· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > intrebare test sarcina
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor intrebare test sarcina     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
kryssu

14.12.2012 6:22   intrebare test sarcina  citat 

Am si eu o intrebare referitoare la un test de sarcina, si am vazut ca exista persoane care se pricep pe aici.
Eu iau anticonceptionale, si acum 2 luni am uitat sa iau o pastila. De atunci mi-a venit cm, dar astazi mi-a zis mama ca ar fi bine sa fac untest de sarcina, deoarece m-am cam ingrasat la burta. Am facut seara pe la ora 18 testul, si dupa parerea mea nu a aparut a 2-a liniuta. Adica se vede ceva doar daca tin testul in lumina si intr-un nu drept, ci perpendicular, ca si cum m-as uita la liniute de sus. E posibil sa fiu insarcinata?

p.s.: stiu ca este un forum pentru cele care doresc sa devina mamici, dar chiar nu stiu unde sa intreb in alta parte. scuze daca am postat gresit sau daca v-am deranjat.

sus

Denunta
scufitaroz

Copii
Mushica: 13 ani, 1 luna
Mushicu: 7 ani, 11 luni

14.12.2012 7:00     citat 

Ai facut cumva Barza? Barza te poate indcue in eroare. Dupa un timp se vede ff neclar a doua liniuta dar asta nu inseamna neaparat ca esti si gravida. Eu am patit-o. Pe de alta parte, daca e ceva de acum 2 luni, a doua liniuta trebuia sa se vada ff clar. La fel de clar ca prima. Singura posibilitate de a aparea a doua liniuta mai neclara este atunci cand sarcina este f mica de genul de la 1 la 5 zile de intarziere

sus

Denunta
kryssu

14.12.2012 7:03     citat 

Am facut un test de sarcina de la SensiBlu. Am fost de dimineata la farmacie si cand am cerut test de sarcina si farmacista mi-a dat testul lor de sarcina. Este si primul test din viata pe care mi-l fac, de aceea sunt asa mai stresata. Si eu ma gandesc ca trecand 2 luni si ceva, si venindu-mi cm de 2 ori pana acum ar fi trebuit sa se vada clar liniuta a 2-a.

sus

Denunta
kati01982

15.12.2012 10:33     citat 

Dupa parerea mea nu ai cum sa fii insarcinata! dupa doua menstruatii...si asa cum spunea si scufitaroz, daca ai fi fost linia a -2-a ar fi fost la fel de intensa ca cealalta fara nicio indoiala. Stai linistita!

sus

Denunta
kryssu

15.12.2012 10:54     citat 

Multumesc frumos pentru raspunsuri, m-am linistit.
scufitaroz nastere usoare si bb sanatos

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

16.12.2012 10:54     citat 

Multumesc frumos! zambet

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani, 11 luni

16.12.2012 11:07     citat 

scufitooo ce aproape esti..... la tine nu vine barza, vine Mos craciun cu bebe pe spinarea renului zambet
nastere usoara!
(si eu am avut termenul fix pe 26 dec, dar domnisoara a dorit sa faca sarbatorile in familie si a venit mai devreme...toata lumea radea de mine ca fac craciunul in spital...)

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

17.12.2012 11:08     citat 

rad eu aveam termenul pe 27 dar nu mai asteapta pana atunci ca e cam groasa treaba. Poimaine sunt programata la cezariana zambet Deci e ceva cu termenele astea

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani, 11 luni

17.12.2012 11:16     citat 

----------
scufitaroz a scris:
rad eu aveam termenul pe 27 dar nu mai asteapta pana atunci ca e cam groasa treaba. Poimaine sunt programata la cezariana zambet Deci e ceva cu termenele astea
----------

Numa bine, ai muzica colicilor de craciun si revelion la volum maxim rad
era fimea de revelion 2010 - 2011 in puseu de crestere, colici, cine stie ce mai avea, fimiu si ala crizat ca de, situatie noua etc...si ma suna taicamiu sa imi ureze, ce crezi? Distractie placuta de revelion.... nervos

cezariana usoara si bebe sanatos sa ai sarut
si de revelion iti urez si eu distractie placuta sa ma razbun foarte fericit

sus

Denunta
scufitaroz

Copii

17.12.2012 1:23     citat 

rad minunat!! abia astept!

sus

Denunta