· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Trompele infundate
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  »
subiect nou  raspunde
autor Trompele infundate     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
irinukk

04.03.2008 12:19     citat 

eu sunt din galati...si incerc de 1 an si ceva...nu stiu ce sa zic despre faptul ca nu ar face histerosalpingografii...asa mi-a zis fata aia...sau poate am inteles eu gresit si i-a facut o laparoscopie...cred ca mai degraba am inteles eu gresit
eu merg la doctorita cristian de vreo 2 ani...nu din cauza infertilitatii...ci la controale am fost
e o dulce...si ea mi-a dat nr ei de mobil si o pot suna oricand si la orice ora si-mi raspunde la toate intrebarile.....si despre dr tutunaru am auzit numai de bine, doar ca e un pic asa ironic.......asa am auzit
oricum pe mine cand mi-a facut instilatii nu m-a durut, doar am simtit cum se duce lichidul ala prin trompe
iar fata despre care iti vorbeam .....daca a facut laparoscopie...zicea ca o durea f putin....i-a fost un pic greata si atat...era si normal
dar o sa fie bine...ai sa vezi....
astept vesti de la tine......numai de bine...sa-mi spui cum a fost...si sa-mi spui ca vei avea un bebe.....
dar tu cati ani ai? eu am ....adica urmeaza sa fac acum in martie 26....
iti doresc o primavara frumoasa si cu un cadou frumos...adica un bebe
si ma bucur tare mult ca am gasit pe cineva cu care sa stau de vb pe tema asta
ca pana acum fetele aveau diferite probleme...de infertilitate...
te pup
oricand vrei astept sa-mi scrii

sus

Denunta
Gaheris

04.03.2008 2:55     citat 

----------
AndreeaSTANCU a scris:
eu am 27 ani.
nici pe mine nu m-au durut instilatiile, dupa ce am facut histero si instilatii mi-a zis doc niculescu de la giulesti ca nu am trompele infundate, doar subtiri.nici tutunaru nu crede ca am trompe infundate, mi-a facut dozaj hormonal, nici acolo nu am probleme, sotul meu a facut 2 spermograme si nici el nu are probleme.asa ca a decis sa imi faca laparoscopie sa vada mai bine ce e inauntru. am inteles ca e cea mai completa investigatie, si daca e vreo problema de endometrioza sau aderente o rezolva pe loc.
asta e ultima investigatie pe care o mai fac, m-am saturat de consulturi gineco. am facut si o droaie de monitorizari ale ovulatiei, se pare ca ovulez cat se poate de corect. e un mister total ca nu raman....sper ca macar acum sa aflu vreun motiv...imi pare bine ca vrei sa vb pe tema asta, dupa un timp, chiar nu mai ai cu cine in afara de sot...toata lumea imi spune ca nu am eu suficienta rabdare....dar de unde sa mai am??????????????
----------

sus

Denunta
Alfy

04.03.2008 3:19     citat 

Buna fetelor !

Eu am facut desfundari de trompe la Giulesti si nimic....iar dupa 1 an am inceput un tratament la Medsana, 2 inseminari artificiale si nimic. Atunci am incercat 2 medicamente naturiste de stimulare si am ramas din prima luna , desi culmea eu ma pregateam de vitro. Acum sunt in 4 luni si sper sa fie ok pe mai departe.

sus

Denunta
mirra

04.03.2008 3:21     citat 

Dragele mele IRINUKK si ANDREEA,ma amestec in discutia voastra precum musca in lapte.Din cate am inteles,aveti o problema care nu prea este...problema.Ati facut diferite investigatii care arata ca nu este vorba despre infertilitate.M-am confruntat si eu cu asta,am facut o extrauterina,mi-a fost scoasa trompa stanga,dupa care am tot incercat zadarnic sa raman gravida.Dupa histero am aflat ca trompa dreapta este infundata de la un capat la altul,asa ca mi-am luat gandul.Am incetat orice tratament,nu am mai facut nici instilatii,nu am mai luat antibiotice sau antiimflamatoare.Peste 4 luni am ramas insarcinata.Asa ca se intampla minuni.Factorul "stres" este foarte important,de obicei nu prea se intamla sa ramai gravida "contra cronometru".Am uitat sa va spun ca eu am incercat sa raman timp de 2 ani.
Acum,din pacate,puiul meu nu mai este.A murit in burtica,la 31 de saptamani,din cauza medicului care nu a monitorizat tensiunea mea.
Voi fiti increzatoare,se intampla sa va treziti gravide cand nici nu va asteptati.Incercati vitamina E,acid folic si Magne B6,timp de 3 luni.Dumnezeu sa va ajute!

sus

Denunta
mirra

04.03.2008 3:24     citat 

Alfy,despre ce tratament naturist este vorba?Am auzit si eu ca sunt tot mai bune si mai cautate.Bravo tie ca ai reusit,sa fie intr-un ceas bun!!! :wink:

sus

Denunta
AndreeaSTANCU

04.03.2008 4:52     citat 

multumesc mirra pt sfat, subscriu si eu la intrebarea ta...ce tratament naturist?

sus

Denunta
vvvvv

04.03.2008 6:49     citat 

----------
AndreeaSTANCU a scris:
irinukk, tu de unde esti?
eu fac in august 2 ani de cand incerc, am schimbat 3 doctori pana sa ma opresc la tutunaru, care imi inspira incredere spre deosebire de ceilalti. Tipul e de treaba, raspunde la toate intrebarile, mi-a dat mobilul lui, ceea ce nici un doctor nu a facut pana acum.
Ma mir ca face si histerosalpingografii, el nu are incredere in aceasta investigatie, mie a decis ca e cazul sa-mi faca laparoscopie.
Te pup, tinem legatura, orice intrebari ai legate de infertilitate it raspund, m-am documentat mult in ultimii 2 ani.
----------

buna seara eu tot din slobozia sunt, si sunt programata la dr tutunaru pentru prima data pe 19 martie

sus

Denunta
Alfy

04.03.2008 7:42     citat 

Tratamentul naturist consta in 2 pastile : NONI-TROPICAL si ASTRAGALUS. Sunt niste pastile din plante, deci totul este natural, fara efecte secundare. Sunt pastile polivalente, pentru diferite afectiuni inclusiv infertilitate si stimuleaza sistemul imunitar. Va dau un link de unde se procura... :
www.magazine-online.ro/medactiv/ -
Va urez multa bafta si sa aud numai vesti bune !!!!

sus

Denunta
irinukk

05.03.2008 11:07     citat 

draga mirra imi pare sincer rau pentru bebe tau
ai foarte mare dreptate ca stresul e un factor esential
si eu din pacate pun totul la suflet
mi-a venit menstruatia azi dimineata....asa ca draga andreea merg la medic miercurea viitoare
cine stie poate ne vedem acolo
tu cand pleci?
eu o sa stau 3 zile internata
sunt foarte dezamagita...si imi vine sa plang incontinuu...dar asta e
va pup pe toate

sus

Denunta
vvvvv

05.03.2008 12:39     citat 

draga irinukk, nici nu stii cat iti inteleg starea, eu am inceput pe 3cm , si am o stare de nervi, si se creaza si o tensiune in casa, dar ce vina am eu , stau si ma intreb?, dar asta numai dupa ce ma linistesc, dar la fel simt si eu, aseara incercam cu greu sa ma abtin, imi jucau ochii in lacrimi..............e greu, f greu, cateodata nu mai vr cu nimeni de asa ceva, cei de langa mine, pt ca nu inteleg astfel de lucruri, decat daca le traiesti, hai sa incercam sa fim curajoase!!!! sa ricicam capul sus, va pup pe toate

sus

Denunta
irinukk

05.03.2008 1:22     citat 

multumesc pentru incurajari www....
tu de cand incerci sa ramai insarcinata?
stiu cum e sa nu mai vrei sa vb cu nimeni
la mine multe persoane nici nu stiu de aceste probleme
e greu....
stiu ca trebuie sa fim optimiste pt ca starea asta nu ne face bine, din contra...iar stresul e un factor care nu ne ajuta deloc
te pup
ai grija de tine

sus

Denunta
vvvvv

06.03.2008 9:00     citat 

Offffffffffffff........................de cand incerc?
de aproape 10 ani, deja am obosit, schimbari de medici, nelamuriri, oroare de urcat pe masa, deznadejde, operatie, dureri, teama.....................si pot sa o tin la nesfarsit, oricum acum cand sunt programata pe 19 martie la dr Tutunaru este ultimul medic la care ma mai duc, nu mai pot, ma agat de ultimul fir de ata, ultimul medic la care am fost , Vladareanu, mi-a dat raspunsul ca singura posibilitate este FIV.

sus

Denunta
topsecret

am nascut deja!

06.03.2008 2:31   !  citat 

Buna fetelor!Ma alatur si eu voua.Luna asta pe 17 urmeaza sa fac laparoscopie.Am mari emotii mai ales ca nu stiu exact ce ma asteapta.Puteti sa ma sfatuiti si pe mine ce sa fac sa scap de clisma? rad Este obligatoriu sonda aceea pt urina?Cam ce tarife se practica la Giulesti?Va pup si va doresc ca primavara asta sa va aduca un an plin de impliniri si de burtici! sarut

sus

Denunta
irinukk

06.03.2008 7:09     citat 

nici nu stii cat de rau imi pare pt tine www.....10 ani...offffffffffffff.....de ce oare trebuie sa fie asa?!!!!.....am auzit ca dr tutunaru este foarte bun...eu tot la elias merg la dr.cristian....
sincer nu stiu daca as putea sa rezist atat....
dar tu cu ce ai fost diagnosticata mai exact...asta daca ti-au spus ceva concret....tot trompe infundate?
chiar nu-mi vine sa cred....10 ani.....ooo doamne!!!! de ce ni se intampla tocmai noua care ne dorim sa avem copii?!!...si alte femei care nu-si doresc ii abandoneaza prin orfelinate....
ce sa-ti mai zic.....nu poti decat sa te rogi la dumnezeu...am tot citit de manastirea Naimesti...parca asa se numeste...acolo ai fost? cine stie...cred ca dumnezeu e ultima speranta......
sa stii ca sunt alaturi de tine si iti doresc din tot sufletul, cu toata sinceritatea sa se intample minunea...
pupici

sus

Denunta
pupy76

Copii
Radu-Mihai: 9 ani, 7 luni
Vlad-Gabriel: 9 ani, 7 luni

07.03.2008 10:44     citat 

Draga topsecret am facut laparoscopie in iunie 2007(tot la Giulesti)si eram mai disperata de clisma decat de operatie, depinde la ce medic mergi, referitor la clisma.Eu sunt la dr Ion si am scapat de clisma.Daca de clisma s-ar puteea sa scapi, de sonda nu cred, nu este chiar asa grav nici cu sonda si nu te lasa nici prea mult cu ea.Eu am cerut sa mi-o lase mai mult deoarece ameteam fff tare din cauza anemiei si nu ma puteam duce la baie.Tarifele nu sunt stabilite ,ca si cu clisma, difera de la medic la medic,o sa te consulti eventual si cu colegele de salon.Sper ca ti-am fost de folos si daca mai ai intrebari iti raspund cu drag.Sa ai multa sanatate si astept vesti. zambet

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: