· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Trompele infundate
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
subiect nou  raspunde
autor Trompele infundate     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
anasiia

25.11.2011 1:38     citat 

Pai la prima intalnire cu eco. test pt trompe si interventia m-a costat 700 lei. Apoi 6 instilatii cate 110 lei fiecare + antibioticul pe care il luam eu de la farmacie 10 lei. In total cam 1500 lei

sus

Denunta
anasiia

25.11.2011 1:39     citat 

a, si pentru toate mi-a taiat chitanta!

sus

Denunta
aromina

25.11.2011 2:04     citat 

Am inteles. Nu mai stiam cat poate sa ajunga interventia la particular. Oricum, e foarte bine ca ai facut-o si ai scapat. De dr. Pacurariu ai auzit ceva?

sus

Denunta
anasiia

25.11.2011 2:55     citat 

da, dr cu care l-am nascut pe fiul meu, dr. Grigore din iasi m-a trimis o data la ea pt un concediu medical foarte fericit in rest scuze, dar.. nimic nu stiu de ea

sus

Denunta
BMel

29.11.2011 6:19     citat 

fetelor am ajuns si eu la HSG, in decembrie cand imi vine cm sun pt programare, revin cu detalii mai tarziu trist

sus

Denunta
anasiia

30.11.2011 10:54     citat 

bafta multa! astept vesti! trag cu ochiul

sus

Denunta
anasiia

30.11.2011 3:12     citat 

BMel astepti bebe?

sus

Denunta
BMel

30.11.2011 3:26     citat 

Cum sa astept bebe cand tocmai ce mi s-a pus diagnostic de stare completa anovulatorie???? si tocmai ce am scris ca am fost trimisa la HSG!!!!

sus

Denunta
anasiia

30.11.2011 3:31     citat 

Iarta-ma , da am citit ca astepti bebe pe 23.08.2012! confuz Ce-i aia? Nu te supara... ce mai intampla sa auzim si de vesti bune! foarte fericit

sus

Denunta
BMel

30.11.2011 3:34     citat 

aaaa, pai asta iti pune programul in fctie de prima zi de CM. Daca iti completezi data ciclului ti se pune automat ca ai bebe trist Nici mie nu-mi place, dar asa fctioneaza aici.

sus

Denunta
anasiia

30.11.2011 3:46     citat 

mda, ce bine ca nu am dat pentru chestia asta ca imi smulgeam parul din cap de fiecare data cand ma uitam! plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
BMel

30.11.2011 9:39     citat 

continuarea aici:

http://www.parinti.com/modules.php?name...ic&t=40494

sus

Denunta
elenapis

11.03.2012 5:41   trope infundate sfaturi  citat 

Buna
Am sa va spun pe scurt si povestea mea care acum sunt doar la statutul de aspiranta si sper ca impreuna cu DR SAM voi reusi sa trec de el....pe DR SAM acum il numesc ,steaua mea norocoasa,, deci:
ma chinui de aproximativ 10 ani sa am un copil diagnosticul meu a fost :intodeauna trompe infundate si sansele de a vea copil ffff mari, am fost la cei mai renumiti prf. DR din Bucuresti toti imi spuneau o sa ramii o sa ramii ca ai doar o trompa infundata
dar din pacate nimic,au urmat zile ,luni,ani din viata mea in care am facut tratamente,doua operati la paro...pt desfundare...si 3 vitro nereusite...si am clacat fizic ,pshic si financiar,am zis gata nu mai vreau..am facut in aceasta perioada scop in viata nu ma mai gindeam la nimic altceva.....decit sa am copil..
-am luat o pauza de 3 ani ,acum o luna am luat hotarirea de a incerca si in Ungaria insa in timp ce cautam informatii pe net am gasit informatii despre problema mea ,,trompele,, asta era miercuri si simbata eram la IASI la DR SAM.
Ce am citit despre dinsu m-a convins ca am mai mari sanse la Dumnealui decit in oricare alta parte,mi se parea ca ce citesc nu-i adevarat,sincer ii multumesc si Iulianei care mi-a spus povestea ei fericita.....Madalinei care m-a incurajat sa merg
Domnu DR este superrrrr om din toate punctele de vedere...am ajuns la dinsul si nu regret..sunt la adoua instilatie...si sunt fericita pentru ca treaba merge destul de bine
cei din Bucuresti spuneau ca nu mai au ce sa le faca la trompe...doar sa le scoata puteau...pacat ca nu am avut norocul sa-l cunosc pe DR SAM mai demult asta e tot ce regret....am cunoscut acolo multe fete minunate...Mihaela...Loredana....care si ele acum sunt pe drumul cel bun...
Sper sa revin cu un final fericit ceea ce doresc tuturor
Daca doriti un sfat mergeti cu toata increderea la DR SAM si nu lasati pe mai tirziu tumpul trece..Doamne Ajuta- id elenapis2008

sus

Denunta
BMel

12.03.2012 12:08     citat 

Elena multumim de poveste, Doamne ajuta, insa vezi tu, aici obiceiul este ca dupa 10 pagini sa se schimbe capitolul, desi eu am scris chiar deasupra""continuarea aici" tot aici, in vechiul capitol ai postat, nu-i nicio paguba insa rog continuarea dincolo, multumesc.

sus

Denunta
geo87

08.01.2013 12:03     citat 

elena, am citit povestea ta si m-a impresionat! sper ca s-a finalizat cu bine toata interventia! mult noroc! daca mai ai probleme, poti incerca si in bucuresti la clinica fertilia, ei sunt specializati pe infertilitate si au si un laser care numai acolo se gaseste cu care pot depista anomaliile genetice.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: