. trompele pot fi si prea subtiri, cum le am eu. Eu am facut ieri pt prima oara o inseminare artificiala, si sper sa fie bine.
A mai facut cineva inseminare ??? trist

sus

Denunta
pupy76

Copii
Radu-Mihai: 7 ani, 4 luni
Vlad-Gabriel: 7 ani, 4 luni

29.06.2007 10:43   Trompe infundate  citat 

Si prin histero se poate vedea daca sunt infundate trompele, cu atat mai mult ca iti face si radiografie.Eu am facut acum 2 luni histero si erau varza trompele,iar luna asta am facut laparoscopie si le-au desfundat.Multa sanatate. zambet

sus

Denunta
AndreeaSTANCU

01.07.2007 10:31   inseminare artificiala  citat 

Alfy, cum a fost inseminarea artificiala? Ar trebui sa fac si eu si nu stiu mai nimic despre asta....Cat costa? Cum se procedeaza?In a cata zi de ciclu trebuie sa merg? Ti-a dat tratament medicamentos inainte?Sotul trebuie sa ia ceva?
Multumesc anticipat pt. raspuns zambet

sus

Denunta
Alfy

08.07.2007 8:38     citat 

Am facut-o la Medsana, si a costat 18 mil fara medicamente. Medicamentele au fost cam 1,8 mil iar dupa inseminare, tratamentul a fost cam 600 de mii. Eu aflu marti pe 10 daca am ramas, ca atunci as fi in a 28-a zi si daca as face un test de sarcina ar putea sa imi iasa cum stau...

sus

Denunta
irinukk

04.03.2008 10:43     citat 

buna fetelor
se pare ca si eu am trompele infundate
am fost luna trecuta la medic , la elias si am facut instilatii, iar acum pe 2 martie trebuia sa-mi vina
pana azi nu mi-a venit, dar nu stiu ce sa zic, parca as avea o scurgere rozie...asa ca nu pot sa-mi fac prea mari sperante
daca imi vine cm trebuie sa merg iar la medic pentru instilatii.....
va pup

sus

Denunta
AndreeaSTANCU

04.03.2008 11:13     citat 

irinukk, cum e la elias?
la ce doctor esti?
eu sunt la tutunaru si urmeaza sa fac laparoscopie sat viit, am niste emotii....
cum sunt conditiile in spital, cu ce trebuie sa vii de acasa?cam cati bani trebuie sa dam?
te pup, multa bafta

sus

Denunta
irinukk

04.03.2008 11:19     citat 

buna andreea
eu sunt la dr cristian
conditiile in spital sunt ok
adica e curat, mancarea proasta...dar cred ca nu te intereseaza asta...eu stiu
de bani nu stiu ce sa zic
da fiecare cat are....din cate stiu eu dr tutunaru nu cere, ii dai cat vrei si cat poti...
cand am fost eu internata acolo era o fata care idi facuse histerosalpingografie la tutunaru si i-a dat 1 mil,ca atat avea.....
s-ar putea sa ne vedem acolo
ca daca imi vine cm, ar trebui sa vin si eu sapt viiitoare
ce sa-ti zic...multa bafta....
tu de unde esti?
din buc?
daca mai ai intrebari nelamuriri...poti sa ma intrebi....in masura in care stiu sa-ti raspun o fac
de cat timp incerci sa ramai insarcinata?
te pup
mult nororc

sus

Denunta
irinukk

04.03.2008 11:20     citat 

gata am vazut de unde esti
nu ma uitasem inainte
te pup

sus

Denunta
AndreeaSTANCU

04.03.2008 12:06     citat 

irinukk, tu de unde esti?
eu fac in august 2 ani de cand incerc, am schimbat 3 doctori pana sa ma opresc la tutunaru, care imi inspira incredere spre deosebire de ceilalti. Tipul e de treaba, raspunde la toate intrebarile, mi-a dat mobilul lui, ceea ce nici un doctor nu a facut pana acum.
Ma mir ca face si histerosalpingografii, el nu are incredere in aceasta investigatie, mie a decis ca e cazul sa-mi faca laparoscopie.
Te pup, tinem legatura, orice intrebari ai legate de infertilitate it raspund, m-am documentat mult in ultimii 2 ani.

sus

Denunta
AndreeaSTANCU

04.03.2008 12:18     citat 

irinukk, tu de cand incerci?
eu am fost si la giulesti si am facut instilatii.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: