· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Trompele infundate
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  »
subiect nou  raspunde
autor Trompele infundate     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
BMel

10.11.2011 11:10     citat 

Aminda imi pare f rau de rezultatul tau si ca ai suferit asa de tare (cred ca te-a durut asa de tare "clama" care prindea sonda de uter), vezi tu, Anasiia ne-a povestit undeva ca e vb de o siringa si nu de altceva, asta e metoda domnului dr Sam si din cate am inteles nimeni altcineva nu o foloseste.La fel Anasiia a spus ca poti vb telefonic cu dl dr care e f dragut si te asculta si iti raspunde la toate intrebarile.
Hai curaj! si din proprie experienta iti spun a doua oara nimic nu e asa infricosator, prima oara pare asa si din cauza necunsocutului, citesti o mie de pareri si habar n-ai la ce te astepti, odata trecuta printro experienta, chiar si mai urata, stii la ce sa te pregatesti atat fizic cat si psihic si nu mai e asa greu.
Iti urez mult noroc si neaparat sa vii cu detalii, indiferent ce ai decis.

sus

Denunta
BMel

10.11.2011 11:12     citat 

----------
anasiia a scris:
Mbel nu-i nevoie sa iti scrie diagnosticul ca te asigur eu ca iti dai seama singura plang sau sunt foarte trist Tot impul cat dureaza testul dr.Sam iti explica si iti ARATA! Si daca nu pricepi ce iti face iti mai spune inca o data sitot asa! Am inteles ca metoda asta o foloseste doar dumnealui . Asa cum mi-a spus tratamentul are in spate multi ani de practica ca sa spun asa. Doctorii ceilalti iti fac prin metodele pe care le stii si tu cu eco si raze si asa mai departe. Inclusiv instilatiile nu le face ca ceilalti. El le face prin aceleasi furtunase de pe ventuza fixata pe col. Aceasta ventuza are rolul de a vida ca sa zic asa intrarea. Nu iese nimic din luichid si asa iti tratamentul ajunge unde trebuie. Clasic am inteles e cu o serina foarte mare si cu o tija ... destul de inspaimantator trist
----------

uite aminda referirea facuta de Anasiia la ce spuneam

sus

Denunta
anasiia

11.11.2011 8:42     citat 

foarte fericit nu, nu se foloseste! Iti face intai anestezie locala si apoi iti prinde o ventuza de col care are niste furtunase. Nici nu simti cand o prinde. Crede-ma! Apoi introduce prin furtunase tratamentul. Acum s-ar putea sa te doara putin burta! Depinde de fiecare si daca sunt infundate trompele! Oricum nu e cum ai descris tu.... brrr....

sus

Denunta
anasiia

11.11.2011 8:43     citat 

scuze nu am vazut ca a scris MBel ... e cam dimineata... scot limba

sus

Denunta
BMel

11.11.2011 10:05     citat 

foarte fericit nu e pb, mai bine sa o intarim pe fatuta ca vezi ce frica ii este

sus

Denunta
anasiia

11.11.2011 11:10     citat 

nu-i bai, au mai fost si altele speriate si sunt nervos (ma refer la mine), dar mai bine sa nu mai lase timpul sa treaca si apoi sa ii para rau. L aurma urmei ce se poate intampla... sa aiba un bebe rad !

sus

Denunta
BMel

12.11.2011 1:18     citat 

Doamne ajuta ca la fiecare fata aceasta urmare "grava" sa aiba HSG-ul si instilatiile foarte fericit

sus

Denunta
Aminda

13.11.2011 9:01     citat 

Multumesc de raspunsuri. Saptamana aceasta am sa-l sun pe dr. Sam si am sa vorbesc sa vad ce zice. Ventuza si furtunase suna mai bine decat teava pe care am testat-o eu trist.

sus

Denunta
BMel

13.11.2011 1:11     citat 

cu mare placere Aminda, bafta si sa ne tii la curent!

sus

Denunta
anasiia

15.11.2011 10:02     citat 

Buna! Am fost ieri la dl. dr. Am terminat cu instilatiile si cu cauterizarea ranii. Trebuie sa ma duc peste o luna si jumatate la control. mai vedem atunci cum stam cu trompele!
Aminda, l-ai sunat pe dl.dr. Sam?

sus

Denunta
BMel

15.11.2011 1:23     citat 

Anasiia minunat! Doamne ajuta sa fie asta ultimul lucru ce ai facut pt bebe in afara sarcinii, in rest numai pui in burtic mai apoi in brate! sarut

sus

Denunta
anasiia

15.11.2011 1:55     citat 

sper sa fie bine! nu sunt foarte increzatoare - asta pentru ca nici nu am o stare psihica prea buna. Sunt multumita ca am scapat de instilatii! macar pana in decembrie.! nu sunt prea gingasa dar le-am suportat destul de greu.

sus

Denunta
aromina

25.11.2011 10:42     citat 

Buna fetelor! Ma primiti si pe mine? Si noi vrem un bebelus, iar urmatoarea investigatie se anunta HSG. Din ce am citit, nu e prea incurajator. Anasiia si eu sunt tot din Vaslui. Am mers la mai multi medici din Iasi, care, din pacate se intereseaza mai mult de partea materiala. Deocamdata am medic la noi, pe care as vrea sa il pastrez, numai ca ma sperie ingrozitor ideea de a face aceasta investigatie in spital.

sus

Denunta
anasiia

25.11.2011 10:46     citat 

Aromina, sper sa fie bine pentru tine. Eu am terminat instilatiile dar pentru ca am facut o cauterizare la ultima sedinta stam pe dreapta pana dupa craciun plang sau sunt foarte trist Dupa care foarte fericit trecem la treaba. Eu am fost la dr. Sam in Iasi si am doar cuvinte de lauda. Abia astyept sa ma duc la control in decembrie. La ce doctor mergi in Vaslui?

sus

Denunta
aromina

25.11.2011 1:09     citat 

Buna zambet D-na dr. Pacurariu Lacramioara. Am primit recomandari pentru ea. Inca vrea sa mai analizam ovulatia si apoi sa facem HSG. Numai ca imi e frica rau de tot de spitalul nostru.
Ma bucur mult pentru tine ca ai terminat procedurile! Te felicit ca ai avut curaj foarte fericit si tinem pumnii in continuare.
Cat a ajuns interventia si instilatiile la dr. Sam?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: